Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    oni grali mete i red hotów ?? Osz w mordę - zrobili to tak jak nikt inny na świecie.
    Jak wspomniano - klimat dozynkowo gimnazjalno domo kulturowy. Bez ognia, mocy, czadu, klimatu. Po części to efekt grających i po części fotografa.
    kadry niechlujne - wystające w różnych częściach elementy scenografii, statywów itp - tego można było uniknąc i kadrowac dokładniej - szczególnie że koncert wygląda na taki w którym gdyby przestano grać to nikt by nie zauważył.
    Oświetlenie koncertu mocno z tyłka moim zdaniem - cięzko coś z tym zrobić - no chyba ze kontrastowe BW.
    A nie lepiej by się nauczyć koncertowego foto pójść na prawdziwy koncert ? I wtedy masz światło, ogien na scenie, emocje i ogólny rozpierdziel - i wtedy jak ogarniesz temat to masz foty ogień.
    Stock.

    Powiedz mi. Robiłeś Ty kiedyś zdjęcia na koncertach? Dlaczego o to pytam? Bo wydaje mi się, że gdybyś robił, to być może zauważyłbyś, że niekiedy na koncertach dużo lepszych, wręcz zawodowych kapel bywa z oświetleniem dużo gorzej niż na tym występie gimnazjalistów z domu kultury przedstawionym na zdjęciach. Bywają koncerty gdzie masz cały czas silne światło z tyłu sceny i imprezy gdy światła jest w ogóle bardzo mało i jeśli chcesz robić foty bez lampy, to nawet pstrykając sprzętem z niezłym wysokim ISO możesz mieć problemy. Mam wrażenie, że mało pstrykasz na koncertach, bo piszesz jakbyś nie znał realiów koncertowych panujących w Rzeczpospolitej. Nie wszystkie PRAWDZIWE koncerty to full światło, ogień na scenie i ogólny rozpierdziel. Niekiedy emocje objawiają się wtedy kiedy nie masz światła, ogień może i jest ale tzw. ogień z dupy artystów i ogólny rozpierdziel też, ale nie masz dobrych warunków świetlnych, żeby to dobrze zarejestrować. Spirytus miał dobre warunki. Ja miałem nie raz dużo gorsze. Jak na pierwszy występ uważam, że spisał się nieźle. Kadrować na koncertach będzie się dopiero uczył, więc nazywanie pierwszych prób podejścia do tematu koncertów czymś niechlujnym, to moim zdaniem trochę niegrzeczne jest. Podejrzewam, ze fotograf był równie spięty, co grajkowie. Na porządnych koncertach masz fosę i możesz fotografować przez ok 10 minut do woli i być tak jakby anonimowy, z twarzą na wysokości butów artystów. Tam może i miał czasu więcej, jednak mniemam, że plącząc się pod tą sceną pod którą było po prostu pusto bardziej rzucał się w oczy niż fotograf w fosie, co też mogło budzić pewne onieśmielenie zarówno jego jak i grajków. Być może nie chciał przeszkadzać w odbiorze tym jak sądzę nielicznym słuchającym. Najtrudniej fotografuje się koncerty akustyczne, muzyków klasycznych i takie na których musisz jednak zachować się dyskretnie, nie zwracając na siebie uwagi.
    Ja będę łaskawszy dla prezentującego te zdjęcia i powiem, że na pierwszy raz jest nie najgorzej. Pierwsze koty za płoty. Zbieraj doświadczenia, oglądaj dużo zdjęć dobrych, uznanych już fotografów, zawsze coś podpatrzysz. Wpierw spróbujesz poćwiczyć takie ujęcia jakie gdzieś Ci się już spodobały, a potem za jakiś czas znajdziesz swój styl.
    Wcale się nie mądrzę. Sam jestem na początku drogi. Jednego jestem pewien.
    Fotografowie są gorsi od muzyków. Są bardzo zazdrośni i strasznie lubią krytykować.
    Życzę wszystkim więcej wzajemnej wyrozumiałości.

  3. #13

    Domyślnie

    Widowni było może jakieś 60-80 osób, siedząc wygodnie na krzesłach. Pod sceną faktycznie było pusto i nie chciałem tam śmigać i przeszkadzać bo każdy się lampił- to fakt. Byłem tam tylko niecałą godzinkę bo musiałem po prostu spadać i załatwić inną sprawę.

    Zapytałem siostry co sądzi o zdjęciach (co z fotografią prawie nie ma nic wspólnego... oprócz tego, że ją rzuciła w liceum i poszła na psychologię ) to powiedziała, że mam zbliżone do prawdziwych fotografów koncertowych. Popytałem też kilku znajomych (co zdjęcia oglądają... ich odbiór podobny). Byłem ciekaw co powiedzą prawdziwi fotografowie i wrzuciłem zdjęcia na forum (pierwsze jako anonim bo się nie chciałem pokazywać ).


    Jedyny powód dlaczego wziąłem aparat tam to tylko taki czy da radę technicznie bo rozmawiałem z pewnym gościem i mówił, że zaczynał z D80... teraz wiem, że jak coś to w tamtym budynku mogę śmiało robić zdjęcia ku uciesze ludu
    @Michał Sz. dzięki za miłe słowa. Owszem, chcę jeszcze wylądować w prawdziwej fosie, na prawdziwym koncercie i dopiero wtedy sprawdzić co się uda.

    P.S.
    To prawda, że na koncertach nie wolno używać lampy? Tzn wiem, że może muzyków oślepiać ale takie "mrugane" światło to mają przez cały koncert. Lampę użyłem może 3-4 razy ale tutaj nie ma na żadnym ze zdjęć...
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Skąd Wy wiecie, że to w domu kultury było?
    Nie znają innych "sal koncertowych", a mogłoby to być np. w remizie

  5. #15

    Domyślnie

    Chwałą autorowi bo lepiej iść i "skosztować" jak się robi zdjęcia w takich warunkach/scenerii niż siedzieć w domu i gdybać co by było gdyby.
    Przynajmniej autor dostanie listę rzeczy, na które zwróci uwagę przy kolejnym koncercie. Sam czytając komentarze, w różnych wątkach, widzę na jakie detale trzeba zwracać uwagę, jakie popełniane są błędy i co zrobić by było lepiej. Co obiektyw to inne pole widzenia...bo obraz dochodzi przez oko do głowy, a każda głowa inna... jedna bardziej inna mniej obciążona wiedzą i doświadczeniem w fotografii. Sam robiłem zdjęcia z koncertu i mam fajną pamiątkę, dla siebie (nawet nie mam pojęcia czy mógłbym publicznie pokazać je choćby w wątku tutaj).
    W fotografi mam poziom: "Nie wiem, nie umim, nie znam się, zarobiony jestem..." , ale staram się poprawiać warsztat, to moje hobby.
    _______________________
    NIKON

  6. #16
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    brak emocji

    ale jest nieźle jak to pierwszy raz

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymon.m Zobacz posta
    Chwałą autorowi bo lepiej iść i "skosztować" jak się robi zdjęcia w takich warunkach/scenerii niż siedzieć w domu i gdybać co by było gdyby.
    otóż to... w sumie to bym żałował gdybym się nie sprawdził i gdyby przyszło co do czego fotografować tam nagle to krew, pot i łzy


    Cytat Zamieszczone przez szymon.m Zobacz posta
    Przynajmniej autor dostanie listę rzeczy, na które zwróci uwagę przy kolejnym koncercie
    mam taką nadzieję


    Cytat Zamieszczone przez szymon.m Zobacz posta
    bo obraz dochodzi przez oko do głowy, a każda głowa inna... jedna bardziej inna mniej obciążona wiedzą i doświadczeniem w fotografii
    dokładnie... dlatego postanowiłem dodatkowo założyć temat na forum aby się coś niecoś dowiedzieć

    Cytat Zamieszczone przez szymon.m Zobacz posta
    Sam robiłem zdjęcia z koncertu i mam fajną pamiątkę, dla siebie (nawet nie mam pojęcia czy mógłbym publicznie pokazać je choćby w wątku tutaj)
    Zakładaj nowy wątek (aby się nie mieszało) i wrzucaj... też jestem ciekaw

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    brak emocji

    ale jest nieźle jak to pierwszy raz
    Też mnie to boli... ale dzięki
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Byłem ciekaw co powiedzą prawdziwi fotografowie i wrzuciłem zdjęcia na forum (pierwsze jako anonim bo się nie chciałem pokazywać ).
    Pytanie. Kogo uważasz za prawdziwego fotografa? Na każdym forum z pewnością spotkasz takich, którzy nimi są i takich, którym się tak tylko wydaje, ale mają dużo do powiedzenia. Ja siebie uważam za bardzo zainteresowanego hobbystę i nie mam napinki na słowo "profesjonalista". Znam swoje miejsce w szeregu i wiem, że z wieloma fotoreporterami z latami doświadczenia nie zrównam się w najbliższym czasie umiejętnościami, doświadczeniem, jakością sprzętu i układami pozwalającymi na rozwijanie zamiłowania. Tak. W przypadku robienia zdjęć na widowiskach scenicznych liczy się bardzo to, kto za Tobą stoi. Fotograf prasowy prędzej będzie miał dojścia do fosy na lepszych koncertach niż wolny strzelec, za którym nikt nie stoi. Potrzeba dużo szczęścia i lata uporu, żeby wstrzelić się w układ międzyludzki ułatwiający fotografowanie ważnych wydarzeń scenicznych. Przede mną jeszcze wiele drzwi zamkniętych, jednak wierzę, że kiedyś uda mi się zrobić zdjęcia na koncertach moich ulubionych kapel. Mam na to coraz mniej czasu, bo wielu ulubionych artystów zdążyło się zestarzeć i nie wiadomo jak długo pociągną kariery, a zacząłem bawić się w pstrykanie koncertów zaledwie kilka lat temu, jednak nie tracę nadziei, że najfajniejsze wyzwania jeszcze przede mną.
    Też pierwsze kroczki stawiałem pstrykając dzieciaki na szkolnych występach. To całkiem niezłe przetarcie w tym temacie.

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Jedyny powód dlaczego wziąłem aparat tam to tylko taki czy da radę technicznie bo rozmawiałem z pewnym gościem i mówił, że zaczynał z D80... teraz wiem, że jak coś to w tamtym budynku mogę śmiało robić zdjęcia ku uciesze ludu
    Wszystko zależy od oświetlenia i tego czy można używać lampy. Wtedy wystarczy mniej wypasiony sprzęt. W momencie, kiedy chcesz móc robić zdjęcia w trudniejszych warunkach świetlnych i bez lampy, chcesz by oglądanie ich sprawiało Ci przyjemność i żeby można było je bez wstydu pokazać większej liczbie osób, to inwestycja w lepszy aparat i jaśniejsze obiektywy stanie się koniecznością. Pytanie - czy chcesz się w to bawić tak bardzo, że nie zraża Cię utopienie kasy w droższy sprzęt? Lud niekiedy cieszy się zdjęciami robionymi zwykłą małpką. Dużo zależy od tego, do jakiego ludu chcesz trafić i jakie masz ambicje.

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    P.S.
    To prawda, że na koncertach nie wolno używać lampy? Tzn wiem, że może muzyków oślepiać ale takie "mrugane" światło to mają przez cały koncert. Lampę użyłem może 3-4 razy ale tutaj nie ma na żadnym ze zdjęć...
    Na zdecydowanej większości koncertów w miejscach gdzie jest profesjonalnie przygotowana scena, jest to po prostu wymóg organizatora. Niekiedy zdarzają się imprezy w miejscach nieprzystosowanych do robienia zdjęć bez lampy. Niektóre piwniczne kluby czasem organizują imprezy ale liczą każdą złotówkę i nie zainwestowały jeszcze w oświetlenie sceny, czy w ogóle w porządną scenę, ale przyjeżdżają tam jednak porządne kapele. Wtedy nawet sam organizator, jeśli wcześniej zadzwoni się do niego, może poinformować, że bez lampy to się w jego lokalu nie poszaleje. Jest to kwestia umowna czasem.
    Ostatnio edytowane przez Michał Sz. ; 17-01-2017 o 23:09

  9. #19

    Domyślnie

    spiritus pytales o selekcje... bo ta tu lezy. 1, 11 - praktycznie te same kadry- wybierz jeden. zdjecia bebniarza 3,7,8 - wszystkie praktycznie takie same- wybierz jeden. 13 - wywal bo to mozna uznac tylko za wypadek/przeoczenie przy selekcji. 2,4 a moze nawet i 10 - wybierz jedno. Obrobka tak jak powiedzialem jedynie konwersja do B&W, bo balans bieli lezy (choc na usprawiedliwienie to akurat czasem naprawde trudny temat), no i kadrowanie. A nie sluchaj siostry tylko obiektywnie zapytaj siebie czy po obejrzeniu tych zdjec poszedl bys na ich koncert... Ja mam wrazenie ze strasznie bym sie nudzil.
    Ostatnio edytowane przez Devilish_Chaos ; 18-01-2017 o 01:53
    ____________
    D610, D300s, torba szkiełek i głowa pełna pomysłow

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Sz. Zobacz posta
    Pytanie. Kogo uważasz za prawdziwego fotografa?
    To taka przenośnia była trochę... chodziło mi oczywiście o osoby siedzące w temacie już długo, którzy są pionierami (tak chociaż trochę... )


    Cytat Zamieszczone przez Michał Sz. Zobacz posta
    Na zdecydowanej większości koncertów w miejscach gdzie jest profesjonalnie przygotowana scena, jest to po prostu wymóg organizatora. Niekiedy zdarzają się imprezy w miejscach nieprzystosowanych do robienia zdjęć bez lampy. Niektóre piwniczne kluby czasem organizują imprezy ale liczą każdą złotówkę i nie zainwestowały jeszcze w oświetlenie sceny, czy w ogóle w porządną scenę, ale przyjeżdżają tam jednak porządne kapele. Wtedy nawet sam organizator, jeśli wcześniej zadzwoni się do niego, może poinformować, że bez lampy to się w jego lokalu nie poszaleje. Jest to kwestia umowna czasem.
    Czyli jak coś to pytać organizatora lub się zakręcić przy zespole mając coś więcej czasu i się zapytać czy im będzie przeszkadzać


    Cytat Zamieszczone przez Devilish_Chaos Zobacz posta
    spiritus pytales o selekcje... bo ta tu lezy. 1, 11 - praktycznie te same kadry- wybierz jeden. zdjecia bebniarza 3,7,8 - wszystkie praktycznie takie same- wybierz jeden. 13 - wywal bo to mozna uznac tylko za wypadek/przeoczenie przy selekcji. 2,4 a moze nawet i 10 - wybierz jedno. Obrobka tak jak powiedzialem jedynie konwersja do B&W, bo balans bieli lezy (choc na usprawiedliwienie to akurat czasem naprawde trudny temat), no i kadrowanie. A nie sluchaj siostry tylko obiektywnie zapytaj siebie czy po obejrzeniu tych zdjec poszedl bys na ich koncert... Ja mam wrazenie ze strasznie bym sie nudzil.
    Hmm... faktycznie rację masz. Jutro spróbuję na nowo do tego przysiąść i spróbować w B&W.
    Dzięki!
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Mój pierwszy koncert
    By jacekhc666 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 10:34
  2. D90 Pierwszy dzień, pierwszy problem.
    By ronii_m in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 21:41
  3. [ Reportaż ] Pierwszy koncert
    By Szymek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 15:45
  4. Pierwszy ślub w sezonie, w ogóle pierwszy :)
    By philig in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-07-2008, 15:10
  5. pierwszy slubing - pierwszy post
    By CatchTheMoment in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 00:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •