Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 99
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Chwalisz 28-75, ale te pochwały należą się Nikonowi D700, który ma matrycę jedynie 12 Mpx. To szkiełko podpięte pod bardziej wymagające puszki (24 lub tym bardziej 36 Mpx) to już tak nie daje powodów do zadowolenia.
    Na te chwile mam oba Tamrony - 28-75 i 24-70VC, wiem co widzę.
    Bardzo możliwe, lub nawet pewne że tak jest, skoro masz i sprawdziłeś. Postaram się kiedyś wypróbować to szkło na gęstszej matrycy.
    D700, S24-105/4 ART.

    "...the first thing that you want, will be the last thing you'll ever need"

  2. #22

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego wątku, więc się podepnę, bo również stoję przed dylematem i zastanawiam się czy D500 wart jest dwukrotności ceny D7200 (chodzi mi nie o obiektywizm, a mój konkretny przypadek).
    Obecnie fotografuję D7100. Moim głównym szkłem jest Tamron 150-600 G1 i to do niego będę dobierała nową puszkę (plus w przyszłości Nikkor 300/4 PF VR z TC 1.4). Fotografuję przyrodę (obecnie z podchodu). Moje priorytety to:
    - mniejsze ("ładniejsze") szumy - sporo fotografuję w gorszych warunkach oświetleniowych
    - precyzyjny autofocus - D7100 często błądzi, zwłaszcza pod światło lub gdy tło jest "bogate", nie mówiąc już o sytuacjach gdy ma coś wyłuskać spomiędzy trzcin, traw, liści itp.
    - ogólna jakość obrazu
    - rozpiętość tonalna - mile widziana lepsza, ale nie jest to mój priorytet
    Nie muszę mieć ogromnego bufora czy 10-ciu klatek na sekundę, fotografia akcji to może 1% (a może nawet promil) moich zdjęć, chyba że chodzi o ptaki w locie, to one zdarzają się dużo częściej, ale tu potrzebowałabym dobrego śledzenia bardziej od ilości klatek czy bufora.
    Pomożecie?
    Ostatnio edytowane przez ivonne ; 22-04-2018 o 20:12

  3. #23

    Domyślnie

    Pomyślałeś o d7500. Wiem że wielu marudzi na tą puszkę ale dla mnie obrazek jest świetny,af ok , robiłem na iso 5000 i byłem zadowolony z efektu.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krop Zobacz posta
    Pomyślałeś o d7500. Wiem że wielu marudzi na tą puszkę ale dla mnie obrazek jest świetny,af ok , robiłem na iso 5000 i byłem zadowolony z efektu.
    Akurat na dwóch slotach kart mi zależy.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  5. #25

    Domyślnie

    Mając D7100 nic nie zyskasz po przesiadce na D7200. Moim zdaniem wybór powinien być skierowany pomiędzy D500 / D750.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Mając D7100 nic nie zyskasz po przesiadce na D7200. Moim zdaniem wybór powinien być skierowany pomiędzy D500 / D750.
    Myslalam o D750, zwłaszcza że fotografuję w podróży (krajobraz, architektura), a także dzieci w rodzinie, ale 300-tka na FF to zdecydowanie za krótko, nawet z konwerterem.
    Aparat ma być nie tyle lepszy, choć to też, co ma być drugim body. D7100 ma natrzaskane jakieś 150 tys. klatek i boje się z nim jechać na wakacje, bo nie znam dnia ani godziny gdy odmówi posłuszeństwa.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  7. #27

    Domyślnie

    Przesiadka z D7100 na D7200 jest raczej pozbawiona sensu, niewiele zyskasz.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ivonne Zobacz posta
    Nie chcę zakładać nowego wątku, więc się podepnę, bo również stoję przed dylematem i zastanawiam się czy D500 wart jest dwukrotności ceny D7200 (chodzi mi nie o obiektywizm, a mój konkretny przypadek).
    Obecnie fotografuję D7100. Moim głównym szkłem jest Tamron 150-600 G1 i to do niego będę dobierała nową puszkę (plus w przyszłości Nikkor 300/4 PF VR z TC 1.4). Fotografuję przyrodę (obecnie z podchodu). Moje priorytety to:
    - mniejsze ("ładniejsze") szumy - sporo fotografuję w gorszych warunkach oświetleniowych
    - precyzyjny autofocus - D7100 często błądzi, zwłaszcza pod światło lub gdy tło jest "bogate", nie mówiąc już o sytuacjach gdy ma coś wyłuskać spomiędzy trzcin, traw, liści itp.
    - ogólna jakość obrazu
    - rozpiętość tonalna - mile widziana lepsza, ale nie jest to mój priorytet
    Nie muszę mieć ogromnego bufora czy 10-ciu klatek na sekundę, fotografia akcji to może 1% (a może nawet promil) moich zdjęć, chyba że chodzi o ptaki w locie, to one zdarzają się dużo częściej, ale tu potrzebowałabym dobrego śledzenia bardziej od ilości klatek czy bufora.
    Pomożecie?
    Witam, miałem dokładnie taki sam zestaw jak Ty. Ja dopiero zauważyłem tak naprawdę różnicę w zdjęciach po zmianie obiektywu na nikkor 200-500, sprzedałem tamrona ale zostawiłem d7100 i skorzystałem z zimowej promocji na D500 w fotoplusie i go zakupiłem. Moim zdaniem różnicy w zdjęciach między jednym a drugim body nie zobaczysz, Czasem mam wrażenie że matryca z D7100 robi ostrzejsze zdjęcia. Natomiast szybkośc AF i celnosc ,śledzenie celu jest lepsze niż w d7100. Ostatnio robiłem zdjęcia błotniakom na tle gęstych, suchych trzcin i traw w znacznej odległości gdyż focę z podchodu i AF w D500 też potrafił zgubic cel. Jeżeli chodzi o iso to staram się nie przekraczac 1000-1600, sporo czasu spędzam w lesie i tutaj wysokie iso się przydaje- mniejsze szumy w porównaniu do D7100 są faktycznie.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rumi971 Zobacz posta
    Witam, miałem dokładnie taki sam zestaw jak Ty. Ja dopiero zauważyłem tak naprawdę różnicę w zdjęciach po zmianie obiektywu na nikkor 200-500, sprzedałem tamrona ale zostawiłem d7100 i skorzystałem z zimowej promocji na D500 w fotoplusie i go zakupiłem. Moim zdaniem różnicy w zdjęciach między jednym a drugim body nie zobaczysz, Czasem mam wrażenie że matryca z D7100 robi ostrzejsze zdjęcia. Natomiast szybkośc AF i celnosc ,śledzenie celu jest lepsze niż w d7100. Ostatnio robiłem zdjęcia błotniakom na tle gęstych, suchych trzcin i traw w znacznej odległości gdyż focę z podchodu i AF w D500 też potrafił zgubic cel. Jeżeli chodzi o iso to staram się nie przekraczac 1000-1600, sporo czasu spędzam w lesie i tutaj wysokie iso się przydaje- mniejsze szumy w porównaniu do D7100 są faktycznie.
    parokrotnie tutaj pisalem.
    w obrebie matrycy tej samej wielkosci jakiegos przyrostu jakosci obrazowani nie ma.
    nie da sie zasadniczo rozronic jakim modelem aparatu zostalo robione zdjecie.

    kopa jakosciowego i to wyraznego dostaje sie zwiekszajac wymiary matrycy.
    wieksza matryca przejmuje od motywu wiecej energii swietlnej co przeklada sie na lepszy obraz tzn mniejsze szumy lub wieksza rozdzielczosc.
    Mniejszy poziom szumu oznacza wiekszy zakres tonalny.


    150 000 wyzwolen ? - fraszka
    150 000 do 250 000 to jest przewaznie gwarantowana liczba wyzwolen , tzn w przypadku usterki naprawa jest bezplatna.
    awaria moze nastapic po paru tysiacach albo i po paruset tysiacach - przewaznie to drugie.

    ja mam na jednym z apartow cos ok pol miliona i nie zamierzam zmieniac.

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    150 000 do 250 000 to jest przewaznie gwarantowana liczba wyzwolen , tzn w przypadku usterki naprawa jest bezplatna.
    Nie ma czegoś takiego.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 Vs. D500
    By DrDry in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 18:31
  2. [ Foto-żart ] Trafiona inwestycja.
    By PiciuD300 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 09:49
  3. Inwestycja
    By Cosnek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 01:41
  4. Spora inwestycja
    By elrond in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 18:00
  5. Inwestycja w c8700
    By Lesław in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-03-2005, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •