Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 117
  1. #21

    Domyślnie

    tez mysle, ze niekoniecznie chodzi tu o prowokacje.
    rozumiem i potrafie zidentyfikowac sie z mlodymi, ktorzy na krotko przed slubem, ponownie musieli zaprzatac sobie glowe wyborem kolejnego fotopstryka. nie dosc, ze wielu juz pewnie mialo terminy zajete, to kazda taka sprawa w przedslubnej gonitwie, niezle potrafi zmeczyc.

    gdyby to mlodzi wycofali sie ze zlecenia, proszac o zwrot zaliczki, bo znalezli kogos tanszego/lepszego/bardziej im pasujacego to jak byscie do tego podeszli?
    nie zarabiam na zdjeciach, a jednak bardzo wkurza mnie taka nieuczciwa konkurencja. wielu z was foci na slubach, placac podatki dochodowe, nierzadko vat, ubezpieczenia zus itd.
    biorac za slub 1000 pln (to tylko przyklad), ile wam zostaje na reke, zeby w przyszlosci kupic nowy sprzet, utrzymac rodzine itd. a ile zostaje takiemu komus, kto nie przejmuje sie powyzszymi obciazeniami?
    nie jestescie konkurencyjni. takie samo zdanie mam o dotacjach, gdzie jeden zbiera na sprzet latami, uczy sie, zdobywa doswiadczenie, nowych klientow, kupuje coraz lepszy sprzet, a obok pojawiaja sie jak kroliki z cylindra osoby po dotacjach, ktore dostajac darmo pokazna sume czesto maja w dupie ekonomie i swiadomie psuja rynek i zanizaja ceny, bo przeciez nie musza dzialac w rynkowych realiach. dostali kase, maja obnizone obciazenia podatkowe itd. to jakos rok czy dwa przepekaja. a co bedzie pozniej? a to, ze przez to kilku innych dzialajacych legalnie straci w sumie wiecej niz ta smieszna dotacja, bo np. musieli obnizyc ceny kogo to interesuje.
    jesli to prawda co pisza mlodzi, to chyba nie wypada ich krytykowac, bo fotopstryk zachowal sie po prostu jak zwykly ****

  2. #22

    Domyślnie

    Cóż...za dużo pojezdzilem po kraju żeby nie poznać rożnych przypadkow pracy na czarno. Nie raz robiliśmy materiały o rodzinach które nie miały po prostu innego wyjścia. Nie wiem co to za fotoziutek, to co zrobił znamy tylko i wyłącznie z przekazu tej niby pary młodej.
    Jeżeli faktycznie spotkała go taka przygoda to dobijanie faceta jest złe niezależnie od przykrości związanych z poszukiwaniami nowego. Naprawdę iście chrześcijańskie podejście.

  3. #23

    Domyślnie

    Kilka miesiecy po fakcie czujecie sie oszukani. Droga Pani, na pierwszy rzut oka nie wygladacie na chciwych, po prostu te wozki dla dzieci takie drogie.

    Chlop dostal nauczke, pewnie to co zarobil utopil w tej grzywnej, a Wam sie zachciewa walki w sadzie jak Carringtony.

  4. #24

    Domyślnie

    Nie jestem chrześcijaninem, to się wypowiem Jakie dobijanie? Marcin, nie rozmawiamy tutaj o najemnych robotnikach gnębionych przez wyzyskujących kapitalistów, tylko o facecie, który oszukiwał klientów, udając że prowadzi działalność gospodarczą. Z pewnością nie było to sporadyczne, pojedyncze działanie, bo urząd by się do niego nie dobrał. Czym innym jest kara, która go spotkała ze strony US, czym innym słuszna, moim zdaniem, idea poszkodowanych w domaganiu się zadośćuczynienia. To tak, jak ktoś Ci wjedzie w du*ę autem to dostajesz odszkodowanie z OC, ale jeśli ten ktoś jechał bez prawa jazdy i był pod wpływem, możesz uznać sytuację za potencjalnie zamierzoną i dochodzić dodatkowego odszkodowania. Dodatkowo używając określeń typu "niby para młoda" stosujesz język insynuacji. Nieładnie.

    A co do ewentualnego odzywania się autorki wątku, to gdybym, jako poszkodowany przez oszusta z jakiejś branży, poprosił o poradę na ich forum i uzyskał serię odpowiedzi w stylu:

    "Stuknąć sie w ten pusty łeb , przynajmniej kilka razy.....
    To nieprawdopodobne jak ludzie sa bezwzględni, głupi, egoistyczni i mściwi...."

    To chyba jednak już bym się nigdy na takim forum nie odezwał.
    Ostatnio edytowane przez !AGresT ; 17-01-2017 o 11:13
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  5. #25

    Domyślnie

    Widzisz...ja jednak widzę to troszkę inaczej, być może ze względu na to ze zbyt dużo poznałem małych i mściwych ludzi...
    Zupełnie inaczej zareagowałbym na tekst typu... "jak sprawdzić czy ten fotograf nie wziął innego lepszego zlecenia, bo coś tu nam śmierdzi...Gdyby okazało sie że tak było to myśle że sprawa byłaby oczywista.
    Co do "niby pary młodej" to powiem ci że ja też mam 11 lat i lubię kolorowe stroje....spotkamy sie?
    Co do pracy na czarno....mam nadzieje że życie mi tego oszczędzi, ale powtórzę jeszcze raz, zbyt dużo dziwnych przypadków widziałem to jest znacznie bardziej skomplikowane niż na pozór sie wydaje.

    edytka....
    Ale masz rację po chamsku napisałem


    Czy można prosić moderację o usunięcie tych tekstów?
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 17-01-2017 o 11:50

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Zupełnie inaczej zareagowałbym na tekst typu... "jak sprawdzić czy ten fotograf nie wziął innego lepszego zlecenia, bo coś tu nam śmierdzi...Gdyby okazało sie że tak było to myśle że sprawa byłaby oczywista.
    Co do "niby pary młodej" to powiem ci że ja też mam 11 lat i lubię kolorowe stroje....spotkamy sie?
    Chyba przeczytaliśmy inne pierwsze posty tego wątku. Dziewczyna opisała, że fotograf sam się przyznał, że działał nielegalnie i ich oszukał. Dlaczego miała by sprawdzać, czy coś śmierdzi, skoro on się sam przyznał, że nas$%ł? Opisała całą sytuację i zapytała:
    "ochłonęliśmy z mężem od tej sytuacji, jednak ciągle czujemy się oszukani... Fotograf zwrócił nam tylko zaliczkę. Czy możemy w jakiś sposób ubiegać się o odszkodowanie od tego fotografa ?"
    To tak, jakby oszukał cie hydraulik, oczywiście, potem wziąłeś innego, ale remont trwał miesiąc zamiast tygodnia, użerałeś się wydzwaniałeś itd, itp. Masz jednak umowę z pierwszym hydraulikiem i zastanawiasz się, czy jest metoda, żeby zrekompensował Ci jakoś te nerwy i stresy (chociaż zepsuł Ci tylko remont, a nie jeden z najważniejszych momentów życia - okres ślubny). I pytając na forum hydraulików, jak sądzą, czy można coś z tym zrobić, zostajesz uznany za podszywającego się oszusta, krętacza i naciągacza, chociaż to Ty zostałeś oszukany przez krętacza.
    Powtórzę - wcale się nie zdziwię, jeżeli autorka już nigdy nie tylko nie odpisze, ale i nie zajrzy na to forum. Skąd to usilne twierdzenie, ze to ktoś podszywający się pod klientkę, czemu osobę opisującą, jak została oszukana, tak traktujecie? Przepraszam za porównanie, ale ja to odbieram, jak komentarz po molestowaniu dzieci przez księży, ze same lgnęły i o jakimkolwiek zadośćuczynieniu nie może być dla tych chciwych bachorów mowy. Wiem, że za mocno, ale schemat zachowania ten sam.
    Nawet, jeżeli sytuacja jest teoretyczna, dla mnie jest jasna - osoba oszukana pyta, czy ma szanse na odszkodowanie od oszusta, za co zostaje zmieszana z błotem.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 17-01-2017 o 12:46
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Widzisz...ja jednak widzę to troszkę inaczej, być może ze względu na to ze zbyt dużo poznałem małych i mściwych ludzi...
    Zupełnie inaczej zareagowałbym na tekst typu... "jak sprawdzić czy ten fotograf nie wziął innego lepszego zlecenia, bo coś tu nam śmierdzi...Gdyby okazało sie że tak było to myśle że sprawa byłaby oczywista.
    Co do "niby pary młodej" to powiem ci że ja też mam 11 lat i lubię kolorowe stroje....spotkamy sie?
    Co do pracy na czarno....mam nadzieje że życie mi tego oszczędzi, ale powtórzę jeszcze raz, zbyt dużo dziwnych przypadków widziałem to jest znacznie bardziej skomplikowane niż na pozór sie wydaje.

    edytka....
    Ale masz rację po chamsku napisałem


    Czy można prosić moderację o usunięcie tych tekstów?
    Co konkretnie chcesz usunąć?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A ja tak sobie myślę teraz - jeśli koleś nie miał działalności, to w zasadzie nie jest raczej możliwa u niego kontrola z urzędu skarbowego. Czyż nie tak?
    Krzysztof Paszkiewicz

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Co konkretnie chcesz usunąć?
    Już jest załatwione
    @!AGresT - przyznał się ze działał na czarno a nie "przyznał się że oszukał"
    Nie ciągnijmy tego, ja poznalem ludzi którzy po fakcie sa w stanie wykorzystać każdy kruczek prawny by wydym... drugą osobę i ta sytuacja bardzo mi tu pasuje. Ty masz inne doświadczenie i podejrzewam ze nie zrozumiemy się

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Cóż...za dużo pojezdzilem po kraju żeby nie poznać rożnych przypadkow pracy na czarno. Nie raz robiliśmy materiały o rodzinach które nie miały po prostu innego wyjścia. Nie wiem co to za fotoziutek, to co zrobił znamy tylko i wyłącznie z przekazu tej niby pary młodej.
    Jeżeli faktycznie spotkała go taka przygoda to dobijanie faceta jest złe niezależnie od przykrości związanych z poszukiwaniami nowego. Naprawdę iście chrześcijańskie podejście.
    ja wiem, ze rzadko kiedy sprawy sa tylko czarno-biale i czasami taka a nie inna sytuacja zmusza do takich a nie innych dzialan. natomiast niezaleznie od tego nie mozna chyba potepiac pary mlodej, ze czuje sie mimo wszystko oszukana.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Ale bana - za co? Są powody? Bo jakoś nie widzę.
    Jako spambot jakich pełno. 2-3 wpisy na szybko i go nie ma a później w "stronce domowej" się pojawia odnośnik do czegoś.
    Dobra, zostawię

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    A ja tak sobie myślę teraz - jeśli koleś nie miał działalności, to w zasadzie nie jest raczej możliwa u niego kontrola z urzędu skarbowego. Czyż nie tak?
    Chyba, że ktoś go podkablował.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2014, 01:01
  2. Nie jestes fotografem kiedy...
    By aboutalithium in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 16:36
  3. nikon d3000- problem z działającym aparatem przy załączonym obiektywie.
    By mocnekosci in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 22:19
  4. Postanowilem zostac fotografem ślubnym
    By Kaer.Morhen in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 198
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 12:51
  5. [ Reportaż ] Fotografem lub modelką być ;)
    By amirez in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-02-2010, 22:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •