Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Obiektywy na poczatek przygody

    Witam wszystkich serdecznie.

    Jakis czas temu stalem sie posiadaczem Nikona D5300 + obiektyw ''kit'' Nikkor 18-55. Z tego co slyszalem, obiektyw ten raczej za "'bystry'' nie jest, dla tego postanowilem dokupic cos innego,
    co troche pomoze w nauce fotografi. I tutaj chcialem sie poradzic, czy moje ewentualne wybory choc troche pomoga w zabawie?
    Mam na oku dwa obiektywy, pierwszy z nich to Nikkor 18-105, do klikania w domu, na spacerach itp., a drugi to Nikkor 70-300 do fotografowania ''widoczkow'', gory, wycieczki itp.
    Dodam iz nie chcial bym na poczatek wydac fortuny, a kupic cos co troche pomoze w nauce robienia fajnych fotek.
    Za wszystkie porady i propozycje z gory dziekuje i przepraszam jesli nabalaganilem na forum
    To moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc.
    Pozdrawiam Darek

  2. #2

    Domyślnie

    Do fotografowania w domu, na spacerach itp polecam 35mm 1.8G. Bardzo ostre i jasne szkło, którego nie pożałujesz. Szczególnie przyda się przy fotografii przy słabym oświetleniu w domach, do portretów, pstryków na spacerze. Jeśli chcesz fotografować przyrodę/zwierzęta to na start 70-300 może Ci wystarczyć. Do pejzaży możesz spokojnie używać kitowego 18-55, zakupić do niego dobry filtr polaryzacyjny a jak chcesz nim zrobić ładne widoczki za pomocą długiego naświetlania to wystarczy zaopatrzyć się w stoper np Hoya i filtr połówkowy Hitech albo Lee
    D5100, N35 1.8, N50 1.8, Pentacon50 1.8

  3. #3
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    35/1.8 bym na twoim miejscu nie kupował

  4. #4

    Domyślnie

    35/1.8 bym na Twoim miejscu kupił

    Ps. Prawda jaka merytoryczna rada?

    A poważnie, rób zdjęcia 18-55, to nie jest zły obiektyw, mimo, że tani. Jak zobaczysz, co Cię interesuje, jaki rodzaj fotografii, to kupisz odpowiednie do tego narzędzie. A już zwłaszcza zamiana 18-55 na 18-15 nie da jakiegoś szczególnego "kopa", poza zakresem.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Myślę,że warto rozważyć jeszcze Tamrona 17-50 moim zdaniem dość fajne szkło w sumie za nieduże pieniądze.
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antek123 Zobacz posta
    Myślę,że warto rozważyć jeszcze Tamrona 17-50 moim zdaniem dość fajne szkło w sumie za nieduże pieniądze.
    Tyle, że Sigma 17-50/2.8 jest w podobnej cenie a lepsza optycznie. Tylko nie wiemy, co kolega chce fotografować i jakie ma oczekiwania. Do nauki fotografii, poza aparatem z obiektywem, dobre są też książki

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze trzeba sobie odpowiedzieć co mi brakuje i czy potrafię wykorzystać obiektyw jaki mam bo 18-55 daje radę w standardowych zastosowaniach, nowe matryce mają tak dużą rozdzielczość że po zmniejszeniu nie poznasz jakie to szkło, zabawa zaczyna się jeśli chcemy np bokeh, separacje tła, jaśniej, małe GO, szerzej lub jakieś tele itd.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tyle, że Sigma 17-50/2.8 jest w podobnej cenie a lepsza optycznie. Tylko nie wiemy, co kolega chce fotografować i jakie ma oczekiwania. Do nauki fotografii, poza aparatem z obiektywem, dobre są też książki
    może i lepsza...ja mam Tamrona 17-50 vc i nie narzekam a używkę można kupić za 850-900 zł do sigmy pewnie trzeba trochę dołożyć,ale może i warto... nie wiem.Książki jak najbardziej również polecam
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  9. #9

    Domyślnie

    Dziekuje za rady! Sproboje pokombinowac z tym kitem. Jescze jedno pytanie: Czy Metz 44 AF-2 bedzie odpowiedni do d5300??? Czy moze polecacie cos innego?
    Lub moze ktos wie cokolwiek o Metz 26 AF-1? Warte uwagi???
    Ostatnio edytowane przez Darr0 ; 17-01-2017 o 21:23

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Darr0 Zobacz posta
    Dziekuje za rady! Sproboje pokombinowac z tym kitem. Jescze jedno pytanie: Czy Metz 44 AF-2 bedzie odpowiedni do d5300??? Czy moze polecacie cos innego?
    Lub moze ktos wie cokolwiek o Metz 26 AF-1? Warte uwagi???
    Ja mogę polecić tańszą (od Metz 44) i mocniejszą YN568. Ma TTL, nie wiem jak w D5300, ale w D7100 można odpiąć z sanek i sterować zdalnie lampą wbudowaną. Jak na chińczyka rewelacja.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Początek przygody z fotografią
    By promi in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 17:16
  2. Początek przygody z lustrzankami
    By oldar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 14:33
  3. Początek przygody z fotografią przyrody.
    By pawulonxxx in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 14:36
  4. [ Makro ] Mój początek przygody z makro
    By Jakub007 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 18:13
  5. [ Architektura ] początek przygody z Nikonem
    By CYMRU in forum Architektura
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-09-2008, 06:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •