Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Bo 85 często z daleka używam, i często z bliska
    W Sigmie takie problemy załatwisz dockiem, bo kalibrację robisz dla czterech odległości, w Tamronie pewnie to ich urządzonko też tak potrafi...

  2. #22

    Domyślnie

    Jak mam się bawić w docki i tapy, to wole mieć szkła jednej firmy. W stronę Sigmy kłaniam się dlatego że mam już Sigmy i miałbym podobną ostrość z 85 - i do wszystkich szkieł docka, wraz z doświadczeniem ustawiania tego bajeru
    Taki komplet szkieł jednej firmy, z dockiem załatwia sprawę. Widzę że AF tej nowej Sigmy też bardzo szybki jest.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Musimy pamietac ze Nikon bedzie w najblizszych latach wymienial wersje 1.4G na 1.4E
    Nie wiadomo kiedy, jak wyjdą nowe wersje to pewnie Nikon wprowadzi takie ceny jak Canon 8-9tyś. za szkło. Więc można czekać wieki i tak jak wyjdzie to będzie drogo jak na nasza PL kieszeń

  3. #23

    Domyślnie

    Coś tak mało napisane o nikonie. Tylko ochy i achy nad sigmą. Może ktoś ma takie porównanie . Szkiełko nikona
    raczej jest chwalone na innych forach.

  4. #24

    Domyślnie

    Troszkę poszperałem w necie o tych szkiełkach. Najbardziej byłem skłonny kupić Nikkora 85 1.4G używanego. Ale od jakiegoś czasu obserwuję aukcje, to albo nie ma tego obiektywu, to pojawiają się sztuki wyglądające jak po wojnie, za jakieś 3,800-4,000zł a jak się coś fajnego używanego pojawi, to 4500zł-5000zł - gdzie za tą cenę mam nową S85ART W podobnym wątku pisano że chodzą te Nikkory w dobrym stanie w okolicy 4000zł. Ja czegoś takiego nie widziałem, a sprawdzam ostatnio Ebay/Allegro na bieżąco. Więc wole dopłacić 200-400zł do Sigmy i cieszyć się szkiełkiem pachnącym nowością mieć gwarancje, nowszą konstrukcje obiektywu, oczywiście lepszy optycznie obiektyw i do tego mieć możliwość konfiguracji USB dockiem AF'a więc dla mnie więcej zalet kupna nowej Sigmy, niż używanego Nikkora w podobnej cenie.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 16-01-2017 o 23:49

  5. #25

    Domyślnie

    Wszystko wskazuje na to, że sigma 85ART jest cudowna i na papierze i w realu. Ciężko mi by było tylko przełknąć gabaryty i masę... a jeszcze w repo np.na drugim body na ramieniu, heh ciężki temat Przydało by się jakieś mocowanie statywowe żeby szkło na pasku repo/naramiennym do góry nogami równo wisialo i nie rwalo bagnetu (1,1kg!) bo tu już nie ma żartów, co innego jest w plenerze sobie nosić i podtrzymywać Tutaj wygrywa T85VCUSD i N85 1.4G one są dużo bardziej zjadliwe biorąc pod uwagę powyższe kryteria.

    Bardzo zaskakują mnie Wasze opinie o N85 1.8G, mam swojego już chyba ponad trzy lata i nie potwierdzę żadnych z Waszych utyskiwań na to szkiełko. Nigdy mi w nim ostrości nie brakowało (może dokuczają Wam zbyt długie czasy jak na 24mpix matryce?, 1/160s to optimum), mikroregulacja na "0" bez względu na oświetlenie, aberracja z korekcja 50% w CNX2 załatwia temat spokojnie. AF jest z tych wolnych ale idącą osobę da radę ustrzelić bez problemu. W gorszych warunkach oświetleniowych trzeba się nakombinować trochę z bardzo dokładnym celowaniem w kontrastowe punkty i to działa, czy trzeba czegoś więcej wymagać od jasnej portretowki poniżej 2000zl? Albo macie spore wymagania albo rozrzut jakościowy musi być ogromny.

    Dla mnie czarnym koniem jest Tamron 85. W teście cichego wypadł najkorzystniej cena/nowy/gabaryt/jakość. Gdybym kiedykolwiek chciał coś kombinować z 85tką to raczej tylko ten tamron. Tapin czy usbdock nie gra roli przy tych sumach na tyle żeby odrazu dotacje brać
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 17-01-2017 o 08:51
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  6. #26

    Domyślnie

    Nie mówię że N851.8G jest złym szkłem, jeśli odpowiednio wyprowadzisz w postprodukcji obrazek z tego szkła, to można zrobić ostry kontrastowy obrazek z ładnymi kolorami i bokeh'em. Za taką cenę niczego lepszego się nie kupi.
    https://www.flickr.com/photos/lukasz...in/dateposted/ nawet fajnie rysuję. Ale chciałbym jakąś lepiej wykonaną 85 z lepszymi już właściwościami. Przyzwyczaiłem się do jakości ART'ów.

    Ja stawiałem na pierwszym miejscu Nikkora 85 F1.4 - ale jednak w cenie używanego szkła, które zawsze jest pod znakiem zapytania, mam praktycznie nową Sigme. Faktycznie waga jest duża, ale właściwości optyczne i używalność od 1.4 to wynagradza, mam na tyle dobre/wygodne i bezpieczne szelki reporterskie, że nie będzie aż mnie tak obciążać ten obiektyw, poza tym stwierdziłem że w większości czasu mam przypięte 24mm do jednego aparatu a do drugiego 35mm, a 85 wrzucam tylko co jakiś czas na drugi aparat. Czasami nawet 85 nie wyciągał podczas reportażu bo wszędzie ciasno.

    Drugi plus tego wszystkiego, że Nikkor 85 1.4G kupowanie to troszkę loteria, nie lubię używanego sprzętu kupować (chyba że to odkurzacz za 300zł) za taką kwotę później z kimś prywatnym się szarpać, bo napisał że mechanicznie u niego wszystko sprawnie działało. Teraz kupowanie w sklepie, można przetestować, wybrać sztukę, nawet kupując internetowo można wymienić, a nawet oddać do kilku dni, nie podając powodu.

    Tamrona chciałem, bo faktycznie daje kompromis, ale z drugiej strony waży 700 gramów, ma VC którego nie potrzebuje, i generalnie jakoś mi się sama marka Tamron słabo widzi. Sigma stworzyła wśród tych artów taką oryginalność, szkła są dobre i moim zdaniem fajniej wyglądające. Do tego mam dwa ART'y i sprawdzają mi się, są genialnymi obiektywami, więc Sigma bardziej zaufana niż Tamron. Do zakupu też skłania mnie fakt posiadania obiektywów z jednej firmy, więc będzie dokupiony USB-DOCK i przy zmianie body nie będę się musiał martwić o BF/FF.

    Było bardziej po stronie Nikkora 85 1.4G, trochę Tamrona, ale ostatecznie padło na S85ART
    Możliwe że będzie jeszcze decyzja nad N851.4. Tylko do czasu kupna musi się trafić jakaś w super stanie, przynajmniej mniej niż 1000zł nowa Sigma.

    Co ta Sigma w testach wyprawia to się w pale nie mieści.

    Obawiałem się AF'a Sigmy, że będzie miał kawał do kręcenia przy tak dużym szkle, okazało się że Sigma ma szybszego AF od Nikkora 85 1.4G
    Przebieg całego zakresu odległości S85ART to 5-6sekund. (Tamron podobnie)
    Przebieg całego zakresu odległości N85.1.4 8-9sekund.

    Szybkość nieistotna, jeśli szkło nie trafia. Ale w testach wszędzie to zaznaczają, że szybkość AF w tej Sigmie praktycznie nie zmienia się podczas pogorszenia warunków, a jeśli jest jakiś BF/FF i nie trafia to można sobie dockiem ustawić, lub mikroregulacją. N85 nie ma docka, więc jak nie będzie trafiać to można liczyć na mikrokalibracje w aparacie, a jeśli to nie pomoże to serwis.
    Niech ktoś mnie przekona jeszcze do tego Nikkora 85 1.4, gdzie jedynie co jest lepsze to około 500gramów mniej To jak paczuszka piersi z kurczaka z lidla, praktycznie nie czuć
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 17-01-2017 o 10:48

  7. #27

    Domyślnie

    Ciężar, ciężar, ciężar ....

    Dużo też opinii leci, że nie chodzi o jeden obiektyw, tylko o fakt posiadania kilku cięższych obiektywów, które robią wszystkie sumując większą wagę. Przemyślałem sprawę, i wcale tak nie jest, przy posiadaniu 3 obiektywów to nie jest jakiś wielki problem, chyba że ktoś posiada 10 szkieł i 3 aparaty. U mnie to wygląda tak, będąc na ślubie, mam szelki reporterskie gdzie wiszą 2 aparaty ze szkłami, obok gdzieś leży sobie torba z trzecim szkłem i przeważnie z 2x lampami, plus jakieś leciutkie akcesoria. Więc chodząc mam praktyczną wygodę i nie czuję ciężaru 2x aparatów na sobie, torba jest w zupełności lekka. Więc pod koniec takiej ceremonii szybciutko się ją zgarnia. Później na weselu, przeważnie śmigam z jednym body. Reszta odpoczywa w torbie. PLENERY, tu się robi bardziej skomplikowana sprawa, bo używa się jednego body, a reszta leży w torbie, więc przechadzając się z torbą na ramieniu, może ściągać na bok. Ale... przecież można sobie zabrać plecak, podczas pleneru będzie dużo wygodniej z takim plecakiem chodzić i jednym pasem reporterskim na którym wisi aparat, a nie musimy mieć torby na ramię, bo plener to nie jest jakaś szybka akcja, więc możemy wygodnie się poruszać, a te 600gramów więcej nie powinno wpływać jakoś źle. No jak się uzbiera więcej sprzętu i 10 takich szkieł, plus zestaw lamp i wszystko chciałoby się zabrać to może być problem, ale nie wiem jak Wy, ja śmigam często na zdjęcia autem,, więc część sprzętu może zostać w kombiaku

    Nie przesadzajmy z tą wagą, przy posiadaniu 3 obiektywów, nie zrobi to wielkiej różnicy

  8. #28

    Domyślnie

    kurczeblade ta sigma jest po prostu stworzona dla ciebie. jesli nie boisz sie ciezaru (a piszesz, ze dasz sobie rade), to nie wiem w ogole nad czym sie zastanawiac.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja też używam podobnego wyposażenia, przy czym obiektywy na zmianę mam w sakwach na pasie. Łącznie mam zwykle 4 szkła i dwa aparaty na szelkach. Zamiana 85 na sigme jest odczuwalna wagowo
    Ale to co daje do szkło w porównaniu do nikkora 85 1.8 w pełni mi to rekompensuje

  10. #30

    Domyślnie

    N85/1.8G jest ostre na pełnej dziurze - jak komuś brakuje tam ostrości to już dla mnie przesada. To szkło jest mało 3D co wynika zapewnie ze słabszego mikro kontrastu więc i przejścia tonalne są takie sobie a i aberracje są większe niż poziom przyzwoitości. N85/1.4G ma słabszą ostrość na większych matrycach (typu 24mpx i więcej), reszta jest lepsza niż w 1.8G. Na starszych korpusach (10-12mpx) brałbym 1.4G (albo 1.4D), chyba, że godzimy się na słabszą ostrość na 1.4-1.8. Jak chcesz mieć technicznie mocny obrazek i taki look obrazka Tobie odpowiada to Sigma 1.4Art i po sprawie. Minus to waga i gabaryty - imho jak na stałkę to przesada a niektórzy narzekają na N24-70.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma APO 150-500mm f/5-6.3 DG OS HSM - jeszcze jedna nowa Sigma
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 09:30
  2. używany Nikkor 105 micro VR czy nowa Sigma 105 macro OS
    By Bartek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 15:30
  3. Nowa Sigma czy używany Nikon
    By gregorek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 21:18
  4. nowa sigma Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM
    By MrQba in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •