Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
70-200 wysiada już w okolicach f/2.8, 1/125s, ISO 12800-20000, czyli po prostu na normalnie oświetlonej ulicy, a to już nie są tak ekstremalne warunki
To chyba masz jakiś "dziwny" egzemplarz. I nie piszę tego złośliwie. Sprawdziłem teraz u siebie przy ekspozycji ISO-25.600, 1/10s, f/2.8 i jakoś nie mam opóźnień w potwierdzeniu ostrości dyskwalifikujących sprzęt jako "szybki". Nie mam pod ręką 85/1.8 by porównać go w równie "ciężkich" warunkach, aczkolwiek w sytuacjach "standardowych" nie ma wątpliwości, że 24-70 i 70-200 są szybsze. A już w szczególności w AF-C.
Macieju, dobrze wiesz, że nie ma sprzętu który jest najlepszy w każdych warunkach i w każdej sytuacji. Po prostu idealny sprzęt nie istnieje. Niemniej jednak podany przez Ciebie na początku przypadek ekspozycji można zaliczyć w pewnym sensie do skrajoności. I o ile w przypadku używania w lampie wspomagania AF nie ma żadnych problemów nawet w "ciemnej doopie", o tyle podając jakieś skrajne sytuacje można obnażyć braki dosłownie każdego sprzętu.