Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    70-200 wysiada już w okolicach f/2.8, 1/125s, ISO 12800-20000, czyli po prostu na normalnie oświetlonej ulicy, a to już nie są tak ekstremalne warunki
    To chyba masz jakiś "dziwny" egzemplarz. I nie piszę tego złośliwie. Sprawdziłem teraz u siebie przy ekspozycji ISO-25.600, 1/10s, f/2.8 i jakoś nie mam opóźnień w potwierdzeniu ostrości dyskwalifikujących sprzęt jako "szybki". Nie mam pod ręką 85/1.8 by porównać go w równie "ciężkich" warunkach, aczkolwiek w sytuacjach "standardowych" nie ma wątpliwości, że 24-70 i 70-200 są szybsze. A już w szczególności w AF-C.
    Macieju, dobrze wiesz, że nie ma sprzętu który jest najlepszy w każdych warunkach i w każdej sytuacji. Po prostu idealny sprzęt nie istnieje. Niemniej jednak podany przez Ciebie na początku przypadek ekspozycji można zaliczyć w pewnym sensie do skrajoności. I o ile w przypadku używania w lampie wspomagania AF nie ma żadnych problemów nawet w "ciemnej doopie", o tyle podając jakieś skrajne sytuacje można obnażyć braki dosłownie każdego sprzętu.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    To chyba masz jakiś "dziwny" egzemplarz. I nie piszę tego złośliwie. Sprawdziłem teraz u siebie przy ekspozycji ISO-25.600, 1/10s, f/2.8 i jakoś nie mam opóźnień w potwierdzeniu ostrości dyskwalifikujących sprzęt jako "szybki".
    Ostrząc na pudełko na płycie CD pod stołem w warunkach ISO 20000, 1/10s, f/2.8 także mi ostrzył szybciej niż 85 1.8G w pełnym słońcu
    W praktyce natomiast okazuje się, że 70-200 działa albo szybko, albo wcale, 85 działa wolno, potem wolniej, a potem jeszcze wolniej... ale działa.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie mam pod ręką 85/1.8 by porównać go w równie "ciężkich" warunkach, aczkolwiek w sytuacjach "standardowych" nie ma wątpliwości, że 24-70 i 70-200 są szybsze. A już w szczególności w AF-C.
    W dobrych/średnich warunkach jest przepaść na korzyść 70-200, ale to jest raczej oczywiste

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Macieju, dobrze wiesz, że nie ma sprzętu który jest najlepszy w każdych warunkach i w każdej sytuacji. Po prostu idealny sprzęt nie istnieje. Niemniej jednak podany przez Ciebie na początku przypadek ekspozycji można zaliczyć w pewnym sensie do skrajoności. I o ile w przypadku używania w lampie wspomagania AF nie ma żadnych problemów nawet w "ciemnej doopie", o tyle podając jakieś skrajne sytuacje można obnażyć braki dosłownie każdego sprzętu.
    Skrajność jak skrajność, chociażby dzisiaj robiłem zdjęcia w takich warunkach

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    W praktyce natomiast okazuje się, że 70-200 działa albo szybko, albo wcale
    Może warto pomyśleć nad serwisem...

  4. #64

    Domyślnie

    Udało mi się dorwać sigme 85 w sklepie. Poszedłem tylko sobie przestrzelić, a byłem blisko kupna+ tylko kasy brak i była chęć na raty . Powiem że Sigma wyznacza wysoką poprzeczkę jeśli chodzi o optykę. 85 to kolejny wyśmienity optycznie obiektyw. Na początku po podpięciu S85 do D750 były pudła, ale przypomniałem sobie że każde szkiełko na moim D750 jest na mikroregulacji w granicach +12/15 także body winne, nie szkła. Wprowadziłem po kilku sekundach mikroregulacje i zacząłem strzelać w sklepie, oczywiście na 1.4. Wszystko trafione, wszystko ostre. Boczne tak samo bez problemów. Bardzo miło mnie zaskoczyła szybkość AF'a w tej sigmie, miałem wrażenie że jest pewniejszy od S35 w dodatku mimo tego że sigma 85 to kolos i myślałem że będzie cała skala bardzo długo ostrzyła, ale okazało się że AF zapiernicza, w dodatku bardzo pewny i celny.

    Na 1.4 jest bardzo, bardzo ostro. w dodatku brak jakiś rzucających się wad w oczy, typu abberacje, nawet winieta bardzo ok jak na takie jasne szkiełko. Jak ktoś ma wątpliwości to brać nie wahać się. Genialny obiektyw.

    FOT_6429 by Lukasz Sztybe, on Flickr

    FOT_6423 by Lukasz Sztybe, on Flickr
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 31-01-2017 o 13:44

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Polecam sigme art. Poczatki z tym szkłem były takie sobie ale jak ustawilem af dockiem to teraz jest super. Ostrość świetna a i szybkość na plus w porównaniu do nikkora 85 1.8G. Co do wagi to cóż... jest ciężko ale coś za coś. Magia artów ma swoją cenę i wagę. Jeśli nie masz problemów z kręgosłupem to szczerze polecam.
    Na jakich odległościach kalibrowałęś dokiem, bo tam są przedziały? Ma to znaczenie? Druga sprawa, czy zawsze kalibrujesz na najmniejszej przysłonie, czyli 1.4, czy różnie?
    Nikon D610, Nikon D750, 2 x Yn-685, N50/1.8, Sigma 24-35/2 ART, Sigma 70-200/2.8, Sigma 85/1.4 ART i cala reszta innych rzeczy.
    www.piekne-chwile.pl

  6. #66

    Domyślnie

    Zabawa z kalibracją jest żmudna ale się opłaca. Trzeba ustawić autofokus kolejno dla podanych przedziałów. Ja zwykle ustawiam aparat od obiektu w odległości ze śródka danego przedziału. Robię fotki i wprowadzam korekty aż do skutku. Potem kolejny przedział i kolejny. Na koniec jak jest już wszystko ustawione to robię próby na obiekcie żywym czyli najczęściej na mojej kochanej żonie i to przy różnym świetle. Czas wychodzi że mimo dłubania coś jeszcze nie gra i wtedy przy innym świetle powtarzam zabawe dla danego zakresu który mi jeszcze nie grał. Zwykle najtrudniej jest ustawic zakres do nieskończoności.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Zabawa z kalibracją jest żmudna ale się opłaca. Trzeba ustawić autofokus kolejno dla podanych przedziałów. Ja zwykle ustawiam aparat od obiektu w odległości ze śródka danego przedziału. Robię fotki i wprowadzam korekty aż do skutku. Potem kolejny przedział i kolejny. Na koniec jak jest już wszystko ustawione to robię próby na obiekcie żywym czyli najczęściej na mojej kochanej żonie i to przy różnym świetle. Czas wychodzi że mimo dłubania coś jeszcze nie gra i wtedy przy innym świetle powtarzam zabawe dla danego zakresu który mi jeszcze nie grał. Zwykle najtrudniej jest ustawic zakres do nieskończoności.
    Czyli wybrana wartość z przedziału, tak? Ale dziura zawsze 1.4 przy regulacji?
    Nikon D610, Nikon D750, 2 x Yn-685, N50/1.8, Sigma 24-35/2 ART, Sigma 70-200/2.8, Sigma 85/1.4 ART i cala reszta innych rzeczy.
    www.piekne-chwile.pl

  8. #68

    Domyślnie

    Tak. Zawsze 1.4 a później przy sprawdzeniu w realnych warunkach przymykam też trochę żeby mieć pewność że w każdych warunkach jest ok.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Tak. Zawsze 1.4 a później przy sprawdzeniu w realnych warunkach przymykam też trochę żeby mieć pewność że w każdych warunkach jest ok.
    Ja to robiłem nieco inaczej. Focal na stół, aparat na statyw (zdjęcia na samowyzwalaczu 2s z pilota + wstępne podniesienie lustra), odczytywałem dla mojego obiektywu z USB Docka odległość w pierwszym przedziale, tyle też ustawiałem na obiektywie, przełączałem obiektyw na MF (żeby przypadkiem nie poruszyć), aparat przestawiałem na LV i kierowałem na środek focala, przesuwałem statyw tak, żeby na LV obraz był najbardziej ostry jaki jestem w stanie uzyskać (na dużym powiększeniu). Tak miałem ustawioną pożądaną odległość. Przestawiałem obiektyw na AF i ręcznie ustawiałem ostrość na nieskończoność, po czym robiłem zdjęcie focala. Oglądałem zdjęcie na największym powiększeniu w celu określenia w którą stronę i jak dużo trzeba skorygować AF. Odpinałem obiektyw z body, zapinałem do USB Docka, wprowadzałem korektę, zapinałem go do body, ostrość na nieskończoność i znowu zdjęcie i cała zabawa od nowa. Tak, do uzyskania zadowalających wyników. Wtedy uznawałem, że pierwszy przedział odległości jest załatwiony i w analogiczny sposób przechodziłem do kolejnego, później następnego i następnego. Oczywiście przysłona na najmniejszą możliwą wartość - 1.4 w tym przypadku.
    Po zakończeniu ... zaczynałem od nowa, bo okazuje się, że wprowadzenie korekty np. w drugim przedziale ma jakiś wpływ na pierwszy i trzeci, więc całość przelatywałem raz jeszcze i zawsze konieczne były lekkie zmiany.
    Na sam koniec w plener i tam jeszcze zdjęcia testowe już nie tablicy, a czegoś normalnego i ... w każdym przypadku konieczna była korekta w body. Po tym wszystkim mam całość skalibrowaną dość dobrze.
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  10. #70

    Domyślnie

    Odnośnie kalibracji, jeden z lepszych pomocy jakie widziałem, autor wyciąga średnią z 12 kalibracji na szkle.
    Inną sprawą jest to że po kalibracji i tak nie osiągniecie wyniku 100/100 trafień, taki po prostu system afu w lustrach jest.




    A odnośnie tematu, to art 85 1,4 oczywiście o klasę wyżej niż nikkor i to we wszystkim.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Sigma APO 150-500mm f/5-6.3 DG OS HSM - jeszcze jedna nowa Sigma
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 09:30
  2. używany Nikkor 105 micro VR czy nowa Sigma 105 macro OS
    By Bartek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 15:30
  3. Nowa Sigma czy używany Nikon
    By gregorek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 21:18
  4. nowa sigma Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM
    By MrQba in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •