Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70
  1. #1

    Domyślnie Nowa Sigma 85 ART VS Używany Nikkor 85 1.4G? Wymiana po N85 1.8G

    Będę chciał wymienić moją N85 1.8G. Ogólnie 85 1.8G fajna, ale brakuję jej "tego czegoś". Generalnie szukam 85 z lepszą obudową i troszkę lepszymi właściwościami optyczne niż obecna i z troszkę lepszym AF'em - w moim egzemplarzu 1.8 ten AF średnio sobie radzi w dynamicznych momentach i zastanawiam się czy w 85 1.4 będzie lepiej. Może ktoś ma porównanie?

    Sigme 85 rozpatruję, ale mając już dwa arty z tą 85 może torba zrobić się ciężka, z drugiej strony widzę że fajną wagę ma Nikkor 85 1.4G chociaż się obawiam że mogę być średnio zadowolony z właściwości optycznych, po zabawie z artami. Co myślicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam sigme art. Poczatki z tym szkłem były takie sobie ale jak ustawilem af dockiem to teraz jest super. Ostrość świetna a i szybkość na plus w porównaniu do nikkora 85 1.8G. Co do wagi to cóż... jest ciężko ale coś za coś. Magia artów ma swoją cenę i wagę. Jeśli nie masz problemów z kręgosłupem to szczerze polecam.

  3. #3

    Domyślnie

    Napiszesz coś więcej na temat pracy AF w porównaniu do N85 1.8 ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Napiszesz coś więcej na temat pracy AF w porównaniu do N85 1.8 ?
    Do Nikkora 85 1.8 G to nawet nie ma co porównywać bo to zupełnie inna liga Już Tamron VC jeżeli chodzi o szybkość, celność i powtarzalność af jest dużo, dużoooo lepszy.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli AF w tej nowej Sigmie, chodzi lepiej i szybciej niż w N851.8?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Czyli AF w tej nowej Sigmie, chodzi lepiej i szybciej niż w N851.8?
    Nie używałem jej więc nie wiem, ale tak mówią Ci którzy mają. Ja mogę powiedzieć tylko, że Tamron 85 1.8 VC to przy Nikkorze błyskawica.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #7

    Domyślnie

    Gdy mówimy o AF wyrażajmy się bardzo precyzyjnie w miarę możliwości... Viking89, Xavier80 napiszcie czy używacie w dzień 85ART/85VC USD przy AFC, AFS, przekadrowujecie? Idącą w Twoją stronę osobę ustrzeli 9/10? Macie włączone potwierdzenie ostrości w menu A2?

    Czy na wszystkie powyższe pytania odpowiedzi się zmienią jeżeli będzie to światło sztuczne?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  8. #8

    Domyślnie

    Tu masz przelot przez skalę na d750 w porównaniu z 50 artem.
    https://youtu.be/avv98hRtfM0

    Rossi, ja mam porównanie z dwoma Nikkorami 85 1.8, które miałem. Ja w 80 % przypadków używam na pełnej dziurze, pozostałe 20 % to 2-2.8, mocniej nie przymykam. Nie przekadrowuję z reguły, jeżeli już to minimalnie, w ekstremalnych warunkach, gdy pół af brakuje. Nie ma takiej potrzeby, bo w Duecie d750-T85 wszystkie pola trafiają jak trzeba. W świetle dziennym af jest błyskawiczny, używając af-c ( mam przypisany pod użytkownika) zdarza się lekkie pudło, ale jakieś 3-4 razy rzadziej niż Nikkor. Szybkość zdecydowanie dla Tamrona. Ostrość także. Śledzenia 3D nie sprawdzałem, bo nie było takiej potrzeby, mam do tego inne szkła. W żarowym jest nieco wolniej, ale nadal bardzo celnie. Mimo, że nieco zwalnia i tak jest dużo szybciej niż 85 Nikkora. Gdyby wystąpił jakikolwiek problem to jest też Tap konsola. Żaden z posiadanych przeze mnie tamronów nie daje rozjazdu między polami af.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #9

    Domyślnie

    Ja na razie bawię się tym szkłem turystycznie i w mieszkaniu. Zabrałem ją parę razy na spacer z żoną i na wycieczkę do Uppsali. W plenerze w pochmurny dzień af działał sprawnie chociaż zdjęć dynamicznych nie próbowałem. Wyszły niestety drobne problemy z celnością. Moje obawy potwierdziły się gdy zrobiłem test w ruchu miejskim w centrum Sztokholmu. Chciałem łapać przechodniów na większe odległości. Miałem załamkę bo był duży ff. Na mniejsze odległości było dobrze i na 1.4- 2.0 ostrość była tam gdzie trzeba. W domu zasiadłem z dockiem i metodą prób i błędów ustawiłem obiektyw i teraz wszystko działa ok. Robiłem też wiele fotek w słabym świetle żarowym. Prędkość troszkę spada ale i tak jest szybciej i pewniej niż w nikkorze w analogicznej sytuacji. Co do kwestii odleglosci i celności w słabym świetle to mój nikkor 85 1.8 nie dawał mi żadnej pewności a fotki robiłem i tak najczęściej na 2.2 bo na 1.8 było słabo. Sigma też się czasem myli ale jest bardzo na plus pod tym wzgledem. Robiłem też nią fotki "studyjne" w mieszkaniu i jest bardzo ostro. Moja żona nie lubi tego szkła bo wszystko jej na twarzy widać:P Na razie staram się poznać jak najlepiej to szkło. Miałem już fazę zachwytu, zwatpienia a teraz chyba już trzeźwo oceniam sprzęt. Po zabawie dockiem sigma 85 daje mi ten sam poziom pewności co 50 art która jest moim ulubionym szkłem. Chrzest bojowy 85tka przejdzie pewnie za dwa tygodnie bo wezmę ją na repo z chrztu. Jeśli chcecie zastąpić nikkora 85 1.8 to z sigmy będziecie zadowoleni bo da wam wiecej i pod wzgledem jasności i szybkość af. Nikkora 1.4 bym chyba nie kupił bo coś czuję że za rok albo dwa wyjdzie nowa wersja i znów coś w podświadomość bedzie podpowiadało żeby go wymienic na nowszego. Ja mam sigme i już mnie nie ciągnie do dalszych zakupów:P

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Aha szkła używam na d800. Nie bawię się w przekadrowywanie. Często stosuję boczne pola af i nie widzę większej różnicy w celności w porównaniu do centralnych. Szkło próbowałem i na af-s i na af-c.

  10. #10

    Domyślnie

    Co do kwestii odleglosci i celności w słabym świetle to mój nikkor 85 1.8 nie dawał mi żadnej pewności a fotki robiłem i tak najczęściej na 2.2 bo na 1.8 było słabo
    Właśnie dlatego chcę zmienić swoją 85 1.8. W dobrym świetle, można sobie pozwolić na robienie zdjęć 1.8 w statycznych momentach, ale generalnie zdjęcia na 1.8 trzeba mocniej forsować w postprodukcji, bo słaba ostrość, wraz ze słabymi kontrastami/kolorami. A jak robię foty gdzieś w kościele, na sali weselnej to muszę pocisnąć 2.8 bo tak jak pisałeś powyżej. Często trzeba się natrudzić żeby coś ostrego złapać w kościele, sali weselnej. Dla mnie ten Nikkor ma słabego AF'a. Dlatego często bojkotuję zdanie, że systemowe stałki mają najlepszego AF'a. Dla mnie 85 1.8G fajna na plenery, na akcje słaba. To samo miałem z 50tkami Nikona.

    Ale jeśli Sigma ma szybszego i lepszego AF'a niż 85 1.8G to spory krok. Musiałbym sam zobaczyć.
    @Xavier80 zastanawiam się też nad tym Tamronem 85VC, jest lżejszy od Sigmy, podobno dużo lepszy optycznie od Nikkora 85. Ale jakoś ciężko mi zaufać w Tamronowego AF'a
    Na filmiku AF szybciej lata, niż na S50 @Xavier80 masz możliwość zrobienia filmiku AF speed test z tym Tamronem i D750 ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 15-01-2017 o 21:06

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma APO 150-500mm f/5-6.3 DG OS HSM - jeszcze jedna nowa Sigma
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 09:30
  2. używany Nikkor 105 micro VR czy nowa Sigma 105 macro OS
    By Bartek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 15:30
  3. Nowa Sigma czy używany Nikon
    By gregorek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 21:18
  4. nowa sigma Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM
    By MrQba in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •