Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    @janecki, w serwisie Nikona nie kalibrują obiektywów na f/1.4 czy f/1.8, więc również nie za bardzo wierzę jak Ci powtórnie skalibrowali poprawnie obiektyw na f/1.4...

    P.S. Będziesz miał duży problem ze sprzedażą swojego D750, skoro "chwalisz" się w innym wątku, że Ci spadł na glebę i nie jesteś pewny czy wszystko z nim ok...
    Ostatnio edytowane przez slaweko ; 18-01-2017 o 11:47

  2. #42

    Domyślnie

    @slaweko, czy ja napisałem że serwis mi kalibrowal szkło na 1.4 czy na 1.8? Nie! Szkło mi nie trafialo na różnych wartościach F. i nie wiem co zrobili i na czym kalibrowali, nie znam się technicznie na serwisie. Ważne że teraz mam naprawione. Masakra jakaś. Spadam.

    Ps. Będę D750 wysyłał do serwisu. Moze mają opcję jakaś żeby zrobić oględziny. Jeśli bedzie sprawny, to sprzedam jako sprawny. Dopisze ze był taki incydent. Nie chcę nikomu wciskać, chociaż mógłbym sprzedać o niczym nie mówiąc.
    Ostatnio edytowane przez janecki ; 18-01-2017 o 11:56

  3. #43

    Domyślnie

    Długo czekałem na Sigmę 85mm 1,4 Art jednak gdy się ukazała waga skutecznie mnie zniechęciła. Za dużo noszę ze sobą obiektywów żebym mógł sobie na takiego kloca pozwolić. Mam Nikona 85 1,8 i jestem z niego zadowolony jednak zawsze jest pokusa zmiany na lepsze. Wczoraj przymierzyłem się do Tamrona 85mm 1,8. Po pięciu minutach testów w sklepie podziękowałem również za Tamrona. Sam sprzedawca nie chciał wierzyć gdy mu pokazałem porównania, mój Nikon za każdym razem trafił w punkt Tamron miał potworny front focus. Nie do skorygowania w aparacie. Poza tym zdjęcia z Tamrona wychodziły na tych samych ustawieniach ciemniejsze z lekkim zafarbem żółtego.
    Zastanawiam się skąd szczęśliwcy biorą te wszystkie Sigmy Art i Tamrony ostre jak żyleta trafiające w punkt. Do Sigm Art podchodziłem wielokrotnie. Najpierw z cztery razy do 35mm w różnych sklepach, potem z trzy razy do 50mm. Za każdym razem było to samo. Albo nie trafiały albo FF lub BF nie do skorygowania w body.
    Wiem wiem USB Dock niby w większości załatwia sprawę. Ale ja dziękuję. Chcę wydać 3500 zł i na dzień dobry mam kupić produkt wadliwy? Równie dobrze mógłbym dostać obiektyw w częściach do samodzielnego montażu. Cholera to nie jest 35 zł tylko 3500 zł. Ja rozumiem, gdyby na dziesięć obiektywów trafił się jeden walnięty ale osiem prób i żaden dobry ??? Z drugiej strony gdyby nie było problemu to Sigma czy Tamron nie wypuszczałby USB Docka.
    Mam siedem obiektywów Nikona a miałem jeszcze z sześć które sprzedałem. Wszystkie były kupione w ciemno w internecie i z żadnym z nich nie było problemu poza drobną mikroregulacją w body. Teraz już wiem że gdybym zmieniał moją 85mm 1,8 to tylko na 85mm 1,4 G.
    D750 / D7100 // .. Irix 15/2.4 .. N 20/1,8G .. N 28/1,8G .. N 35/1.8G DX .. N 50/1.4G .. N 60/2.8D .. N 85/1.4G .. SY 135/2 .. N 24-120/4 .. S 70-200/2.8 OS
    X-T20 / .. SY 12/2 .. F 23/1,4 .. F 35/1,4 .. F 56/1,2 .. F 18-55 .. F 55-200 ..
    http://krzysztofstrzelczyk.pl

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bolero Zobacz posta
    Długo czekałem na Sigmę 85mm 1,4 Art jednak gdy się ukazała waga skutecznie mnie zniechęciła. Za dużo noszę ze sobą obiektywów żebym mógł sobie na takiego kloca pozwolić. Mam Nikona 85 1,8 i jestem z niego zadowolony jednak zawsze jest pokusa zmiany na lepsze. Wczoraj przymierzyłem się do Tamrona 85mm 1,8. Po pięciu minutach testów w sklepie podziękowałem również za Tamrona. Sam sprzedawca nie chciał wierzyć gdy mu pokazałem porównania, mój Nikon za każdym razem trafił w punkt Tamron miał potworny front focus. Nie do skorygowania w aparacie. Poza tym zdjęcia z Tamrona wychodziły na tych samych ustawieniach ciemniejsze z lekkim zafarbem żółtego.
    Zastanawiam się skąd szczęśliwcy biorą te wszystkie Sigmy Art i Tamrony ostre jak żyleta trafiające w punkt. Do Sigm Art podchodziłem wielokrotnie. Najpierw z cztery razy do 35mm w różnych sklepach, potem z trzy razy do 50mm. Za każdym razem było to samo. Albo nie trafiały albo FF lub BF nie do skorygowania w body.
    Wiem wiem USB Dock niby w większości załatwia sprawę. Ale ja dziękuję. Chcę wydać 3500 zł i na dzień dobry mam kupić produkt wadliwy? Równie dobrze mógłbym dostać obiektyw w częściach do samodzielnego montażu. Cholera to nie jest 35 zł tylko 3500 zł. Ja rozumiem, gdyby na dziesięć obiektywów trafił się jeden walnięty ale osiem prób i żaden dobry ??? Z drugiej strony gdyby nie było problemu to Sigma czy Tamron nie wypuszczałby USB Docka.
    Mam siedem obiektywów Nikona a miałem jeszcze z sześć które sprzedałem. Wszystkie były kupione w ciemno w internecie i z żadnym z nich nie było problemu poza drobną mikroregulacją w body. Teraz już wiem że gdybym zmieniał moją 85mm 1,8 to tylko na 85mm 1,4 G.
    Cieszę się, że jesteś zadowolony z Nikkora, tym niemniej moje doświadczenia w przypadku 85ki są zgoła odwrotne. AF w 1.8 G to kompletna loteria w przypadku dwóch sztuk, w sumie na 3 korpusach, które posiadałem, a w ciemniejszych warunkach to lepiej nie mówić. Z mojego punktu widzenia Tamron to półka wyżej. To co napisałeś potwierdza natomiast rzecz oczywistą : Rozrzut jakościowy istnieje u każdego producenta i i nie ma co wciskać ludziom baśni pt: bezbłędny af Nikkora.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ciemniejsze zdjęcie przy tych samych ustawieniach to przez ogromną winietę Tamrona w pełni otwartego. Spokojnie do skorygowania w wywolywarce.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    a w ciemniejszych warunkach to lepiej nie mówić.
    W ciemniejszych warunkach odkładam 70-200 2.8, a zakładam 85 1.8G, bo... w tym tym drugim jeszcze działa AF, czego nie można powiedzieć o 70-200.

  6. #46

    Domyślnie

    Xavier80
    Jestem zadowolony z tego Nikkora i z pozostałych 12-tu które mam lub miałem. W żadnym, powtarzam, w ŻADNYM nie było problemu a na 7 Artów i jednego wczorajszego Tamrona żaden nie był OK. To jest różnica prawda ? Poza tym obracam się wśród znajomych fotopstryków z których akurat większość ma Nikony i też nie mieli z Nikkorami problemu. Pewnie komuś trafi się jedne czy drugi walnięty ale to mały odsetek.
    A co do ciemniejszego zdjęcia to wybacz ale potrafię odróżnić winietę od ciemniejszego zdjęcia nie wspominając o żółtym zafarbie. Pewnie że wszystko idzie skorygować w postprodukcji ale....
    Ostatnio edytowane przez bolero ; 18-01-2017 o 20:51
    D750 / D7100 // .. Irix 15/2.4 .. N 20/1,8G .. N 28/1,8G .. N 35/1.8G DX .. N 50/1.4G .. N 60/2.8D .. N 85/1.4G .. SY 135/2 .. N 24-120/4 .. S 70-200/2.8 OS
    X-T20 / .. SY 12/2 .. F 23/1,4 .. F 35/1,4 .. F 56/1,2 .. F 18-55 .. F 55-200 ..
    http://krzysztofstrzelczyk.pl

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bolero Zobacz posta
    Z drugiej strony gdyby nie było problemu to Sigma czy Tamron nie wypuszczałby USB Docka.
    Mam siedem obiektywów Nikona a miałem jeszcze z sześć które sprzedałem. Wszystkie były kupione w ciemno w internecie i z żadnym z nich nie było problemu poza drobną mikroregulacją w body.
    A ja oddałbym wiele, żeby Nikon wypuścił coś na wzór USB Docka... Może wtedy nie miałbym problemu z 85 1.8G, która na każdym z czterech aparatów ma inne problemy... O ile na trzech regulacja w aparacie załatwia temat, o tyle na D200 jest bezużyteczna... Podobnie było z 35 1.8 DX, który na D300s miał regulację na -3, a na D7100 na +12... Za to z 50 Art, po skalibrowaniu do D200, wystarczyło zrobić korekty na pozostałych aparatach i cud... Każdy trafia w punkt. Miałeś pecha, chociaż mi się przewinęło kilka Artów Sigmy i trochę w tak wielkiego pecha nie mogę uwierzyć. Mam docka, kupiłem za 200 zł, nie miałem jeszcze szkła kompatybilnego z nim, którego nie dałoby się skorygować...
    A 85 1.8G jest na prawdę dobra jak na tą cenę... Ale to tylko tyle. W 50 Art na 1.4 trzeba zmiękczać obraz, bo bywa zbyt ostry... W 85 takiego czegoś doświadczam na 2.2 najwcześniej...

  8. #48

    Domyślnie

    madebyzosiek
    Miałem duże parcie na Art 50mm. Gdybym trafił na dobrą sztukę to by już była moja. Niestety nie trafiłem a Ty nie możesz uwierzyć. Owszem do Sigmy podchodzę jak do jeża ale mam jedną 70-200 OS. Jest ustawiona na +20 jednak w skali się mieści więc nie narzekam.
    Nie pisz że masz problemy z Nikkorami bo musiałeś na ustawić -3 lub +12. Po to jest mikrorególacja w body przecież to jest akceptowalne. Normą nie jest to że brakowało skali do ustawienia tych Artów które sprawdzałem. Rekordowy chyba był Tamron który walił z 15 cm przed.
    D750 / D7100 // .. Irix 15/2.4 .. N 20/1,8G .. N 28/1,8G .. N 35/1.8G DX .. N 50/1.4G .. N 60/2.8D .. N 85/1.4G .. SY 135/2 .. N 24-120/4 .. S 70-200/2.8 OS
    X-T20 / .. SY 12/2 .. F 23/1,4 .. F 35/1,4 .. F 56/1,2 .. F 18-55 .. F 55-200 ..
    http://krzysztofstrzelczyk.pl

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bolero Zobacz posta
    Nie pisz że masz problemy z Nikkorami bo musiałeś na ustawić -3 lub +12. Po to jest mikrorególacja w body przecież to jest akceptowalne. Normą nie jest to że brakowało skali do ustawienia tych Artów które sprawdzałem. Rekordowy chyba był Tamron który walił z 15 cm przed.
    A ja właściwie nie zwalę winy na szkła, bo to ze na każdym aparacie jest inaczej, to raczej wina AFów w aparatach... To jest niedopuszczalne. Żeby wygodnie korzystać z wszystkich czterech, musiałbym wysłać je do serwisu na kalibrację do wzorca. Później najlepiej wysłać jeszcze każde szkło Nikkor. Wtedy dopiero mam to, co za pomocą Docka zrobię sam. Uważam że problemy Sigmy są dużo większe w zakresie pewności AFa. Ich celność, szczególnie nowych, nie ma znaczenia. A z tak skrajnymi niecelnościami na prawdę się jeszcze nie spotkałem... Mam 17-50 2.8 i 105 2.8 OS, miałem 17-70, kalibrowałem i testowałem 18-35 Art, męczyłem intensywnie niedawno 50 Art, kalibrowałem 35 Art i 50-100 Art... Żadna z nich nie miała odchyleń większych niż 11-16... "Najgorsza" jest 105, bo ma FF na 16, ale tylko z D7100. Z D300s i D700 jest już tylko na 5, a z D200 idealnie celna... Najtrudniejsze w kalibracji były 17-70, 18-35 i 50-100, bo z zoomami jest trochę zabawy... Stałki są bajecznie proste w kalibracji. Co ważne, kalibracja jest dla czterech odległości, a w zoomach dla czterech ogniskowych. Co mi po mikroregulacji w body, jak Nikkor 60 Micro, którego kiedyś miałem, w każdym zakresie miał inny problem (w makro FF, portret w punkt, z daleka BF...). Nie można generalnie stwierdzić, że wszystkie Sigmy mają problemy, nie można też powiedzieć jednoznacznie, że Nikkory ich nie mają...

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bolero Zobacz posta
    Xavier80
    Jestem zadowolony z tego Nikkora i z pozostałych 12-tu które mam lub miałem. W żadnym, powtarzam, w ŻADNYM nie było problemu a na 7 Artów i jednego wczorajszego Tamrona żaden nie był OK. To jest różnica prawda ? Poza tym obracam się wśród znajomych fotopstryków z których akurat większość ma Nikony i też nie mieli z Nikkorami problemu. Pewnie komuś trafi się jedne czy drugi walnięty ale to mały odsetek.
    A co do ciemniejszego zdjęcia to wybacz ale potrafię odróżnić winietę od ciemniejszego zdjęcia nie wspominając o żółtym zafarbie. Pewnie że wszystko idzie skorygować w postprodukcji ale....
    Niestety, ale przez pryzmat własnych doświadczeń usiłujesz przeforsować swoją opinię jako obiektywną, a ona taka nie jest. Wybacz, ale ja tu widzę klasyczne podpalenie się znaczkiem Nikkor ( nie wiem po co jedziesz drukowanymi słowo "żadnym") . Ja naprawdę Ci wierzę. Aaaa.. i znam mnóstwo ludzi, którzy artami są zachwyceni i co Ty na to?

    Na swoim przykładzie mogę Ci też napisać, że af Tamrona pod względem szybkości, celności i pewności to kosmos w porównaniu do Nikkora. Używałem/używam obu dość często. Co Ty na to ?

    I wytłumacz o co chodzi z tym ciemniejszym zdjęciem? Tamron otwarty jest bardziej kontrastowy to bez dwóch zdań. Jedyne co mi przychodzi na myśl to winieta.
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 18-01-2017 o 22:26
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma APO 150-500mm f/5-6.3 DG OS HSM - jeszcze jedna nowa Sigma
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 09:30
  2. używany Nikkor 105 micro VR czy nowa Sigma 105 macro OS
    By Bartek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 15:30
  3. Nowa Sigma czy używany Nikon
    By gregorek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 21:18
  4. nowa sigma Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM
    By MrQba in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •