Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70
  1. #11

    Domyślnie

    Ja też przed kupnem sigmy myślałem długo o tamronie. Na sigme zdecydowałem się ponieważ doszedłem do wniosku że jak kupię tamrona to mogę za jakiś czas znów czuć niedosyt że dokladajac 1,5 tyś mogłem mieć świetne optycznie szkło 1.4. Po za tym moje 24 i 50 to też arty. Chyba przywiązałem się jakoś do tej linii obiektywów i do obrazka z nich. Tamron to na pewno też super szkło ale nigdy wcześniej nie miałem tamrona i to chyba przesądziło przy moim wyborze.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Właśnie dlatego chcę zmienić swoją 85 1.8. W dobrym świetle, można sobie pozwolić na robienie zdjęć 1.8 w statycznych momentach, ale generalnie zdjęcia na 1.8 trzeba mocniej forsować w postprodukcji, bo słaba ostrość, wraz ze słabymi kontrastami/kolorami. A jak robię foty gdzieś w kościele, na sali weselnej to muszę pocisnąć 2.8 bo tak jak pisałeś powyżej. Często trzeba się natrudzić żeby coś ostrego złapać w kościele, sali weselnej. Dla mnie ten Nikkor ma słabego AF'a. Dlatego często bojkotuję zdanie, że systemowe stałki mają najlepszego AF'a. Dla mnie 85 1.8G fajna na plenery, na akcje słaba. To samo miałem z 50tkami Nikona.

    Ale jeśli Sigma ma szybszego i lepszego AF'a niż 85 1.8G to spory krok. Musiałbym sam zobaczyć.
    @Xavier80 zastanawiam się też nad tym Tamronem 85VC, jest lżejszy od Sigmy, podobno dużo lepszy optycznie od Nikkora 85. Ale jakoś ciężko mi zaufać w Tamronowego AF'a
    Na filmiku AF szybciej lata, niż na S50 @Xavier80 masz możliwość zrobienia filmiku AF speed test z tym Tamronem i D750 ?
    Jasne, nie ma problemu wrzucę wieczorem.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli został Ci N85 to możesz wrzucić porównanie. Ale mówisz że Tamron 85 śmiga AF bardzo szybko i celnie, na każdych pkt?

    Widzę że ten Tamron fajne recenzje zbiera ...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 15-01-2017 o 21:35

  4. #14

    Domyślnie

    Imho jak ma być szybko i skutecznie w kwestii AF to systemowe 70-200 i po sprawie. Trochę mnie zastanawia, że wspominasz o słabej ostrości w 85 1.8G, dla mnie to jest ostatni aspekt, który bym krytykował w tym szkle. Używam, z reguły na pełnej dziurze i jest "razor sharp". Ogólny kontrast również nie jest problemem. Problemem może być nieco płaskie odwzorowanie, innymi słowy szkło jest słabsze w plastyce i mało 3D. Może to Ci przeszkadza.
    85'tki Tamrona nie znam., ale sprawdzałem ostatnio 45/1.8 i był zbliżony do 50 Art. Z minusów: AF był wolny, myślę, że na poziomie 85/1.8G.

  5. #15

    Domyślnie

    85 1.8G już poszedł w świat, ale porównam "ślepy przelot" z obiektywem Tobie doskonale znanym i w mojej opinii bardzo szybkim, czyli 35 1.8 ed

    1. Nikkor 35 1.8 ed (d750)



    2. Tamron 85 1.8 VC

    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #16

    Domyślnie

    Jesteś zadowolony z 35ED ?

    Powiem Ci że zapiernicza ten AF w Tamronie, nawet mam wrażenie że szybciej leci niż w 35ED na filmiku. Mocno się zastanawiałem nad używanym N851.4G ze względu na kompromis między ciężarem a właściwościami optycznymi. Sigma 85 ma niesamowite właściwości optyczne, ale troszkę przeraża mnie jednak wielkość i waga tego obiektywu. S35/S24 są już dość spore jak na swoje ogniskowe, ale Sigma 85 jest ogromna, trochę mi się to nie widzi pracując jednocześnie na dwóch aparatach i żeby mi takie ogromne szkło wisiało na szelkach Całkowicie zapomniałem o Tamronie i zaczynam się nad nim mocno zastanawiać. Dodatkowo Tamron finansowo najlepiej wypada. Jeśli pozwolisz to pomęczę się jeszcze pytaniami w punktach:

    1)Jak oceniasz obudowę tego Tamrona i gabaryty tego szkła podpiętego do D750 (bez gripa) jak generalnie się prezentuję w praktyce samo szkło
    2)Kontrast/Kolory/Bokeh. Generalnie obrazek,czy jest lepiej/ładniej niż na N85 1.8G? Ja często z N85 1.8 muszę podkręcać RAW'y bo są takie wyprane z kontrastu i koloru na przysłonach 1.8-2.2 - na Tamronie jak sobie to widzisz ? Pomijając już ostrość.
    3)Z tego co pamiętam AF w N34ED był dość szybki i precyzyjny. Posiadałem wersje ED więc pamiętam jak chodził AF, czy mógłbyś napisać czy Tamron równie dobrze trafia jak 35ED. Bo widzę że AF szybciej w Tamronie lata niż w 35ED ?
    4)Masz dwa body, używałeś jakiejś mikrokalibracji na tych aparatach ?
    5)Jak oceniasz działanie VC ?

    Problemy są za to na f/1.8 i f/2.0. Tam, gdy fotografujemy z bardzo bliska, obiektyw trafia idealnie, ale gdy zwiększamy odległość, musimy ustawić mikroregulację AF na około 6 jednostek
    Cytat z optycznych. Masz takie problem ?


    @Cichy Ty wciąż używasz Tamrona 85 ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 15-01-2017 o 23:15

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enzo Zobacz posta
    Imho jak ma być szybko i skutecznie w kwestii AF to systemowe 70-200 i po sprawie
    Tóż to ciemnica straszna

  8. #18

    Domyślnie

    Jasne, że jestem zadowolony z 35 ed, co prawda plastik, ale dla mnie w zupełności wystarczy. Szybkie, celne, powtarzalne. Aczkolwiek ciekawa rzecz, bo trafia idealnie na środkowym, natomiast na skrajnych bocznych ma minimalnego fronta (1., podczas gdy tamron jest idealnie liniowy jeżeli chodzi o pola af.

    Moja historia jest taka, że ja już wcześniej miałem 85 1.8 G, nie byłem specjalnie zadowolony , więc sprzedałem. Po dokupieniu FF zacząłem się rozglądać za 85ką ponownie i zainteresowałem się Tamronem. Poskąpiłem niestety kasy i do domu wróciłem ponownie z Nikkorem Rozczarował mnie po raz kolejny (zwłaszcza w kwestii szybkości i powtarzalności af), dlatego ostatecznie postawiłem na droższego Tamrona, to była bardzo dobra decyzja.

    To jest kwestia czy i na ile potrzebujesz 1.4. Tamron ma większą skalę odwzorowania , bokeh będzie ok, no ale jednak 1.4 to 2/3 ev jaśniej.

    Jeżeli chodzi o obudowę to jest ekstraklasa. Zwarta, pancerna, elegancka, uszczelniona. W połączeniu z d750 jest dobrze wyważony.
    Obrazek jest ostry i kontrastowy od 1.8, musisz jednak wiedzieć, że na 1.8-2 jest ogromna winieta. Kolory natomiast są nasycone, mikrokontrast również ok.
    Co do mikroregulacji af to u mnie jest ustawiona na +8, nie ma potrzeby użycia tamronowego docka, bo na bliższych i dalszych trafia w punkt. Ale w razie jakby ktoś potrzebował to za 200 zł ma tap konsolę do zabawy. Dla mnie zbędna.

    A VC, to mogę powiedzieć, że działa gorzej niż w 24-70 oraz 70-200. Nie liczyłbym na to No chyba, żę będziesz fotografował obrączki młodych na stole, albo tego typu kadry, wtedy do 1/30- 1/15 masz ostre jak brzytwa. Ale przy fotografowaniu ludzi zapomnij o VC

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta


    Cytat z optycznych. Masz takie problem ?


    @Cichy Ty wciąż używasz Tamrona 85 ?
    Nie, z moim egzemplarzem wszystko ok. Jakbym miał to dokupiłbym tap konsolę i po sprawie.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #19

    Domyślnie

    VC ma być dodatkiem, pewnie po czasie zaponę o tym
    Rozumiem że ta winieta jest spokojnie na kliknięcie w postprodukcji ?
    Najbardziej się tego obawiam:
    Problemy są za to na f/1.8 i f/2.0. Tam, gdy fotografujemy z bardzo bliska, obiektyw trafia idealnie, ale gdy zwiększamy odległość, musimy ustawić mikroregulację AF na około 6 jednostek
    Bo 85 często z daleka używam, i często z bliska

    Dzięki Xavier, dałeś do myślenia

  10. #20

    Domyślnie

    dla mnie jeżeli 85 to imo T85 a nastepnie 85 1.4G

    Musimy pamietac ze Nikon bedzie w najblizszych latach wymienial wersje 1.4G na 1.4E
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma APO 150-500mm f/5-6.3 DG OS HSM - jeszcze jedna nowa Sigma
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 09:30
  2. używany Nikkor 105 micro VR czy nowa Sigma 105 macro OS
    By Bartek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 15:30
  3. Nowa Sigma czy używany Nikon
    By gregorek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 21:18
  4. nowa sigma Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM
    By MrQba in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 16:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •