Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Stare kolorowe zdjęcia - stylizowanie.

    Nie chodzi mi o orwomać, choć jego "wpływy" w tych moich pracach pewnie też są...
    Teraz mam problem z ziarnem - czy jakaś podpowiedź? Mam problem bo albo zairno było zbyt małe i nie niszczyło detalu ale jego efektu nie było widać, albo zbyt duże , widać było efekt ale niszczyło detal.
    Chętnie obejrzę albo poczytam jakieś rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem, że pytasz o to jak ustawić w lr albo ps wartości dla ziarna żeby było "akuratnie" tak?

    Jeśli to pomoże, to słyszałem kiedyś o patternach z szumem, albo zdjęciach samego szumu które były skanowane potem cyfrowo odbarwiane żeby potem można było taki prawdziwy szum z kliszy nałożyć np w trybie Soft Light w PS.

    Jest już późno,a ja czytam to w łóżku na telefonie więc nie pomogę z szukaniem, ale osobiście proponowałbym szukać pod hasłem analog noise photo, bw noise photo analog, Pure analog noise pattern itp.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja robię efekt gradu w PS, czasami najlepiej jest to robić na masce i dane detale odmalować miękkim pędzlem. Jak mocny ma byc efekt możesz ustalić sam. Z resztą sam tryb mieszania z obrazkiem zaszumionym fajny daje rezultat
    Inna perspektywa fotografii i filmu| skynetic
    Nowe studio fotograficzne w Łodzi| piorunstudio.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta
    Rozumiem, że pytasz o to jak ustawić w lr albo ps wartości dla ziarna żeby było "akuratnie" tak?

    Jeśli to pomoże, to słyszałem kiedyś o patternach z szumem, albo zdjęciach samego szumu które były skanowane potem cyfrowo odbarwiane żeby potem można było taki prawdziwy szum z kliszy nałożyć np w trybie Soft Light w PS.

    Jest już późno,a ja czytam to w łóżku na telefonie więc nie pomogę z szukaniem, ale osobiście proponowałbym szukać pod hasłem analog noise photo, bw noise photo analog, Pure analog noise pattern itp.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    Dziękuje, poszukam.

    Cytat Zamieszczone przez adamoff Zobacz posta
    Ja robię efekt gradu w PS, czasami najlepiej jest to robić na masce i dane detale odmalować miękkim pędzlem. Jak mocny ma byc efekt możesz ustalić sam. Z resztą sam tryb mieszania z obrazkiem zaszumionym fajny daje rezultat
    Nie rozumiem o czym piszesz

Podobne wątki

  1. Stare zdjęcia
    By rooner in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 15:27
  2. Stare zdjęcia z PSM...
    By Radagest in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 21:46
  3. [ Architektura ] stare, odrestaurowane i ... kolorowe
    By wi_ni in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 23:27
  4. Stare zdjecia z nowej karty
    By glisek in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2006, 23:19
  5. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-01-2005, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •