Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie (pilka nozna) VILLAREAL CF- FC BARCELONA

    Witam serdecznie i z gory dziekuje ze zechcialo wam sie zagladnac do mojego pierwszego tematu w dziale SPORT.
    Wrzutka miala byc wczesniej ale niestety z braku czasu troche sie przeciagnelo. Obiecane fotki z d5+ 200 f 2.0 dorzuce pozniej do tego tematu, poki co gdzies mi sie zawieruszyly na dysku i musze je znalezc.
    Niestety beda tylko z rozgrzewki , bo mlody nie dal rady jechac na dwie puszki w trakcie meczu z kilku powodow.
    Ale nic, poki co Nikon D5 + 400 F 2.8+ 1/1000+ iso 5000. wszystko cykane w JPEG , zadnego odszumiania bron boze. Chetnie wyslucham uwag i komentarzy. pozdro !!!!

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    6.


    7.


    8.

  2. #2

    Domyślnie

    Coś mi nie pasuje, tylko nie wiem co... Ale to, że "nie pasuje" nie oznacza, że źle. Chodzi o to, że przy zdjęciach Gaszyńskiego, Kostrzewy czy Witkowskiego można znaleźć wiele wspólnego, co wpada w oko. I odnoszę wrażenie, że chyba tutaj "obróbka" (w tym przypadku przez aparat, skoro jpg) odstaje od wcześniej wymienionych. Szczegół też słabszy, ale oni robią na 1600-3200, a Ty zapodałeś 5000, więc chyba można to usprawiedliwić. Szkoda obciętych kończyn na 5 i 6. Ogólnie raczej okej, niemniej jednak liczyłem na lepszą jakość z takiego sprzętu. Ale i tak najbardziej czekam na wrzutkę z 200/2...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Coś mi nie pasuje, tylko nie wiem co... Ale to, że "nie pasuje" nie oznacza, że źle. Chodzi o to, że przy zdjęciach Gaszyńskiego, Kostrzewy czy Witkowskiego można znaleźć wiele wspólnego, co wpada w oko. I odnoszę wrażenie, że chyba tutaj "obróbka" (w tym przypadku przez aparat, skoro jpg) odstaje od wcześniej wymienionych. Szczegół też słabszy, ale oni robią na 1600-3200, a Ty zapodałeś 5000, więc chyba można to usprawiedliwić. Szkoda obciętych kończyn na 5 i 6. Ogólnie raczej okej, niemniej jednak liczyłem na lepszą jakość z takiego sprzętu. Ale i tak najbardziej czekam na wrzutkę z 200/2...
    Zlozylo sie na taka sytuacje wiele czynnikow, pierwszy mecz nowym sprzetem co rowniez spowodowalo zapis w JPEG ( mlody zresetowal aparat do ustawien fabrycznych przed meczem i nie zauwazyl ze ma ustawione JPEG) co bylo moim zdaniem czynnikiem decydujacym o jakosci. Kolejne powody to zmeczenie , stres ranga wydarzenia , hroniczny brak miejsca,a dodatkowo caly czas kombinowal jak tu przypiac 2-setke. Poza tym puszka to nie wszystko, trzeba jeszcze umiec ja na maxa wykorzystac, a do tego sporo mu jeszcze brakuje. rok temu zaczynal od piatej ligi hiszpanskiej, jest teraz gdzie jest. Teraz tylko ciezka praca, nauka i troche pokory a jakosc przujdzie sama.
    Dziekuje za komentarz i uwagi !!!

  4. #4

    Domyślnie

    Swoją drogą- chyba jakieś słabe oświetlenie skoro by osiągnąć 1/1000 sek. trzeba było zapodać ISO-5000? Toż to jak u mnie na szkolnej hali...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Swoją drogą- chyba jakieś słabe oświetlenie skoro by osiągnąć 1/1000 sek. trzeba było zapodać ISO-5000? Toż to jak u mnie na szkolnej hali...
    Stadion Villareal ma chyba najgorsze oswietlenie z Primera Division, i tak syn zjechal juz z 1/1250 i ISO 6400. Poza tym jest dosc dziwne, jaskrawe kolory dziwnie sie zachowuja w tym swietke... jakby nprzepalone lampa, spojz na zolte stroje Villareal-u.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thomassz Zobacz posta
    Stadion Villareal ma chyba najgorsze oswietlenie z Primera Division, i tak syn zjechal juz z 1/1250 i ISO 6400. Poza tym jest dosc dziwne, jaskrawe kolory dziwnie sie zachowuja w tym swietke... jakby nprzepalone lampa, spojz na zolte stroje Villareal-u.
    Kwestia ustawień puszki lub wywołania nefa. Mam wrażenie, że jpg mają zastosowany profil "vivid"- mocne kolory, mocny kontrast... Jak dla mnie to jeden z najmniej użytecznych profili Picture Control.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam wrażenie, że zdjęcia są prześwietlone tak o 0.5-2/3EV.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Kwestia ustawień puszki lub wywołania nefa. Mam wrażenie, że jpg mają zastosowany profil "vivid"- mocne kolory, mocny kontrast... Jak dla mnie to jeden z najmniej użytecznych profili Picture Control.
    Jedno jest pewne JPEG bardzo wyrownuje ekspozycje, z tego meczu na rozgrzewce zdjecia robione d4s+200 f2 mialy o wiele jasniejsze tlo , nie wspominajac o kolorach wiec ingerencja w zdjecie jest dosc mocna. Zobaczymy jak zapodam zdjecia z drugiego zestawu robione w raw-ach jak sie do nich odniesiesz.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thomassz Zobacz posta
    Jedno jest pewne JPEG bardzo wyrownuje ekspozycje
    Patrząc na to co prezentują zdjęcia to właśnie nie wyrównuje- światła są bardzo intensywne (tak jak wspomniał @S4INT- około 0,5EV zbyt jasne), cienie znów dość mocne jak dla mnie, zapewne przez kontrast. Niemniej jednak to kwestia "widzimisię" twórcy i każdy ma swój przepis na kolor i obróbkę. Za każdym razem powtarzam- jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził. Jak dla mnie wrzutka nie jest zła jeśli autor faktycznie zdobywa doświadczenie- bywały tu dużo gorsze...

  10. #10

    Domyślnie

    Większość napisali przedmówcy, od siebie dodam dwie rzeczy:
    1.) Brakuje mi jakiś kadrów z przyjęcia/ walki w powietrzu, co prawdopodobnie wynika z braku panowania nad 400.
    2.) Osobiście do czasu opanowania 400(co zajmie co najmniej pół roku) całkowicie odpuścił bym robienie zdjęć na 2 body, przyniesie to więcej szkody i chaosu niż pożytku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] [pilka nozna] Polska - San Marino
    By krolewicz in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 09:25
  2. [pilka nożna] Liga Mistrzów
    By enforces in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 20:13
  3. [ Sport ] [Pilka Nozna] Lech kontra Zetysu
    By krolewicz in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 21:43
  4. [ Reportaż ] Pilka nozna w Warszawie.
    By Keek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 15:03
  5. [ Sport ] pilka nozna w wykonaniu 9 latkow
    By sradkg in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-03-2009, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •