Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak się zabrać do drukowania?

    Cześć,

    To mój pierwszy post na forum, więc witam się ze wszystkimi.

    Robię zdjęcia bardzo amatorsko od ok 10 lat. Ostatnio zmieniłem sobie body, nabyłem kilka używanych ale niezłych obiektywów. Odłożone ostatnio na boczny tor hobby odżyło. Kupiłem też Lightrooma do uporządkowania tysięcy plików jakie mi się nazbierały przez lata. I tak sobie myślę, że kilka zdjęć wyszło mi całkiem ładnych. Może zatem powinienem je wydrukować - może powiesić na ścianie.

    Być może niektóre w formacie A3 do powieszenia na ścianie. Myślę jak do tego się zabrać. Drukowanie w A3 to raczej drukarka atramentowa. Nie wiem czy usługi typu 'druk wielkoformatowy' oferują dobrą jakość druku, a nie znalazłem labów (mieszkam w Warszawie) oferujących wydruki na np. SC-p800 (czy p600 czy p400) czy innych uchodzących za niezłe drukarkach fotograficznych. A może nie umiałem tego znaleźć... Żeby jeszcze to było na ładnym papierze... Nie wymagam nie-wiadomo-jakiego-profesjonalnego-artystycznego wydruku, ale chciałbym, żeby było ładnie jak w albumach na przykład...

    Oczywiście można też kupić własną drukarkę. Ale nie wiem teraz ile chcę drukować. Czy mnie to wciągnie - choć według 'wielkich' to wydruk jest ostatecznym 'działem', a nie negatyw (choćby cyfrowy obecnie). Chciałbym spróbować i zobaczyć jak wychodzi. A kupować drukarkę, żeby potem potencjalnie stała i zasychała się nie opłaca.

    Po powyższym wodolejstwie moje pytanie - gdzie (w Warszawie) mogę 'spróbować' wydruku? Jakie opcje rozważać? Najchętniej żeby jeszcze z kimś doświadczonym omówić temat i ocenić rezultaty. Są takie laby? Albo Forumowicze posiadający drukarkę, wiedzę i chęci podzielenia się doświadczeniem i czasem, którzy za cenę 'odczynników' wydrukują kilka zdjęć i podpowiedzą co dalej?

    Serdecznie pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć,

    witam wszystkich bardzo serdecznie bo to również mój pierwszy post

    Co do Warszawy, gdzie wydrukować zdjęcia to ci nie podpowiem. Natomiast z drukarką atramentową miałem ten sam dylemat co Ty. Postanowiłem kupić drukarkę atramentową. Mój wybór padł na Canon Pixma G3400. Dzisiaj nie żałuję. Mam piękne fotki drukowane tą drukarką. Właściwie już na prezentach dla bliskich i znajomych w postaci zdjęć można powiedzieć, że nawet się koszt zakupu częściowo zwrócił
    Wiem, że może moja sugestia jest odbierana przez ciebie na zasadzie "chcę się napić piwa, nie będę kupował browaru", ale rozważ to. Ja w każdej chwili mogę skorygować zdjęcie po wstępnym wydruku. Drukarka drukuje maksymalnie w A4, więc dla A3 trzeba szukać wykonawcy. Ja jednak polecam tę drukarkę. Kosz wydruków niższy jak w labie i jakość przyzwoita.


    -------------------------------------------------------------------------
    Oczywiście drukarka ma ciss, czyli tusz dolewamy. Poza tym używam oryginalnych tuszy bo nie ma żadnych przesłanek ekonomicznych, żeby stosować zamienniki.
    Ostatnio edytowane przez janu3 ; 13-01-2017 o 15:33
    Nikon Z50

  3. #3

    Domyślnie

    A patrzyliście w profilabie?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4

    Domyślnie

    Dobrze drukują tu, ale tanio nie jest.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  5. #5

    Domyślnie

    Przy dużej liczbie wydruków opłaca się kupić drukarkę A3. Ważne, aby miała zewnętrzny system zasilania w tusze. W pracy mam Epsona L300 /A4/ i butelka tuszu kosztuje w oryginale ok. 23 złotych.
    Przy małej liczbie lepiej w labie. Poproś o profil maszyny. Niektórzy udostępniają. Będzie mniej kłopotów z korekcją barw. Lab trzeba wybrać samemu. Jeden lubi to, drugi co innego. Wykonać kilka próbnych wydruków o różnych ustawieniach /nasycenie, gamma, kontrast/ i sam dojdziesz jak ustawić, aby było OK.
    Tutaj jest... podpis

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez st_kamil Zobacz posta
    Być może niektóre w formacie A3 do powieszenia na ścianie.
    wbrew pozorom format A3 nie jest dużym formatem do powieszenia na ścianie, zależy tez od odejścia, wielkości ściany i oprawy, ale zazwyczaj ginie - ja się łapałem że jak widziałem zdjęcie na ścianie to myślałem że to A4 a to A3 było, i analogiocznie większe - takie moje spostrzeżenia praktyczne

    Cytat Zamieszczone przez st_kamil Zobacz posta
    Drukowanie w A3 to raczej drukarka atramentowa. Nie wiem czy usługi typu 'druk wielkoformatowy' oferują dobrą jakość druku
    Do dobrego foto nadają się praktycznie tylko drukarki atramentowe. W praktyce nie ma drukarek A3 ale A3+, trochę większy: ~33x48cm.
    czy jakość w druku wielkoformatowym jest dobra, zależy od obsługi, intencji i samego sprzętu. większość ploterów pozwala na co najmniej bardzo dobrą jakość druku foto. wykwalifikowana obsługa potrafi zrobić wydruk, że "kapcie z nóg pospadają" tylko muszą mieć co drukować jako źródło

    Cytat Zamieszczone przez st_kamil Zobacz posta
    a nie znalazłem labów (mieszkam w Warszawie) oferujących wydruki na np. SC-p800 (czy p600 czy p400) czy innych uchodzących za niezłe drukarkach fotograficznych. A może nie umiałem tego znaleźć... Żeby jeszcze to było na ładnym papierze...
    tego typu "laby" zazwyczaj nie mają tak małych drukarek jak P800, a plotery 61 lub 111 cm
    papiery do wyboru do koloru

    Cytat Zamieszczone przez st_kamil Zobacz posta
    Oczywiście można też kupić własną drukarkę. Ale nie wiem teraz ile chcę drukować. Czy mnie to wciągnie - choć według 'wielkich' to wydruk jest ostatecznym 'działem', a nie negatyw (choćby cyfrowy obecnie). Chciałbym spróbować i zobaczyć jak wychodzi. A kupować drukarkę, żeby potem potencjalnie stała i zasychała się nie opłaca.
    jeśli piszesz, że jesteś świadomy, że zdjęcie powinno mieć materialną reprezentację - to na pewno Cię wciągnie, a jak jeszcze zakosztujesz w różnych wyższej klasy mediach papierowych, to jesteś stracony dla świata , tylko to droga zabawa, niestety... i tu już nie ma co się oglądać na jakieś CISSy itp wynalazki jak L800, które s ą dobre do drukowania fotek od cioci na imieninach, tylko iść w urządzenia pigmentowe, oczywiście, jeśli Cię na to stać i chcesz mieć wydruk godny Twojej fotografii. zdjęcia okolicznościowe oczywiście na barwniku wyjdą ładnie i do tego typu zastosowań jest ok.

    Cytat Zamieszczone przez st_kamil Zobacz posta
    Po powyższym wodolejstwie moje pytanie - gdzie (w Warszawie) mogę 'spróbować' wydruku? Jakie opcje rozważać? Najchętniej żeby jeszcze z kimś doświadczonym omówić temat i ocenić rezultaty. Są takie laby?
    ja do A2 drukuję sam, powyżej zlecam wysyłkowo do Studia Gamut, nie w Warszawie, ale zacnie

    Cytat Zamieszczone przez st_kamil Zobacz posta
    Albo Forumowicze posiadający drukarkę, wiedzę i chęci podzielenia się doświadczeniem i czasem, którzy za cenę 'odczynników' wydrukują kilka zdjęć i podpowiedzą co dalej?
    potrzebujesz wiedzy, pytaj na forum
    jesli chcesz, mogę Ci druknąć na P800 lub 3880 - napisz na PM

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    wbrew pozorom format A3 nie jest dużym formatem do powieszenia na ścianie, zależy tez od odejścia, wielkości ściany i oprawy, ale zazwyczaj ginie - ja się łapałem że jak widziałem zdjęcie na ścianie to myślałem że to A4 a to A3 było, i analogiocznie większe - takie moje spostrzeżenia praktyczne


    Do dobrego foto nadają się praktycznie tylko drukarki atramentowe. W praktyce nie ma drukarek A3 ale A3+, trochę większy: ~33x48cm.
    czy jakość w druku wielkoformatowym jest dobra, zależy od obsługi, intencji i samego sprzętu. większość ploterów pozwala na co najmniej bardzo dobrą jakość druku foto. wykwalifikowana obsługa potrafi zrobić wydruk, że "kapcie z nóg pospadają" tylko muszą mieć co drukować jako źródło


    tego typu "laby" zazwyczaj nie mają tak małych drukarek jak P800, a plotery 61 lub 111 cm
    papiery do wyboru do koloru


    jeśli piszesz, że jesteś świadomy, że zdjęcie powinno mieć materialną reprezentację - to na pewno Cię wciągnie, a jak jeszcze zakosztujesz w różnych wyższej klasy mediach papierowych, to jesteś stracony dla świata , tylko to droga zabawa, niestety... i tu już nie ma co się oglądać na jakieś CISSy itp wynalazki jak L800, które s ą dobre do drukowania fotek od cioci na imieninach, tylko iść w urządzenia pigmentowe, oczywiście, jeśli Cię na to stać i chcesz mieć wydruk godny Twojej fotografii. zdjęcia okolicznościowe oczywiście na barwniku wyjdą ładnie i do tego typu zastosowań jest ok.


    ja do A2 drukuję sam, powyżej zlecam wysyłkowo do Studia Gamut, nie w Warszawie, ale zacnie


    potrzebujesz wiedzy, pytaj na forum
    jesli chcesz, mogę Ci druknąć na P800 lub 3880 - napisz na PM
    Dzięki wielkie. Bardzo pomocne rzeczy napisałeś. Mam o czym pomyśleć.

Podobne wątki

  1. Drukarka HP - programcdo drukowania
    By Maly.Psikus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2016, 16:24
  2. Program do drukowania zdjęć.
    By 2marekm in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 11:29
  3. Program do drukowania zdjęć
    By Vargas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 19:57
  4. Program do drukowania plików graficznych
    By Majek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 14:08
  5. Darmowy program do drukowania zdjęć
    By koniksk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 12:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •