Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Polecam używanego Panasonica GH2 + kit, najlepiej od razu w wersji zhackowanej.

  2. #12

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedno wyjscie. Mala ogarnia temat, wiec moze zapytaj co by chciala na poczatek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Jest jeszcze jedno wyjscie. Mala ogarnia temat, wiec moze zapytaj co by chciala na poczatek.
    Już to zrobiłem. Problem w tym, że też ma mętlik. Wie, co by chciała robić, ale nie za bardzo - czym. Na szczęście ma cechę rzadką u nastolatków - cierpliwość
    Dzięki za wszelkie sugestie. Najbardziej skłaniam się ku kompaktowi, w grę wchodzi również rozbudowanie systemu Nikona o sprzęt dla młodej. Budowanie od zera drugiego systemu - raczej nie. Tzn. w sumie chciałbym ale koszty...

    Tak zupełnie na marginesie dyskusji - te nowe AF-P to od jakich korpusów bezproblemowo banglają? Że z najnowszymi entry-level to wiem, chodzi o te ciut starsze...
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    AF-P tylko z D3300, D3400, D5300, D5500, D5600.

    Nie pakuj się w kompakta, bierz bezlustro bo zabawa i możliwości świetne, dokupisz za grosze adaptery do wszelkich obiektywów, lekkie, dobre video, dobre foto, brak ułomności w video jak np w nikonach to bardzo ważne, a matryca nadal porównywalna z lustrzankami i można w złych warunkach oświetleniowych coś działać.
    Panasonic/Olympus do 2000zł zakupisz z kit obiektywem, trafiają się tez tańsze zestawy jeszcze po sklepach.

  5. #15

    Domyślnie

    Sam mysle nad 80D i sloikami stm, swietny autofocus maja w LV.

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale 80D kosztuje 4200zł

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    AF-P tylko z D3300, D3400, D5300, D5500, D5600.
    O, dzięki, byłem święcie przekonany że z takim 3200/5200 też. Nie śledzę wszystkich nowinek...

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie pakuj się w kompakta, bierz bezlustro bo zabawa i możliwości świetne,
    Jakby coś się trafiło w cenie zbliżonej do Sony RX100, to... chyba bym się (Córę) skusił. Pamiętam, że jeszcze niedawno stał u mnie w lokalnym MM Olek E-PL 6 z kitem w cenie około 1400 zł. Aż żałuję, że go nie kupiłem (a miałem ochotę, tylko finansowy rozsądek mnie zablokował). Miałbym dziś problem z czapy...

    Mam jeszcze czas, pogadam z Młodą. Zostanie jeszcze Małżonka do przekonania, że zabawka dla latorośli w tej cenie ma sens...
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    http://www.e-fotojoker.pl/olympus-e-...-%28srebrny%29
    bardzo dobra cena, model znika ze sklepów, bywał też model z obiektywem typu "naleśnik", fajny bajer bo całość bardzo kompaktowa wtedy jest, może gdzieś znajdziesz.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 13-01-2017 o 12:17

  9. #19

    Domyślnie

    Decyzja zapadła: e-pl6. Dlaczego? Swego czasu męczyłem Was pytaniami w stylu "jak zejść z masy sprzętu na wycieczkach" (to ten wątek, gdzie padały złośliwości o "lalusiach w rurkach"). Początkowo za wszelką cenę chciałem pozostać w Nikonie, niemniej - biorąc pod uwagę kryterium mobilności sprzętu - byłoby to dreptanie w miejscu. Poczytałem, popatrzyłem, popytałem... i zdecydowałem się na wejście w mikro 4/3. Po sprzedaży części gratów z N. i dołożeniu - starczy na i coś dla córy i dla mnie. Najwyżej będziemy sobie pożyczać szklarnię

    A w Nikonie zostaję dla N1,8/85 a przyszłościowo myśląc dla pełnej klatki (za kilka lat zapewne).
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sokolik Wędrowny Zobacz posta
    Decyzja zapadła: e-pl6. Dlaczego? Swego czasu męczyłem Was pytaniami w stylu "jak zejść z masy sprzętu na wycieczkach" (to ten wątek, gdzie padały złośliwości o "lalusiach w rurkach"). Początkowo za wszelką cenę chciałem pozostać w Nikonie, niemniej - biorąc pod uwagę kryterium mobilności sprzętu - byłoby to dreptanie w miejscu. Poczytałem, popatrzyłem, popytałem... i zdecydowałem się na wejście w mikro 4/3. Po sprzedaży części gratów z N. i dołożeniu - starczy na i coś dla córy i dla mnie. Najwyżej będziemy sobie pożyczać szklarnię

    A w Nikonie zostaję dla N1,8/85 a przyszłościowo myśląc dla pełnej klatki (za kilka lat zapewne).
    Sam w tamtym roku chcialem kupic zonie e-pl5 czy 4 ale odpuscilem (slomiany zapal itp, ogolnie baba...).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Pierwsza filmująca lustrzanka Nikona
    By TOP67 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 10:50
  2. zabawka dla biedaków
    By galka in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 23:48
  3. Zabawka :-)
    By Schlag in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 11:08
  4. Amelka - pierwsza zabawka
    By Vespalock in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-05-2009, 23:25
  5. Czy GIMP to zabawka?
    By mcl in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 15:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •