Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josem32 Zobacz posta
    ja lecę na Islandię EasyJet'em, bagaż tylko podręczny i tutaj bez aparatu sobie wyprawy nie wyobrażam.
    Ktoś ma dośwaczenie jak ta linia traktuje baterię i filtry? w bagaż się zmieszcze, najwyżej wezmę tylko aparat i jedno szkło, ale obawy mam czy mnie puszczą z filtrami i baterią do samolotu.
    Lot z Londynu.
    https://www.easyjet.com/pl/ogolne-wa...-niebezpieczne

    Wszystkie baterie zapasowe, w tym ogniwa lub baterie litowo-metalowe bądź litowo-jonowe, do takich przenośnych urządzeń elektronicznych muszą być przewożone w bagażu podręcznym. Baterie te muszą być zabezpieczone indywidualnie w celu ochrony przed zwarciem.
    Co do filtrów - byłbym ciężko zdziwiony, gdyby się nie dało. W Ryanairze potwierdzono mi możliwość przewożenia w podręcznym przedmiotów szklanych, ale w EasyJecie będzie podobnie.
    FF (Fuji + Fuji)

  2. #12
    Rozmowny Awatar km79
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Bilgoraj - Burton on Trent
    Posty
    298

    Domyślnie

    Ostatnio leciałem rajonerem z aparatem, obiektywami, lampą, wyzwalaczami, dwoma laptopami, powerbankami itp. wszystko wrzucone do podręcznego i przy odprawie nie robili żadnych problemów.
    D600 +N35 +N50 +N70-210
    D810 +S24
    fr

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez km79 Zobacz posta
    Ostatnio leciałem rajonerem z aparatem, obiektywami, lampą, wyzwalaczami, dwoma laptopami, powerbankami itp. wszystko wrzucone do podręcznego i przy odprawie nie robili żadnych problemów.
    Wątkotwórcy nie chodziło o aparat przewożony w bagażu podręcznym, tylko dodatkowo, obok bagażu podręcznego.

    Dlatego pisano, że to zależy od linii lotniczej.
    Przykładowo w Ryanairze wygląda to tak:

    Każdy pasażer* może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.
    Tak więc nawet puszka FF z zapiętym obiektywem 70-200 powinna się zmieścić w limicie.
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 12-01-2017 o 14:55
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #14

    Domyślnie

    Ja może z praktycznego doświadczenia (latam sporo) podpowiem, żeby sprzęt foto pakować do nieco mniejszej torby/plecaka - tak, żeby spokojnie to weszło "pod nogi", czyli pod fotel siedzącej przed nami osoby - mamy wtedy pełną kontrolę.
    Plecak który mieści sie w limicie tak na styk, albo brakuje mu tylko kilka centymetrów zwyczajnie tam nie wejdzie i będzie musiał iść do schowków nad głowami, a tam mamy jak w banku, że jakiś idiota ze złotym łańcuchem będzie ubijał nasz plecak swoją wielką torbą z napisem adidas, po czym jedno i drugie będzie miec solidnie poprawione drzwiczkami.
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Ryanair'a to nie powinno być problemu, sam leciałem i faktycznie można na pokład zabraż puszke, szkła, lampę, filtry itd o ile się to mieści w określonych limitach. Inną sprawą się przejsćie przez bramki w polsce gdzie bez poblemu przejdziesz, a inną powrót np z UK, gdzie o każdypzedmiot się czepiają.

    Ja pytam o EasyJet, tym nie leciałem nigdy, w limicie bagażu podręcznego jest tylko mała torba, czy ta linia pozwala na zabrani filtrów na pokład? czy tu faktycznie zawieszenie body ze szkłem na ramieniu plus bagaż podręczny przejdzie?
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

  6. #16

    Domyślnie

    Jak leciałem z Krakowa do Gdańska to nie sprawdzali i nie czepiali się
    Jak wracałem tymi samymi liniami kilka dni później, już sprawdzali
    a miałem D7100 i dwa szkła w vanguard 2go 25 czyli małej torbie na ramie
    więc to zależy i od linii i od dnia, ludzi, trasy, czy ktoś wstał lewą nogą, itp
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #17

    Domyślnie

    A ja na ileś przelotów Wizzairem i Ryanairem miałem sytuację, gdzie trzepali nie dość wymiary bagażu, który na sprawdzenie musiał wejść do tego "stelażu" to nie wpuszczali z "drugim" małym drugim. Jednej kobiecie kazali zapłacić za nadbagaż 50E za to że miała torebeczkę na ramieniu. Szok też przeżyłem jak mi ledwo mój plecak ze szpejem foto ledwo wlazł. Ale raz się nie udało z głównym bagażem bo przekroczył łącznie na dwóch walizkach 2kg i trzeba było wszystkie kosmetyki walnąć do kosza....coś za coś. albo 50E albo wypad z tego co masz
    Także różnie może być, ja już wolę nie ryzykować że się uda, Ty zrobisz jak będziesz uważał.
    Nikon i podróże ...


  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josem32 Zobacz posta
    ..........
    Ja pytam o EasyJet, tym nie leciałem nigdy, w limicie bagażu podręcznego jest tylko mała torba, czy ta linia pozwala na zabrani filtrów na pokład? czy tu faktycznie zawieszenie body ze szkłem na ramieniu plus bagaż podręczny przejdzie?
    Latam EasyJetem kilka razy w roku. Do rzadkości należą sytuacje kiedy nie sprawdzają limitów bagażu przy bramce. To bardzo wredna linia pod tym względem. Wszystko co masz ze sobą musisz zmieścić w jednej torbie o określonych gabarytach i nie możesz przekroczyć dopuszczalnego ciężaru bagażu ani nawet o pół kilo. Jak wyłapią przekroczenia to nie ma zmiłuj. Wywalasz nadgabaryt do kosza albo płacisz.

  9. #19

    Domyślnie

    Przede wszystkim należy oddzielić to co można przewieźć od tego ile można przewieźć.

    Linie lotnicza nie decyduje o tym co można przewieźć, to jest sprawdzane podczas kontroli bezpieczeństwa. Ich za to nie interesuje ile tego masz. Nie ma żadnego problemu ze sprzętem foto. Nawet do Izraela przewiozłem dwa statywy w jednej walizce.

    A linie lotnicze sprawdzają tylko limit ilościowy i wielkościowy. W tanich liniach pilnują bardzo ilości, zwłaszcza w Wizzair. Czasami sprawdzają wymiary, ale to już trzeba naprawdę przegiąć. Nigdy nie widziałem ważenia bagażu podręcznego, a latam co najmniej 2 razy w miesiącu.

    Z tanich linii najlepiej jest w Ryanair, który pozwala na dosyć dużą walizkę i drugą małą torbę.
    Easyjet to tylko jedna walizka, ale trochę grubsza niż w Ryanair.
    Najgorzej jest w Wizz. Za darmo jest tylko jedna walizka wielkości kartki A3. Za typową walizkę kabinową trzeba dopłacić (nie jest to dodatkowa walizka, tylko zamiast tej małej). Na szczęście ostatnio tylko 22 zł za lot. Ja polecam wykupić priorytet wejścia. Wtedy oprócz wejścia bez kolejki przysługuje dodatkowy bagaż i to sporo większy niż w Ryanair (40x30x18 ).
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 20-01-2017 o 22:57
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #20

    Domyślnie

    Jeszcze większy niż w Ryanair? przecież oni mają dwa bagaże 55 x 40 x 20 cm oraz małą 35 x 20 x 20 cm. To ile dają w Wizie po wykupieniu tego priorytetu wejścia? I ile ten priorytet kosztuje?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw - przewożenie rowerem
    By rambobambo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 00:05
  2. Przewożenie aparatu w sakwie rowerowej
    By Andrzejkl in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 21:56
  3. przewożenie benzyny, potrzebne info
    By pete777 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 19:28
  4. [pytanie] statyw w samolocie
    By michal.g in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 16:44
  5. Transport statywu w samolocie
    By DUCATI in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-10-2007, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •