Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Z tego co wiem były tam wzajemne roszady kadrowe, ale to nie to samo. Zresztą Irix i XP to zupełnie różne konstrukcje optyczne.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #22

    Domyślnie

    Irix vs Samyang
    Jak już się porównuje te dwa szkła, to który lepszy optycznie ???
    edit:
    Chodzi o starszego Samyanga i tańszego Irixa
    Ostatnio edytowane przez dareksad ; 13-01-2017 o 10:55

  3. #23

    Domyślnie

    Irix. Zakładając, że jest symetryczny.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Z tego co wiem były tam wzajemne roszady kadrowe, ale to nie to samo. Zresztą Irix i XP to zupełnie różne konstrukcje optyczne.
    Artykuł nie sugeruje, że szkła są bliźniacze, tylko że producent jest jeden a to różnica. Ktoś zauważył, że fejsbuczowa strona Samyanga w Hiszpanii nagle zmieniła się w Irixową. Raczej nie da się tego podpiąć pod roszady kadrowe. Tak czy inaczej Irixy nie są w pełni wytworem szwajcarskim. Pewnie znacznie bliżej im jednak do Korei.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ktoś zauważył, że fejsbuczowa strona Samyanga w Hiszpanii nagle zmieniła się w Irixową. Raczej nie da się tego podpiąć pod roszady kadrowe. Tak czy inaczej Irixy nie są w pełni wytworem szwajcarskim. Pewnie znacznie bliżej im jednak do Korei.
    A nikt przypadkiem nie zauważył, że dystrybutor Samyanga na Europę porzucił Samyanga i wskrzesił markę Irix, wrzucając na polską domenę Samyanga zdjęcie chińskiej zupki ? Siłą rzeczy inni też pozmieniali... Oczywiście, że Irixy są w pełni koreańskie. Szwajcarski ponoć jest tylko projekt.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #26

    Domyślnie

    Irix@2.4
    http://www.kubacichocki.pl/test/samyang14xp/irix.jpg

    XP@2.4
    http://www.kubacichocki.pl/test/samyang14xp/xp.jpg

    Jednak obiektywy te różni więcej , niż myślałem. I nie mówię tego na podstawie tych zdjęć wyżej, to są takie tylko pstryki OKD. Ale o Irixie napiszę nieco więcej innym razem.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareksad Zobacz posta
    Irix vs Samyang
    Jak już się porównuje te dwa szkła, to który lepszy optycznie ???
    edit:
    Chodzi o starszego Samyanga i tańszego Irixa
    Nie za wiele mam czasu na przerzucanie tymi szkłami, za dużo narobili tych szerokich, a jak nie było to był lament No na pewno jest różnica w dystorsji na korzyść Irixa. Jest też odrobinę ostrzejszy na pełnej dziurze. Samyang stary acz poczciwy, jest widocznie parę mm szerszy od Irixa, jeśli to komuś robi różnicę.

    Irix
    http://www.kubacichocki.pl/test/irix15/irix15.jpg

    Samyang wersja AE
    http://www.kubacichocki.pl/test/irix15/sy14.jpg
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #28

    Domyślnie

    SUPER, dzięki ??

  9. #29

    Domyślnie

    A ja kupiłem Irixa i mam problem z głowy A jeszcze wziąwszy pod uwagę szybujące coraz wyżej ceny Samyanga, to i finansowo źle na tym nie wyszedłem.

    Tym, że Samyang (tak jak Sigma) przechodzi (usiłuje przejść) z klasy solidnych i tanich do ekskluzywnych i nie tak tanich, nie ma się co martwić . W opróżnione w ten sposób miejsce wejdą nowe firmy, takie jak te nowe chińskie wynalazki (Laowa czy jak to się tam nazywa). A czy Samyang na tej nowej półce wytrzyma konkurencję ze starymi wyjadaczami? To już ich zmartwienie, nie nasze

    Prawdę powiedziawszy, dopóki rzecz była na papierze, lubiłem Samyangi, ale w praktyce już nie robiły na mnie tak dobrego wrażenia. Po manualnym obiektywie oczekuję ergonomii co najmniej na poziomie starych Nikkorów, a tu Samyang leży i kwiczy. Niektóre obiektywy w ogóle nie mają podziałki głębi ostrości, inne mają, ale ze względu na mały skok na pierścieniu ostrości jest ona mało użyteczna. Rozmiar filtra też raz taki, raz siaki, a w Nikkorach było zawsze 52mm. Ponadto Samyangi są wielkie i ciężkie, a optycznie wcale nie lepsze od manualnych Nikkorów. W efekcie moje Samyangi stopniowo trafiają na wiadomy portal aukcyjny

  10. #30

    Domyślnie

    U mnie pierwotnie w planach był Sami, ale też będzie IRIX i problem z głowy

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. samyang 85mm F1.4 vs samyang 85mm T1.5 Samyang 85mm VDSLR
    By forpol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 18:14
  2. Samyang 10mm / 2,8 czy Samyang 14mm/2,8
    By krisldz in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 23:50
  3. [recenzja] TAMRON 28-75 2.8
    By Cichy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 16:34
  4. [Recenzja] Lowepro Primus AW
    By Qiubag in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 16:08
  5. Apacer CD211 - moja recenzja
    By ajt in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2005, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •