Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Narciarze :D

  1. #1

    Domyślnie Narciarze :D

    Rowerzyści mają swój wątek czego narciarze nie mogę?

    Są tu jeszcze pasjonaci narciarstwa?


    Ostatnio dorwałem na szmateksie kombinezon piankowy (z metką nawet ). Zakładacie coś jeszcze pod spód czy na gołe nogi...tudzież kalesony jakieś?
    Ja dotychczas ubierałem się w kalesony i dwie pary zwykłych spodni.... ktoś doradzi na szybko? Jutro z kumplem jedziemy pośmigać i nw czy ubrać coś jeszcze oprócz kalison
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Ja, w zależności od temperatury, ubieram 1-2 pary kalesonów, ale jedne mam takie grube.
    Na wszelki wypadek weź coś na zapas.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    W ostatni weekend byliśmy w Szklarskiej.
    Śniegu nasypało konkretnie, mróz też dopisał. Na dole było -16, na Szrenicy ponoć poniżej 20 paru. Do tego wiało konkretnie.
    Ubiór typowy. Bielizna termiczna, na to spodnie narciarskie, pod kurtką dodatkowo polar 100, na twarzy obowiązkowo kominiarka. Praktycznie nie miałem nic odkrytego.
    Chyba pierwszy raz od dawna poczułem, że marzną mi palce u stóp podobnie jak u rąk, mimo porządnych skarpet i rękawic.
    Podczas jazdy było ok. Jedynie na wyciągu czuć było chłód, głownie przez ten wiatr.
    Ale frajda była spora.





    Ostatnio edytowane przez pil74 ; 10-01-2017 o 23:43
    nic...

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2013
    Miasto
    podkarpackie/Lublin
    Posty
    38

    Domyślnie

    Kaliciapki i bluza termiczna, na to odpowiednia ilość innych warstw w zależności od temperatury, obowiązkowo grube, ciepłe skarpety.
    W tym sezonie śmigałam tylko za koniem, bo jeszcze nie udało się wyjechać nigdzie na stok.


  5. #5

    Domyślnie

    Ooo kurde... też chce tak za kuniem pojeździć

    Tam gdzie jadę to temperatura ma być ok -10 więc koszulka termiczna, bluza, kurtka i dołem myślę, że nawet kalisony wystarczą jedne... najwyżej zapakuje cienkie spodnie jakieś
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2013
    Miasto
    podkarpackie/Lublin
    Posty
    38

    Domyślnie

    Fajne przeżycie, polecam Ale gogle obowiązkowo, bo można ładnie oberwać śniegiem spod kopyta

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem co kupiłeś - bo kombinezon piankowy to może być zawodnicza "guma" jak i starszy laminat piankowy (imo kiepska sprawa). Niemniej nowoczesna bielizna termiczna rządzi. W zasadzie w każdej temperaturze. IMO trzy warianty - zwykła, z wełną merynosów i patent na prawdziwy mróz - polarowe leginsy ze stoiska dla myśliwych w Decathlonie. Ta gradacja się sprawdza na nartach i snoboardzie, na motocyklu i w lesie na spacerach z wyżłami (a to czynność codzienna niezależna od pogody). Na taką bieliznę wystarczy jedna warstwa - membrana lub softshell.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie.... jakie gogle polecacie? Ja dzisiaj swoje do ręki wziąłem (przez kontuzję 3-4 lat leżały w szafie....tak, nie jeździłem :/) i odpadła cała gąbka... teraz w pełni zdrów trzeba będzie się rozglądnąć za czymś nowym (tylko bez takiej gąbki). Do dzisiaj miałem boole.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    Gąbka zawsze jakaś będzie. Inaczej nie będą przylegały do twarzy.
    Ja mam gogle Alpiny, chyba już pełnoletnie i nic im nie dolega, ale są jeszcze z czasów "Made in Germany".
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Właśnie.... jakie gogle polecacie? Ja dzisiaj swoje do ręki wziąłem (przez kontuzję 3-4 lat leżały w szafie....tak, nie jeździłem :/) i odpadła cała gąbka... teraz w pełni zdrów trzeba będzie się rozglądnąć za czymś nowym (tylko bez takiej gąbki). Do dzisiaj miałem boole.
    Parę sezonów temu kupiłem jakieś brendy czy coś takiego. Cena przyzwoita, do tej pory mam je jako backup. Rok temu pod choinką znalazłem uvexy. Jak je pierwszy raz założyłem to się zdziwiłem jak przez nie widać. Wszystko ostre klarowne nic nie paruje. Bajka dosłownie. Do wyhaczenia w intersporcie w okolicach 300zł.
    nic...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] narciarze
    By Tommy in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 15:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •