Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Jakiś brud widziany w wizjerze D5300

    Witam.

    Dziś zauważyłem w wizjerze 3 czarne plamki. Jedna jest prawie nie zauważalna, natomiast dwie pozostałe są widoczne. Przede wszystkim bardzo drażni mnie ta widziana w polu AF. Zaznaczyłem je na poniższym rysunku. Dodałem rysunek, bo nie wiem jak sfotografować to co widzę w wizjerze. Na wykonanych zdjęciach tych brudów nie zauważam. Z przeczytanego tematu na forum dotyczącego D90 wiem już, że może być brudna matówka albo lustro. Dmuchnąłem gruszką, ale nic to nie zmieniło.


    Czy warto wysyłać aparat na gwarancję żeby serwis się tego pozbył. W ogóle podlega to jakiejś ingerencji serwisowej, czy będę musiał ponieść koszty? Jeżeli nawet będę musiał zapłacić to bym się zdecydował bo irytujące są te plamki.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2016
    Miasto
    Bieszczady
    Posty
    39

    Domyślnie

    A obiektyw sprawdzałeś?

    Wysłane za pomocą mTalk

  3. #3

    Domyślnie

    To raczej brud na lustrze albo na matówce. Jeśli dmuchniecie nic nie dało to znaczy, że paproszki troszkę się przylepiły. Przetrzyj delikatnie czymś do czyszczenia optyki.

  4. #4

    Domyślnie

    Obiektyw na pewno nie jest problemem, nie wiem jak bardzo musiałby być brudny aby zobaczyć to w wizjerze.
    Ten brud widoczny w wizjerze może być na matówce lub układzie luster, D5300 nie ma pryzmatu w wizjerze, rolę tę pełni układ luster i tam może również gromadzić się brud.
    Można z tym żyć i się do tego przyzwyczaić, jeśli Cię to drażni to wysyłaj do serwisu, pamiętaj jednak o tym że po wyczyszczeniu brud znowu może się tam pojawić, ruchy powietrza w komorze lustra.
    Co do czyszczenia w ramach gwarancji najlepiej zapytać w serwisie, może to być naprawa odpłatna.

    Cytat Zamieszczone przez Vlod Zobacz posta
    Przetrzyj delikatnie czymś do czyszczenia optyki.
    Pod żadnym pozorem nie próbuj samodzielnie czyścić matówki czymkolwiek oprócz dmuchania gruszką, możesz ją tylko bardziej ubrudzić.
    Ostatnio edytowane przez zgera ; 10-01-2017 o 19:31
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    J/w matowke dotkniesz szmatka i masz dyskoteke w wizjerze

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrt89 Zobacz posta
    A obiektyw sprawdzałeś?

    Wysłane za pomocą mTalk
    Dzięki za odpopwiedź. Jak napisał @zgera obiektyw nie ma tu znaczenia. Po zmianie obiektywu jest to samo.

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Obiektyw na pewno nie jest problemem, nie wiem jak bardzo musiałby być brudny aby zobaczyć to w wizjerze.
    Ten brud widoczny w wizjerze może być na matówce lub układzie luster, D5300 nie ma pryzmatu w wizjerze, rolę tę pełni układ luster i tam może również gromadzić się brud.
    Można z tym żyć i się do tego przyzwyczaić, jeśli Cię to drażni to wysyłaj do serwisu, pamiętaj jednak o tym że po wyczyszczeniu brud znowu może się tam pojawić, ruchy powietrza w komorze lustra.
    Co do czyszczenia w ramach gwarancji najlepiej zapytać w serwisie, może to być naprawa odpłatna.
    ...
    Dzięki za odpowiedź. Napisze do serwisu zapytanie dotyczące kosztów i ewentualnego czasu czyszczenia.

    Pod żadnym pozorem nie próbuj samodzielnie czyścić matówki czymkolwiek oprócz dmuchania gruszką, możesz ją tylko bardziej ubrudzić.
    Nie będę pchał tam rąk. Tylko dmuchnąłem kilka razy. Nie pomogło i odpuściłem. Szkoda sprzętu bo nie mając pojęcia można więcej szkód narobić niż to warte.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    J/w matowke dotkniesz szmatka i masz dyskoteke w wizjerze
    Pisząc o dyskotece masz na myśli przebłyski jakie powstają podczas fotografowania pod słońce?
    Ostatnio edytowane przez siemalysy ; 10-01-2017 o 19:42

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    Pisząc o dyskotece masz na myśli przebłyski jakie powstają podczas fotografowania pod słońce?
    Syfu bedzie od groma.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Syfu bedzie od groma.
    Aha. Nie dotykałem ani lustra, ani matówki. Tylko dmuchałem gruszką.

  9. #9

    Domyślnie

    @siemalysy Jak jeszcze miałem 3200 to też takiego paprocha w wizjerze zauważyłem. Wiesz co pomogło? Seria kilku zdjęć... Do tej pory mnie to zastanawia... Kłapanie lustrem by paprocha zmiotło?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    @siemalysy Jak jeszcze miałem 3200 to też takiego paprocha w wizjerze zauważyłem. Wiesz co pomogło? Seria kilku zdjęć... Do tej pory mnie to zastanawia... Kłapanie lustrem by paprocha zmiotło?
    Niestety u mnie to nie pomogło. Zrobiłem teraz kilka serii zdjęć i nic. Napisałem do Nikona, zobaczymy co odpiszą.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100. Jakiś sferyczny obiekt w wizjerze
    By r.pszczolkowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 10:12
  2. D700 brud/plamy w wizjerze
    By manquer in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 14:16
  3. Brud w wizjerze - Nikon D60
    By zielonek430 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 20:21
  4. D300 - brud w wizjerze
    By podwojnete in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 18:42
  5. Brud?
    By MASS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-12-2007, 00:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •