Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Czyli pewnie się przykleiło coś, gdzieś.
    Odpiszą żebyś wysłał na czyszczenie, zabulisz ze 200 albo i lepiej, a na dodatek spora szansa że więcej syfu wróci... Już się tu parę osób na to skarżyło.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Pocieszę kolegę że ja w tej chwili mam 3 nikony i w dwóch mam farfocje w wizjerze, do D750 mi narazie nic nie wleciało
    Jakoś się przyzwyczaiłem do tych syfków i nie zwracam na nie uwagi.

  3. #13

    Domyślnie

    Rób zdjęcia i się nie przejmuj, po drodze coś wleci, wyleci albo sie poprzesuwa. W każdej lustrzance miałem takie paproszki mniejsze i większe, od kiedy mam A7 problem został rozwiązany.
    lustra-brak

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi @OjTam nawet jeśli zdecyduję się wysłać do serwisu i będzie to płatne to liczę na max. 100-120 zł

  5. #15

    Domyślnie

    Nie wygrasz z kurzem!!!! to taka forma nerwicy natręctw :P Kurz zawsze będzie bez względu na to jakbyś się sterylnie obchodził z aparatem. Sam ruch lustra coś tam zostawi na matówce. To nie jest hermetyczna obudowa. Trzeba się nauczyć z tym żyć. Jak wyślesz do serwisu to możesz otrzymać jeszcze gorszy :P Pewnie masz nowy aparat dlatego tak do tego podchodzisz. Walcz z tym bo nie będziesz mógł zdjęć robić tylko będziesz myślał, żeby Ci następny pyłek nie wpadł - a on i tak wpadnie

  6. #16

    Domyślnie

    Może i masz rację. Aparat aż tak nowy nie jest. Jest ze mną 7 miesięcy, dbałem o niego no i dbam nadal. Jak zmieniałem obiektywy to zawsze starałem się robić to w taki sposób żeby zminimalizować ryzyko zabrudzenia. Od centrum obsługi Nikona nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi.

  7. #17

    Domyślnie

    Matówka jest szorstka. Tam się zawsze coś zbiera. Ja w innym aparacie wyciągałem matówkę i dmuchałem, ale nie dało to absolutnie nic
    Czy szczury odlatują do ciepłych krajów ? Chociaż nie widzą słońca ani chmur, to zostają. Bo tu jest ich ojczyzna.

  8. #18

    Domyślnie

    Nie ma co oddawać do czyszczenia , strata czasu i pieniędzy . Ja oddałem na regulację i po odbiorze miałem w wizjerze pełno syfu który z upływam czasu przemieszcza się . W tej chwili już się przyzwyczaiłem i go nawet nie zauważam .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  9. #19

    Domyślnie

    Na razie sobie odpuszczam czyszczenie. Z Nikona do mnie nie odpisali, a do tych dwóch plamek jakoś przywykłem. Patrzę na nie czasami z bólem serca no ale co zrobić. Zdjęcia się same nie zrobią jak aparat będzie cały czas w plecaku albo w pudełku Do Nikona napiszę raz jeszcze i zobaczymy co dalej z tego wyjdzie.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    Witam.

    Dziś zauważyłem w wizjerze 3 czarne plamki. Jedna jest prawie nie zauważalna, natomiast dwie pozostałe są widoczne. Przede wszystkim bardzo drażni mnie ta widziana w polu AF. Zaznaczyłem je na poniższym rysunku. Dodałem rysunek, bo nie wiem jak sfotografować to co widzę w wizjerze. Na wykonanych zdjęciach tych brudów nie zauważam. Z przeczytanego tematu na forum dotyczącego D90 wiem już, że może być brudna matówka albo lustro. Dmuchnąłem gruszką, ale nic to nie zmieniło.


    Czy warto wysyłać aparat na gwarancję żeby serwis się tego pozbył. W ogóle podlega to jakiejś ingerencji serwisowej, czy będę musiał ponieść koszty? Jeżeli nawet będę musiał zapłacić to bym się zdecydował bo irytujące są te plamki.


    Ja mam tak samo w D5200 często mi się jakieś plamki pokazują w wizjerze , jest to kurz albo na matrycy albo na lustrze są takie specjalnie płyny i patyczki z materiałem do czyszczenia koszt ok 60 zł za taki zestawik i można samemu wyczyścić , ale radzę uważać i za mocno nie przyciskać by nie uszkodzić matrycy .

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100. Jakiś sferyczny obiekt w wizjerze
    By r.pszczolkowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 10:12
  2. D700 brud/plamy w wizjerze
    By manquer in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 14:16
  3. Brud w wizjerze - Nikon D60
    By zielonek430 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 20:21
  4. D300 - brud w wizjerze
    By podwojnete in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 18:42
  5. Brud?
    By MASS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-12-2007, 00:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •