Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Wątek: D5300 VS D7100

  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Moduł modułem, mnie chodzi o ilość światła, która dociera na czujnik af-u. I kiedy zaczyna się gubić w słabszym świetle w różnych modelach.
    Pod tym względem też nie widziałem różnicy znacznej, ale ja D90 miałem tylko przez rok, chociaż używałem tak samo i w tych samych warunkach, co D5000 prze blisko 5 lat

    Cytat Zamieszczone przez SuperPhotoCam Zobacz posta
    Ale D5300 To przyzwoity aparat a AF odziedziczył z D7000 czyli wyższej serii.
    A ja akurat dokonywałem realnego wyboru po miedzy D5300 a D7000
    D5200 ma chyba ten sam moduł. Zawsze D5xxx dostawały moduł z lepszej serii, D5000 i D5100 miały moduł z D90 przykładowo. Ale sam AF to jedynie drobnostka przy liście różnic. Ważne, że jesteś zadowolony i tyle.
    W tym linku D7100 tez nie kosztuje 800 funtów jakby co Drogo tam u Was na wyspach...

  2. #52

    Domyślnie

    Dyskusja powoli zamienia się w licytację o to, czy lepsze jest Boże Narodzenie czy Wielkanoc Każdy ma inne potrzeby i na inne rzeczy zwraca uwagę Podobnie z aparatami Obiektywnie fakt pozostaje faktem, że seria D7XXX jest lepsza, subiektywnie nie każdemu może zależeć na tym, co ta seria oferuje dodatkowo, w porównaniu do D5XXX. Ja teraz wiem, że raczej nie wrócę do niższej serii, ale nie zmienia to faktu, że D5100 fotografowało mi się przyjemnie i jakoś znacznie mnie nie ograniczał. Ale, zaznaczę, ja jestem zwykłym "pstrykaczem", robię zdjęcia dla przyjemności, a jeśli komuś jeszcze prócz mnie sie podobają, to drugie dobrze Autorka posta odpowiedź (mętną bo mętną) dostała już dawno temu: wybierz to, co Ci bardziej pasuje pod kątem użytkowania i budżetu
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 10-01-2017 o 12:38 Powód: Literki
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  3. #53

    Domyślnie

    @madebyzosiek
    Popatrz w wolnej chwili na parametr "zakres detekcji af". Ciekawa sprawa, nigdy wcześniej się tym nie interesowałem, choć zawsze dziwiła mnie ta ciemnica w wizjerze entry level, i zastanawiam się, czy ma to realny wpływ na af. Oczywiście tam gdzie warunki są trudne i jest dość ciemno. Wygląda, że tak.

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta

    W tym linku D7100 tez nie kosztuje 800 funtów jakby co Drogo tam u Was na wyspach...
    Tu ci wkleilem koszt samego body i dzisiaj. A ja kupowalem z obiektywem i rok temu .
    http://www.pcworld.co.uk/gbuk/camera...93295-pdt.html

    Rok temu kosztował mniej wiecej tyle co dzis D7200
    http://www.pcworld.co.uk/gbuk/camera...24392-pdt.html
    Ostatnio edytowane przez SuperPhotoCam ; 10-01-2017 o 12:56 Powód: Dokleilem linka

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Autorka posta odpowiedź (mętną bo mętną) dostała już dawno temu: wybierz to, co Ci bardziej pasuje pod kątem użytkowania i budżetu
    O to, to, podpisuję się pod tą odpowiedzią

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @madebyzosiek
    Popatrz w wolnej chwili na parametr "zakres detekcji af". Ciekawa sprawa, nigdy wcześniej się tym nie interesowałem, choć zawsze dziwiła mnie ta ciemnica w wizjerze entry level, i zastanawiam się, czy ma to realny wpływ na af. Oczywiście tam gdzie warunki są trudne i jest dość ciemno. Wygląda, że tak.
    Wiem o co chodzi, jednak nie doświadczyłem tego, bo fotografowanie w trudniejszych warunkach zdarza mi się teraz częściej. Ale D5000 i D90 robiły zdjęcia na sali gimnastycznej, w auli ze światłem sztuczny, czasem bez światła i miałem wrażenie, że AF chodził tak samo. Mogę tylko napisać, że AF w D7100 i D300s jest nieporównywalnie szybszy w każdych warunkach, ale to żadne odkrycie

  6. #56

    Domyślnie

    Dziwna "licytacja" się wywiązała. To czy warto czy nie, jest kwestią czysto subiektywną. I nic więcej. Gdyby dołożenie było tak oczywiste to niejedna osoba wolałaby poczekać, uzbierać i dołożyć. A jednak puszki D5xxx czy D3xxx się sprzedają. Po prostu nie dla każdego "zyski" jakie oferuje wyższa seria są warte dopłaty. Ja bym nawet to D7100 nie dołożył. Ale to JA. Każdy ma inne potrzeby.
    Odnośnie AF- to, że moduł ma taką samą nazwę nie oznacza, że działa tak samo. Przykład? D3 vs. D300. Ta sama nazwa, a praca zupełnie inna. Ktoś powie, że jedno FX a drugie DX. Okej, tylko technicznie to dalej te same moduły- te same punkty, ta sama czułość. Inny przykład? D700 vs. D700 z gripem i zasilaniem z D3. Pomimo tym razem identycznego modułu, w tym samym egzemplarzu po dołożeniu gripa wzrasta "pewność" działania- zmniejsza się opóźnienie przy potwierdzeniu ostrości, co wpływa na odczucie szybszego złapania ostrości (nie wiem jakie to ułamki sekundy, ale to czuć, poprawia się komfort użytkowania), czuć też że stabilniej jest też trzymana ostrość.
    Także jak widać na AF ma wpływ i oprogramowanie modułu, i samo zasilanie.
    Podobnie wizjer- sama różnica w jasności to nie tylko różnica pryzmat vs. lustra. To też sama wielkość całego wizjera. Pomijam już fakt, że im jaśniejsze szkło tym jaśniejszy wizjer...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 10-01-2017 o 16:27

  7. #57

    Domyślnie

    Ja widzę to tak, że osoba kupująca pierwszą lustrzankę, nie ma po prostu wiedzy o różnicach między modelami. A pytając m.in. na tym forum słyszy "ja ci radzę, bierz co chcesz". Może to i dobra rada
    W tym jednak wypadku, koleżanka wybiera między d5300 a d7100. Według mnie różnice między tymi modelami są na tyle duże, że nie jest to kwestia "subiektywna", co lepiej leży w ręku, ma jedno czy dwa pokrętła czy drugi wyświetlacz. Dla osoby mało obeznanej może to brzmieć jak jakaś kosmetyka, według mnie różnica ogromna, warta tysiaka, bo można na dłużej zapomnieć o ograniczeniach aparatu. Tylko tyle.

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ja widzę to tak, że osoba kupująca pierwszą lustrzankę, nie ma po prostu wiedzy o różnicach między modelami. A pytając m.in. na tym forum słyszy "ja ci radzę, bierz co chcesz". Może to i dobra rada
    W tym jednak wypadku, koleżanka wybiera między d5300 a d7100. Według mnie różnice między tymi modelami są na tyle duże, że nie jest to kwestia "subiektywna", co lepiej leży w ręku, ma jedno czy dwa pokrętła czy drugi wyświetlacz. Dla osoby mało obeznanej może to brzmieć jak jakaś kosmetyka, według mnie różnica ogromna, warta tysiaka, bo można na dłużej zapomnieć o ograniczeniach aparatu. Tylko tyle.
    Ale jedną z głównych rad, jakie dostała, dotyczyła też tego, aby sama obejrzała oba aparaty. Dostała też informację (zresztą sporo tu wątków na forum dot. jednego bądź drugiego body), jakie są wady i zalety obu, a dyskuja nasza to juz był taki off topic zwyczajny Zgadzam się z @nikoniarz i znów podkreślę to, co pisałem kilka razy: wybór sprzętu (nie tylko body) to bardzo indywidualna sprawa, bazująca na wielu czynnikach (potrzeby, budżet, możliwości, dostępność, wiedza, umiejętności) i kupujący (jak Autorka) sam musi podjąć decyzję Ile osób na forum, tyle opinii i każda słuszna, bo bazująca na jakichś doświadczeniach A Autorka posta ma teraz ten słodki ból głowy, co zrobić A jakie czynniki są dla niej najważniejsze, wie Ona sama Więc innej, dobrej, rady ponad: idź, sprawdz w sklepie oba body, dostac nie mogła

    P.S. @poste: żeby nie było, że chcę się kłócić Ja się z Tobą zgadzam, zawsze warto kupić najlepszy możliwy do kupienia sprzęt I udzielanie rad "kup co chcesz" jest bez sensu
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 10-01-2017 o 17:16
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  9. #59
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dylematem jest tu pewnie cena bo zakup nowego D7100 obecnie nie jest dobrym pomysłem, za to D5300 ma dość atrakcyjną cenę, wszystko się zmienia przy sprzęcie używanym, zdecydowanie opłaca się D7100.

  10. #60

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie uwagi i porady! Oczywiście w kwestii technicznej byłam bardziej przekonana do D7100, jednak problem był taki, że nie wiedziałam, czy jestem psychicznie gotowa, by wydać prawie jeszcze raz tyle pieniędzy ile początkowo zaplanowałam :P Ponad tydzień temu oglądałam D5300, który okazał się nie współgrać z moim obecnym obiektywem, co jeszcze bardziej odrzuciło mnie do tego modelu. Tym samym - wczoraj - stałam się właścicielką rzeczonego D7100 i 50tki Dziękuję jeszcze raz za opinie!

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Video test d5300 vs d7100
    By moharp in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-09-2021, 14:26
  2. Nikon D5300 vs D7100 vs D7200
    By Cody10 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 22:09
  3. D7100 czy D5300
    By pawelkuziola in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 215
    Ostatni post / autor: 20-11-2016, 23:56
  4. D5300 - a może D7100 ew. D90 ? Co wybrać?
    By witux in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 20:06
  5. D7100 a może D5300 ?
    By silesiaus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-10-2014, 13:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •