Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 104
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mateo2 Zobacz posta
    @Tom01 możesz polecić jakieś laptopy, których wyświetlacze nadają się do wstępnej oceny zdjęć i nie będzie to apple ?
    Poza MBP nie ma laptopów o względnie poprawnej liniowości i balansie bieli. Poniżej przykład. Od lewej niezły model DELL z klasy cenowej ok 5 tys, "graficzny" laptop Lenovo serii W, Apple z Retiną.


    PS. O Hyperbook krąży sporo plotek. Niestety pomiary tego nie potwierdzają.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #22

    Domyślnie

    @Tom01 ale data z wykresu della to 2010 rok, przez 7 lat żaden producent nie włożył lepszej matrycy do laptopa ? Nie chce mi się w to wierzyć, by tylko apple miało tak doskonałe matryce, no chyba że zaopatrują się w fabryce eizo...

  3. #23

    Domyślnie

    Nic się nie zmieniło. Matryce lepszej jakości są na rynku i można je zamontować. Dlaczego ich prawie nikt nie stosuje? Przyczyna jest oczywista i dziwna jednocześnie: Ludzie nie chcą! Normalnie świecący ekran jest nieatrakcyjny. Ludzie chcą jaskrawych, niebieskich, przekontrastowanych i takie dostają.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dem Zobacz posta
    Moze ja rzeczywiscie za bardzo juz przesiaknalem wyspami. Zgadzam sie, ze podstawowa wiedze warto miec. Tylko znaczenie slowa "podstawowa", jest diametralnie odmienna dla Polaka i Brytyjczyka. Dla wyspiarza wiedza podstawowa jest, jak wlaczyc i wylaczyc urzadzenie. Oni tu nawet placa za tak banalna czynnosc, jak wymiana wycieraczek w aucie.
    I to jest niby takie wspaniałe, że w dobie rozwoju technologi zamiast zdobywać widzę potrafisz jedynie i wyłączyć urządzenie, jak tresowany szympans?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nic się nie zmieniło. Matryce lepszej jakości są na rynku i można je zamontować. Dlaczego ich prawie nikt nie stosuje? Przyczyna jest oczywista i dziwna jednocześnie: Ludzie nie chcą! Normalnie świecący ekran jest nieatrakcyjny. Ludzie chcą jaskrawych, niebieskich, przekontrastowanych i takie dostają.
    Proste, ludzie chcą oczo%%bne kolory, telefony itp, Ma walić po oczach by każdy widział że mam nowy sprzęt. Po co kupować ********e monitory, telewizory które poprawnie wyświetlają kolory skoro nikt nie zauważy zmiany? Ma być 60cali albo więcej, wtedy każdy zauważy i ma walić po oczach i najlepiej by było tanio by nie przepłacić, no chyba że na raty 0% a jak już nie ma 0% to firma to złodzieje i wprowadzają w błąd bo przecież w reklamie było raty 0% (ostatnio widziałem taką sytuację w sklepie jak PC kupowałem). Jeszcze foch, że sklep wprowadza klienta w błąd

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    I to jest niby takie wspaniałe, że w dobie rozwoju technologi zamiast zdobywać widzę potrafisz jedynie i wyłączyć urządzenie, jak tresowany szympans?
    oczywiście że "zachodnie" koncerny chcą by ludzie byli głupi, niesamodzielni i nawet po najprostsze czynności dzwonili po "fachowca" i płacili $$$ To w PL jak ktoś potrafi naprawić pralkę, telewizor czy żyrandol wymienić to jest zaradny. A jak jeszcze potrafi wymienić oponę w trasie to jest pan i władca
    na zachodzie ludzie wołają "specjalistę" bo ich na to stać i są wygodni. Są wygodni bo ich na to stać. I tak to się kręci. U nas w PL zarobki są takie jakie są i ludzie "musieli" nauczyli się "majsterkowania" itp bo jakby mieli do każdej naprawy wołać specjalistę to by im wypłaty nie starczył do końca miesiąca. Nie mówiąc już o wyjściu do restauracji, kupnie extra sprzętu itp. Oczywiście każdy przypadek jest inny i każdy z nas kieruje się innymi priorytetami. Jednak w każdej sytuacji zawsze rozchodzi się o pieniądze.


    Ogólnie to mały offtop, i nie chciałbym go dalej kontynuować, dlatego na temat tego co napisałem powyżej już nie nic napisze

    jednak dopiszę ale tu a nie nowy post

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Dokładnie. Wrażliwość estetyczną przeciętnego "Kowalskiego" świetnie widać na przykładzie plazm. Słabo się sprzedawały, bo mało oczojebne, plus unijne ekoszaleństwo i to co najlepsze wymyślono w dziedzinie TV zostało uśmiercone.
    W sklepach przecież wszystkie kolory są podkręcone, jasność na maxa itp żeby waliło po oczach. Nawet regulują ustawieniami telewizorów żeby kontrolować sprzedaż. Życie.
    Dlatego potem kowalski kupuje telewizor, dostaje z magazynu na ustawieniach fabrycznych i dzwoni to sklepu że ten telewizor jest zepsuty
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 08-01-2017 o 20:06
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Proste, ludzie chcą oczo%%bne kolory, telefony itp, Ma walić po oczach by każdy widział że mam nowy sprzęt. Po co kupować ********e monitory, telewizory które poprawnie wyświetlają kolory skoro nikt nie zauważy zmiany?
    Dokładnie. Wrażliwość estetyczną przeciętnego "Kowalskiego" świetnie widać na przykładzie plazm. Słabo się sprzedawały, bo mało oczojebne, plus unijne ekoszaleństwo i to co najlepsze wymyślono w dziedzinie TV zostało uśmiercone.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    I to jest niby takie wspaniałe, że w dobie rozwoju technologi zamiast zdobywać widzę potrafisz jedynie i wyłączyć urządzenie, jak tresowany szympans?
    Zalezy od punktu widzenia. Wyobraz sobie, ze swiadczysz uslugi na ktore jest duzy popyt, poniewaz ludziom nie chce sie uczyc tego co Ty juz wiesz i potrafisz. Pytanie, czy bylaby to dla Ciebie wspaniala sytuacja, byloby w tym przypadku retoryczne.
    Koniec offtopa.



  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mateo2 Zobacz posta
    @Tom01 ale data z wykresu della to 2010 rok, przez 7 lat żaden producent nie włożył lepszej matrycy do laptopa ? Nie chce mi się w to wierzyć, by tylko apple miało tak doskonałe matryce, no chyba że zaopatrują się w fabryce eizo...
    Przecież Apple nie produkuje własnych matryc. Nie jestem pewien, czy to nie przez Samsunga był robione. Na pewno Samsung miał w którymś momencie pomysł na tablet z taką matrycą, ale stwierdzili, że za drogo wyjdzie i projekt zarzucili.
    Matryce w macach moim zdaniem wcale nie są takie wierne jakby się niektórym wydawało. Widziałem porównanie jakiegoś maca z Retiną do Eizo CX241 i kolory w macach są dla mnie przejaskrawione i przesycone. Retina oczywiście wygląda bardzo fajnie, ze względu na większe ppi, ale nie wiem czy bym ją tak otwarcie polecał.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Matryce w macach moim zdaniem wcale nie są takie wierne jakby się niektórym wydawało.
    Nie musi się wydawać. Wystarczy pomierzyć. Jakościowo, są w stanie konkurować z monitorami stacjonarnymi z klasy 1500-1800 zł. To niebywałe osiągnięcie, kompletna abstrakcja dla każdego innego laptoka, niezależnie od ceny.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #30

    Domyślnie

    Oczywiście, można pomierzyć, ale żeby ocenić pomiary trzeba dokładnie znać metodologię, mieć wiedzę teoretyczną i w co najmniej pewnym stopniu praktyczną w danej dziedzinie. Ja, jak i ogromna większość osób tej wiedzy nie posiada. Posiadam za to wiedzę, jak łatwo można przeprowadzić pomiary tak żeby wyszło to co ma wyjść, albo tak, żeby nic nie wyszło bo metoda nie pozwala na rzetelną ocenę. Dlatego ja stosuję ocenę organoleptyczną - stawiam jeden monitor przy drugim i oceniam.
    Piszesz o konkurowaniu z monitorami za 1500-1800 PLN - ale to przecież jest poziom biurowy, a nie poziom graficzny.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 107
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 10:36
  2. Jaki laptop dla fotografa?
    By Kartofelinder in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 22:59
  3. Imac czy tradycyjny komputer stacjonarny
    By Quality988 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-03-2014, 13:44
  4. Komputer stacjonarny do oceny
    By Czakson in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 17:13
  5. Komputer stacjonarny - prosze o rade
    By muchografia in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 01:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •