Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar edzka
    Dołączył
    08 2013
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    1

    Domyślnie Nikon AF-S TC-20E III + Nikkor 70-200 f/2.8 E

    Czy taki zestaw sprawdzi się w fotografii przyrodniczej i sportowej?? Nie znalazłam nigdzie informacji na temat tego konwertera, może ktoś posiada i użytkuje ze starszym 70-200 VR II i coś podpowie. Obiektyw już zakupiłam ale nie mam pojęcia jaki dobrac konweter. Dodam, że pod FF chciałam jak najbardziej wydłużyc ogniskową a 1.4 będzie troszkę mało..... proszę o poradę Was lepiej zapewne zorientowanych w temacie
    „.....choć aparat fotograficzny nie może wyrazić duszy, to może to zrobić fotografujący.” -Ansel Adams

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez edzka Zobacz posta
    Czy taki zestaw sprawdzi się w fotografii przyrodniczej i sportowej?? Nie znalazłam nigdzie informacji na temat tego konwertera, może ktoś posiada i użytkuje ze starszym 70-200 VR II i coś podpowie. Obiektyw już zakupiłam ale nie mam pojęcia jaki dobrac konweter. Dodam, że pod FF chciałam jak najbardziej wydłużyc ogniskową a 1.4 będzie troszkę mało..... proszę o poradę Was lepiej zapewne zorientowanych w temacie

    Zestaw będzie działał.
    Po domknięciu w okolice F7.1-F8 uzyskasz optymalne efekty.

    Oczywiście, będzie to kompromis między jakością 70-200 a uzyskaną ogniskową 400mm.
    Tym niemniej - mając już 70-200 FL, podpiąłbym TC 2.0 III.
    Ostatnio edytowane przez Frodo ; 05-01-2017 o 10:52

  3. #3

    Domyślnie

    W statycznej przyrodniczej jeszcze da radę, w sporcie będzie ciężko, bo tracisz dwa stopnie EV.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez edzka Zobacz posta
    Czy taki zestaw sprawdzi się w fotografii przyrodniczej i sportowej?? Nie znalazłam nigdzie informacji na temat tego konwertera, może ktoś posiada i użytkuje ze starszym 70-200 VR II i coś podpowie. Obiektyw już zakupiłam ale nie mam pojęcia jaki dobrac konweter. Dodam, że pod FF chciałam jak najbardziej wydłużyc ogniskową a 1.4 będzie troszkę mało..... proszę o poradę Was lepiej zapewne zorientowanych w temacie
    Mam wszystkie 3 konwertery 14II, 17II i 20III. Początkowo używałem 70-200VRII z TC20, niestety trzeba było domknąć przysłonę do 7-8, żeby efekty były dobre. Wyraźnie lepsze wyniki są z TC14 i TC17. Teraz już z tych zestawów nie korzystam, bo kupiłem 300/2.8 VRII i najczęściej podpinam do niego TC14, rzadziej TC17, TC20 prawie w ogóle. Przy zastosowaniu TC14 pogorszenie obrazka jest minimalne, na wydruku na pewno nie do zauważenia, na dobrym monitorze może trochę.
    Na Twoim miejscu kupiłbym TC17, będziesz miała ogniskową 340mm i bardzo przyzwoite obrazki. TC20III moim zdaniem za bardzo degraduje obraz.

    Warto poczytać testy Mansurova. Szczególnie trzeci.

    https://photographylife.com/reviews/nikon-tc-20e-iii

    https://photographylife.com/nikon-tc...nce-comparison

    https://photographylife.com/image-de...teleconverters

    Pozdrawiam,
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  5. #5

    Domyślnie

    W tym budżecie można było kupić używaną 300 2.8... która jest szkłem o 2 klasy lepszym od starej 70-200G VR II i pewnie z 1.5 klasy od 70-200E 2.8...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    W tym budżecie można było kupić używaną 300 2.8... która jest szkłem o 2 klasy lepszym od starej 70-200G VR II i pewnie z 1.5 klasy od 70-200E 2.8...

    Wszystko prawda, ale ogniskowa 70mm przy pejzażach często niezastąpiona


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 22:51
  2. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 16:37
  3. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-09-2007, 14:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •