Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Ładowarka MH-23 nie ładuje baterii

    Kupiłem zamiennik nikonowskiego akumulatorka EN-EL9a firmy Eneride (78 zł) i moja oryginalna ładowarka MH-23 nie chce go ładować. Ładowarka jest sprawna bo oryginalny akumulatorek ładuje. Zamiennik ma nieco wyższe napięcie bo 7,4 V i nieco mniejszą pojemność 1000 mAh a oryginał odpowiednio : 7,2 V i 1080 mAh. Pomocy !
    D7100 NIKKOR AF-S 18-55 mm, TAMRON SP 70-300 mm, SIGMA DC 17-50 mm EX HSM
    PC : ASUS Z170, Procesor : i5-6500, Pamięć : 16 GB, Dysk : SSD 250 GB + HDD 1 TB, Karta grafiki : Gigabyte Nvidia GTX1050 Ti System operacyjny : Windows 10 Home 64-bit.

  2. #2

    Domyślnie

    Kup oryginalny akumulator albo 'lepszy' zamiennik, bo w tym się chińczycy nie postarali przy kopiowaniu chipa...

    pozdr,
    kris

  3. #3

    Domyślnie

    Ewentualnie kup zamiennik ładowarki coś takiego Ladowarka_do_akumulatorow_EN_EL9 .

  4. #4

    Domyślnie

    Zanim kupisz, może udaj się z nią do sklepu. Być może masz uszkodzony akumulator?

  5. #5

    Domyślnie

    najpierw potwierdź czy nie działa w sklepie, bo jeśli masz wadliwy to jest to towar nie zgodny z umową a więc podlega wymianie. Wydaje mi się że nie oryginalne ładowarki do baterii powinny jednak działać. Tak np jak to się dzieje przy bateriach do lampy, ładowarkę mam jedną i kilka różnych kompletów i problemu nie ma..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Ewentualnie kup zamiennik ładowarki coś takiego Ladowarka_do_akumulatorow_EN_EL9 .
    Odgrzeję nieco kotleta, żeby opisać moje doświadczenia z tymi ładowarkami. O ile podłączone do prądu świetnie się spisują (o ile komuś uda się ją wsadzić do gniazdka, bo łatwe to nie jest), to żadna z nich (mam 2 sztuki) używana jako samochodowa, nie jest w stanie doładować akumulatorów do pełna (czy to oryginał, czy zamiennik) 70% to jest max. Inna sprawa, to to, że trzeba z nimi uważać jeśli chodzi o złącze właśnie do ładowarki samochodowej - płytka drukowana jest cienka i niezbyt dobrej jakości i przez to gniazdo lubi zrywać z niej ścieżki - pozostaje ich dorabianie kabelkami.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    mam podobny problem z ładowarką jak w temacie tylko że mam orginalny akumulator i ładowarkę. W moim przypadku ładowarka cały czas miga w procesie ładowania, już któryś dzień z kolei ładuje akumulator i i tak jakby sie nie mógł naładować. Po włożeniu do aparatu akumulatora zaświeciła się zielona dioda w aparacie ale nie dało się włączyć aparatu. I tu jest moje pytanie w czym może tkwić problem, czy to akumulator, ładowarka, kabel do ładowarki dodam że zdażło się że cieżko się go podpina i nie zawsze zaskoczył gdy się go podpięło do kontaktu. Czy możecie coś poradzić w tej sprawie? Mam nikona D5000

  8. #8

    Domyślnie

    A ten akumulator to oryginał, czy zamiennik? To raczej pachnie padniętym aku...

  9. #9

    Domyślnie

    Akumulator oryginalny mam go od zakupu aparatu czyli jakieś 8 lat będzie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paulina.z Zobacz posta
    Akumulator oryginalny mam go od zakupu aparatu czyli jakieś 8 lat będzie
    To może właśnie dokonał żywota... Ja tak miałem z zamiennikiem po roku... Oryginał chyba działa do dziś, chociaż nie bardzo wiem gdzie mam ten aparat...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •