Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Odzyskanie zdjęć z aparatu analogowego

    Zależy mi bardzo na odzyskaniu utraconych zdjęć rodzinnych zrobionych aparatem analogowym (głównie w roku 1997 i 1999 ).

    klisze wywołane zostały i rodzice zaraz po wywołaniu wyrzucali klisze, więc nie posiadam kliszy.. Problem w tych, że połowa zdjęć wywołanych się potraciła, lub poniszczyła , a nie wykonał nikt więcej odbitek....
    Zdjęcia były wywoływane w osiedlowym studium fotografii pro-art. ale czy jest jakakolwiek szansa, że po takim czasie będą posiadać jeszcze w archiwach klisze lub odbitki?
    czy da się w jakikolwiek sposób odzzyskać zdjęcia z aparatu analogowego, jak nie posiadam kliszy? cena nie gra roli, zależy mi bardzo więc jestem w stanie dużo zapłacić.

    jest to aparat zakupiony w 1994 roku, kolorowy normalne zdjęcia wywoływaliśmy w formacie 10x13
    Ostatnio edytowane przez LoOpY ; 03-01-2017 o 21:05

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to raczej dowiesz się w tym foto labie gdzie były zdjęcia wywoływane, a co do odzyskiwania w inny sposób to polecam temat do śmiesznych przenieść bo może rozwinąć się sporo ciekawych wątków.
    Aparat analogowy nie ma żadnych nośników przechowujących zdjęcia, wszystkie możliwości wymieniłeś.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli jedyna szansa - to spytać w foto labie, czy posiadają w archiwum klisze lub odbitki ? i podać numery kliszy (na tych odbitkach co mam na odwrocie są jakieś numery)
    foto lab posiada archiwa, gdzie archiwizuje klisze i odbitki ? po wywołaniu zdjęć

  4. #4

    Domyślnie

    A niby kto i po co miałby archiwizować cudze zdjęcia ??
    Klisza była w jednym egzemplarzu i jak wyrzucona, to przepadła. Zdjęcia podobnie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Użytkownik u góry napisał, że dowiem się tego w foto labie, stąd pomyślałem, że jest szansa, że fotograf prowadzi archiwum jakieś...
    fotograf jak wywołuje zdjęcia z kliszy to oddaje wsyztsko klientowi? żadne dane z tych zdjęc nie zostają w foto labie?

  6. #6

    Domyślnie

    Mocne to... Jedyne rozwiązanie to chyba maszyna czasu...

  7. #7

    Domyślnie

    Ale masz świadomość, że w analogowym labie nie było możliwości archiwizacji zdjęć? Taki lab działa jak maszynowy powiększalnik. Laby cyfrowe wprowadzono w połowie lat dziewięćdziesiątych zeszłego wieku, ale wątpię żeby osiedlowy punkt miał takie nowinki chwilę później.
    Tu może pomóc tylko dr Emmet Brown.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LoOpY Zobacz posta
    Użytkownik u góry napisał, że dowiem się tego w foto labie...
    Napisałem o tym ponieważ to ty powinieneś tam się udać i zapytać, inna sprawa że szanse że ktoś archiwizuje zdjęcia przynoszone do wywołania jest nikła, proste pytanie, po co miałby to robić, nawet nie powinien tego robić bez zgody autora.

  9. #9

    Domyślnie

    no ok, jutro pójdę i spytam
    te osiedlowe laboratorium powstała od razu jako studio fotografii cyfrowej w 1996 roku.

    a jak wygląda takie wywołanie zdjęć z kliszy? te zdjęcia są gdzieś wrzucane na kompa, czy tworzona jakaś kopia w labie, że mogłoby w ogóle coś być zaarchiwizowane

    gdzieś czytałem w necie, że jakiś fotograf pisal, ze wszystkei zdjęcia trzyma w archiwum minimum 6 msc, stąd przyszła mi myśl, by sprawdzić, czy nie mają w archiwum jeszcze
    Ostatnio edytowane przez LoOpY ; 03-01-2017 o 21:49

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Mocne to... Jedyne rozwiązanie to chyba maszyna czasu...
    To bardzo mocne było
    A tak z ciekawości zapytam, ponieważ mam sporo klisz wywoływanych przez mojego ojca w latach 60-tych 70 - jest jakieś urządzenie, które mogło by mi "zgrać", przenieść klatki kliszy do formy cyfrowej?
    Można by je wtedy poddać cyfrowej obróbce w programie graficznym. Pytam z ciekawości, może byłaby fajna zabawa.
    Coś jak kopiowanie filmów z VHS do formy cyfrowej.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomocy!! odzyskanie zdjęć
    By berez2 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 17:37
  2. Lightroom - odzyskanie ustawień aparatu
    By Nifir in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 21:14
  3. Odzyskanie zdjec
    By bronzeeyes in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 04:32
  4. Odzyskanie zdjęć z karty
    By velaskez in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 19:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •