Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LoOpY Zobacz posta
    no ok, jutro pójdę i spytam
    te osiedlowe laboratorium powstała od razu jako studio fotografii cyfrowej w 1996 roku.

    a jak wygląda takie wywołanie zdjęć z kliszy? te zdjęcia są gdzieś wrzucane na kompa, czy tworzona jakaś kopia w labie, że mogłoby w ogóle coś być zaarchiwizowane

    gdzieś czytałem w necie, że jakiś fotograf pisal, ze wszystkei zdjęcia trzyma w archiwum minimum 6 msc, stąd przyszła mi myśl, by sprawdzić, czy nie mają w archiwum jeszcze
    Błonę (nie kliszę) wrzuca się do chemii i jest wywoływana - nie ma żadnej kopii.
    Zdjęcia naświetla się na papier świecąc przez wywołaną błonę - zdjęć też nich nie przechowuje, bo trzeba by na to potężnych magazynów.


    Cytat Zamieszczone przez naczesany Zobacz posta
    To bardzo mocne było
    A tak z ciekawości zapytam, ponieważ mam sporo klisz wywoływanych przez mojego ojca w latach 60-tych 70 - jest jakieś urządzenie, które mogło by mi "zgrać", przenieść klatki kliszy do formy cyfrowej?
    Można by je wtedy poddać cyfrowej obróbce w programie graficznym. Pytam z ciekawości, może byłaby fajna zabawa.
    Coś jak kopiowanie filmów z VHS do formy cyfrowej.
    Negatywy i pozytywy robi się bardzo prosto - wrzuca do skanera i naciska guzik.
    Jeśli chodzi o wideo - są 2 opcje:
    1. urządzenia zgrywające (taki magnetowid z opcją zgrywania na dysk)
    2. karta przechwytywania wideo do komputera, podłączasz do niego odtwarzacz wideo i zgrywasz na komputer.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naczesany Zobacz posta
    To bardzo mocne było
    A tak z ciekawości zapytam, ponieważ mam sporo klisz wywoływanych przez mojego ojca w latach 60-tych 70 - jest jakieś urządzenie, które mogło by mi "zgrać", przenieść klatki kliszy do formy cyfrowej?
    Można by je wtedy poddać cyfrowej obróbce w programie graficznym. Pytam z ciekawości, może byłaby fajna zabawa.
    Coś jak kopiowanie filmów z VHS do formy cyfrowej.
    To magiczne coś nazywa się skaner Jak chcesz mieć uniwersalny, to kup sobie jakiegoś Epsona z serii V. Jak chcesz mieć do kliszy tylko, to ja polecam Reflecte CrystalScan 7200, bo mam i sobie chwalę

    Cytat Zamieszczone przez LoOpY Zobacz posta
    no ok, jutro pójdę i spytam
    te osiedlowe laboratorium powstała od razu jako studio fotografii cyfrowej w 1996 roku.

    a jak wygląda takie wywołanie zdjęć z kliszy? te zdjęcia są gdzieś wrzucane na kompa, czy tworzona jakaś kopia w labie, że mogłoby w ogóle coś być zaarchiwizowane

    gdzieś czytałem w necie, że jakiś fotograf pisal, ze wszystkei zdjęcia trzyma w archiwum minimum 6 msc, stąd przyszła mi myśl, by sprawdzić, czy nie mają w archiwum jeszcze
    Chyba jakiś pasjonat i amator cudzych żon trzymałby zdjęcia klientów i to przez 20 lat Nie ma szans, dobra rada - negatywów się nie wyrzuca, nigdy

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To magiczne coś nazywa się skaner Jak chcesz mieć uniwersalny, to kup sobie jakiegoś Epsona z serii V. Jak chcesz mieć do kliszy tylko, to ja polecam Reflecte CrystalScan 7200, bo mam i sobie chwalę



    Chyba jakiś pasjonat i amator cudzych żon trzymałby zdjęcia klientów i to przez 20 lat Nie ma szans, dobra rada - negatywów się nie wyrzuca, nigdy
    ja o tym doskonale wiem ale wyrzucili rodzice, daaawno tmeu, gdy byłem małym dzieckiem, a zdjęć mi bardzo szkoda i myślę, jak tu mogę je odzyskać, ale chyba nie ma żadnych szans, skoro nie mam kliszy....
    Sądziłem, że jak mam aparat, ktorym były robione to może da się jakoś odzyskać np z obiektywu, ale skoro nie ma tam żadnego nośnika przechwoującego dane, to też brak jakichkolwiek szans

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LoOpY Zobacz posta
    Sądziłem, że jak mam aparat, ktorym były robione to może da się jakoś odzyskać np z obiektywu
    Aż się zaksztusiłem i oplułem monitor

    Może jest gdziś w szafie lampa błyskowa to może z nie odzyskasz
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To magiczne coś nazywa się skaner Jak chcesz mieć uniwersalny, to kup sobie jakiegoś Epsona z serii V. Jak chcesz mieć do kliszy tylko, to ja polecam Reflecte CrystalScan 7200, bo mam i sobie chwalę



    Chyba jakiś pasjonat i amator cudzych żon trzymałby zdjęcia klientów i to przez 20 lat Nie ma szans, dobra rada - negatywów się nie wyrzuca, nigdy
    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Aż się zaksztusiłem i oplułem monitor

    Może jest gdziś w szafie lampa błyskowa to może z nie odzyskasz
    został tylko aparat.

  6. #16

    Domyślnie

    Panowie. Drugi cytat w tym wątku od koesh. Jakiś prorok czy co? Temat się rozwinął he he

  7. #17

    Domyślnie

    Gdyby tak można było z obiektywu ... to równie dobrze z okularów prababci by się dało.

  8. #18

    Domyślnie

    A autor wątku tak na poważnie ???
    Sam już nie wiem, czy ma tak odjechane poczucie humoru, czy może ... szkoda gadać
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  9. #19

    Domyślnie

    Dlatego zbieram kolekcjonuje te aparaty na klisze by kiedys pokazac mlodym ja to sie robilo zdjecia kiedy nie bylo paneli dotykowych i cyfrowek
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  10. #20

    Domyślnie

    Rozumiem, więc jedyną szansą jest podjęcie próby znalezienia wyrzuconych prawie 20 lat temu kliszy gdzieś w stratosferze
    co się dzieje z kliszami wyrzuconymi na smietnik? zosstaja spalone, zniszczone - wtedy nie znajde na pewno

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomocy!! odzyskanie zdjęć
    By berez2 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 17:37
  2. Lightroom - odzyskanie ustawień aparatu
    By Nifir in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 21:14
  3. Odzyskanie zdjec
    By bronzeeyes in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 04:32
  4. Odzyskanie zdjęć z karty
    By velaskez in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 19:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •