Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Nie działa flash - wymiana kondensatora w D5000, jaki kondensator i jak to zrobić

    Witam wszystkich w tym forum, mam pierwszy raz problem z lustrzanką D5000, otóż lampa odmówiła współpracy. Dokładnie to nie wiem co odmówiło posłuszeństwa, ale stawiam na kondensator. Wg teorii mogła paść elektronika i sama lampa jako taka. Ale też taśma flex łącząca elektronikę flash'a. Z tego co jednak wyczytałem w necie, to często padały kondensatory, a skoro nic złego aparatowi nie zrobiłem, to postawiłem na ten element skoro pada sam z siebie. Może jednak warto jakoś zdiagnozować i określić prawdopodobną przyczynę tego stanu rzeczy? Sprawa wygląda tak, że aparat z użyciem zbudowanej lampy działał kilka lat, później od jakiegoś czasu zauważalnie dłużej ją "ładował" i czekałem na to aż wreszcie łaskawie zrobi zdjęcie, teraz wtedy kiedy uzna, że potrzebuje lampy, to zbiera się i zbiera... inie robi zdjęcia. jak zmienię ustawienia i nie wymagają użycia lampy, to działa wszystko właściwie. Za to nie wiem czy to wina balansu bieli w Auto, czy ten model tak ma, ale włąśnie w ustawieniu WB w Auto zdjęcia wychodzą z takimi kolorami, że nic później nie da się zrobić bo są tak kiepskie. ustawiłem na Auto bo tak radzą w poradnikach itp, nie na światło sztuczne. Ale i tal chciałbym doprowadzić do porządku wbudowaną lampę. Ten model i tak miał problemy z zasilaniem jak wiadomo, nie wiem czy sprawa wbudowanej lampy to też to, czy nie, ale wstępnie postawiłem na kondensator sugerując się powolnym postępem problemu. na zdrowy rozum gdyby padała elektronika, to padłaby od razu. Powolne postępowanie problemu wg mnie wskazuje na kondensator. Nie mogłem znaleźć informacji w forum, więc zakładam ten wątek. Proszę o informacje jaki to kondensator, parametry i wymiary, i jak ktoś zna jakiś instruktaż pokazujący jego wymianę, to poproszę o link, adres, cokolwiek co mi pokaże gdzie jest takowy. Aparatów trochę już porozbierałem i naprawiłem, więc nie boję się i sprzęt też mam odpowiedni. Proszę o wskazówki.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak rozkrecisz to zobaczysz co jest. A tak na serio, nie latwiej oddac aparat do serwisu?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie widzę potrzeby, jakby to był sprzęt za 6 czy 20 tys to na pewno, chociaż i w serwisach potrafią coś urwać czy złamać i sklepić na klej i udawać że jest ok. A po drugie myślałem, że zakładając wątek nie muszę uzasadniać tego że chcę to sam zrobić. W Lądku też oddajecie wszystko do serwisów? Mieszkałem tram kilka lat, zanim PL weszła do Unii i otworzyli ruch bezwizowy...niestety, tłum rodaków i wszelkiego rodzaju innych fajnych "turystów" wygonił mnie z tego pięknego miasta. Znam ceny serwisów i ich działanie. Myślę, ba, jestem pewny, że nawet sprzęty za tysiąc czy kilka tys funtów "serwisowane" są w domach. To nie mogę się pobawić swoim pseudoaparatem za stówkę?
    A tak na poważnie i w temacie, podpowie coś ktoś zorientowany, czy mam wysłuchiwać "pomocnych rad" albo znosić nabijanie postów? Sądziłem, że tak duże forum jest bardziej ruchliwe.

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że mało kto z tu obecnych używa flasha z aparatu, a nawet jeśli, to przy awarii jednak oddaje aparat do serwisu. Znalazłem za to na youtubie kilka filmików pokazujących wymianę flashy w D40, D70, więc pewnie i Ty będziesz potrafił znaleźć informacje rozjaśniające Ci sytuacjię... Natomiast, jeżeli Ci się nie chce szukać na własną rękę, to napisz do użytkownika Studio5s, może zechce się podzielić wiedzą, choć nie wiem czemu miałby to robić nieodpłatnie Forum jest duże i ruchliwe, dobrze Ci się wydaje, wystarczy popatrzeć na działy sprzętowe Pozdrawiam serdecznie

  5. #5

    Domyślnie

    Poszukaj sobie serwisówki (service manual), tam masz wszystko opisane i rozrysowane, gdzie śrubki, kable itp.
    Poczytaj i zobacz, czy dasz radę.
    Ja na ten przykład, D90 zreanimowałem, nawet działa.
    Co prawda nie lampę, ale usterkę znalazłem po trzecim rozbieraniu. Trzeba mieć cierpliwość do tego.
    Chcesz spróbować, zacznij od instrukcji.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  6. #6

    Domyślnie

    Znaleźć serwisówkę > rozłożyć > znaleźć kondensator > kupić kondensator > wymienić > złożyć.
    Oddać do serwisu > cieszyć się sprawnym sprzętem

    Jedna z dwóch opcji

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak mi padła lampa w sony A300 to kupiłem uszkodzony na allegro za grosze, wymieniłem całą górę i resztę sprzedałem znowu jako dawce części, tak najprościej było bo nie musiałem zastawiać się czy to palnik, czy kondensator czy może coś innego.

  8. #8

    Domyślnie

    Na tej stronie:
    http://elektrotanya.com/?q=keres
    wpisz w oknie wyszukiwania (Appliance) - Nikon D60.
    Między innymi "wyskoczą" Ci takie pliki (pdf): "NIKON D60", "NIKON D60 REPAIR MANUAL", "NIKON D60 VBA21001 PARTS".
    Po kliknięciu w każdy - zostaniesz przeniesiony do okna pobierania - szukaj odnośnika "Get manual".
    Dziennie za "free" możesz pobrać dwa pliki. W przypadku problemów z pobieraniem np. przez IE - spróbuj Firefox lub Chrome.
    W w/w plikach pdf powinieneś znaleźć wszystko co będzie Ci potrzebne do naprawy. Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko, że D5000 ma zupełnie inną budowę niż D60. A serwisówki do D5000 nie ma w darmowych źródłach.

    Akurat w tym przypadku jest łatwiej, bo już po zdjęciu spodu jest dostęp do wyprowadzeń kondensatora. Po pierwsze należy go rozładować.
    Można też pomierzyć. A przy odrobinie sprytu podłączyć drugi na próbę.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    SORRY ... no nie wiem jakim cudem zasugerowałem się, że chodzi o D60 ... (czytałem wcześniej wątek o D60 i pewnie dlatego ...)
    W każdym bądź razie ... polecam w/w stronę ... można znaleźć tam trochę "ciekawych rzeczy".
    Przez ciekawość zajrzałem jeszcze raz na stronę ... a jednak "leży" tam plik "NIKON D5000 REPAIR MANUAL" (37051 KB) ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D90- flash nie działa
    By McGoof in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 15:51
  2. D80 - nie działa flash
    By pamejudd in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 23:41
  3. Nie działa reset w D5000
    By riva in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 18:47
  4. Flash Bracket-ale jaki?
    By rotor in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 20:12
  5. Nikon D5000 - nówka sztuka i nie działa?
    By krystianl in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 00:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •