Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    Radziwiłłów
    Posty
    13

    Domyślnie Sprzęt Video DOBRY i na lata,jaki stabilizator,monopod z glowica,statyw,slidecamera?

    Witam
    jak w temacie jaki sprzęt w cenach zdrowego rozsądku zeby nie okazal sie wydatkiem nie nadajacym sie w profesjonalnym uzytku.Glównie chodzi o filmowanie slubów,plenerów.

    stabilizator?- czy taki da rade;http://onegear.pl/?product=stabilizator-gravity-3-kopia



    monopod z glowica: moja propozycja http://www.robimytv.pl/manfrotto-mvm250a-id-2118.html i glowica

    http://www.robimytv.pl/manfrotto-mvh500a-id-2060.html



    slider moja propozycja: http://www.robimytv.pl/slider-konova...c-id-1956.html



    Statyw: co proponujecie ? najlepiej zeby jeden statyw wspolpracowal z slidecamera.


    Sprzet rejestrujacy dzwięk:np. co sadzicie o takim zestawie:


    Zoom H4n SP, Zoom H1 MB, Rode Video Mic Pro


    Oswietlenie Boczne W razie ciemnej sali ,wasze propozycje (ile lamp i jakiej marki?)



    Jezeli chodzi o moj sprzet to posiadam :

    Nikon d750

    Nikon D 800

    nikkor 50 1.8 1.4

    nikkor 24-70

    nikkor 70-200 2.8

    sigma 35 1.4

    planuje dokupic tokina 11-16 2.8 lub samyang Ae 14mm 2.8 Ktory polecacie?(ostrzenie manual)

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Mój sprzęt był kupowany ,,w innej epoce" więc nie dam gotowych odpowiedzi ale mam kilka uwag.
    Jeśli wszystko kupujesz od nowa to bardzo ważne żeby każde urządzenie stabilizujące miało taką samą stopkę mocującą. Najłatwiej dobrać do stopki Manfrotto
    Jeśli ma być to stabilizator na lata a nie na rok to zamiast steady celował bym raczej w jakiś gimbal. Znacznie większy komfort pracy.
    Manfrotto robi bardzo dobre monopody wideo więc te co wymieniasz warto brać pod uwagę.
    Jeśli chodzi o slider to ja kupiłem kilka lat temu X SLIDER firmy slidekamera. Mogę polecić ze względu na niezawodność, trwałość i wysoki komfort pracy. Czy są lepsze nie wiem ale pieniądze dobrze wydane.
    Audio: tu namawiam cię na rezygnacje z rekorderów na rzecz zestawów bezprzewodowych. Chodzi o to żebyś miał kontrolę nad dźwiękiem w czasie nagrania. Za każdym razem jest przecież inaczej. Pracujesz bez stresu jeśli możesz z poziomu lustrzanki dokonać korekcji i w czasie nagrania masz odsłuch. Nie ma problemu przesterów przy podłączeniu do miksera kapeli. Do tego nie musisz w postprodukcji synchronizować kanałów. Jak korzystam z zestawu SONY ale jest trochę tańszy i równie dobry Sennheiser EW 100-ENG G3. Mikrofon ok
    Do zestawu obiektywów brakuje czegoś szerszego najlepiej ze stabilizacją. Ja używam 15-30 Tamrona. Jego wadą jest waga, ale jakość obrazu i jasność na najwyższym poziomie. Oczywiście posiada stabilizację więc nie ma problemu nawet z ujęciami z ręki.
    Pytasz o lampy. To bardzo dobrze świadczy o Twoim podejściu do tematu. Biorąc pod uwagę mnogość oferty ciężko napisać co jest najlepsze. Osobiście jestem zwolennikiem zachowania klimatu dlatego używam kilku lamp z wąskim strumieniem światła i puszczam je na nogi. Nikomu nie przeszkadza a podnosi poziom światła akceptowalny dla lustrzanek.
    Mam nadzieję że trochę pomogłem. Pozdrawiam

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    Radziwiłłów
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Mój sprzęt był kupowany ,,w innej epoce" więc nie dam gotowych odpowiedzi ale mam kilka uwag.
    Jeśli wszystko kupujesz od nowa to bardzo ważne żeby każde urządzenie stabilizujące miało taką samą stopkę mocującą. Najłatwiej dobrać do stopki Manfrotto
    Jeśli ma być to stabilizator na lata a nie na rok to zamiast steady celował bym raczej w jakiś gimbal. Znacznie większy komfort pracy.
    Manfrotto robi bardzo dobre monopody wideo więc te co wymieniasz warto brać pod uwagę.
    Jeśli chodzi o slider to ja kupiłem kilka lat temu X SLIDER firmy slidekamera. Mogę polecić ze względu na niezawodność, trwałość i wysoki komfort pracy. Czy są lepsze nie wiem ale pieniądze dobrze wydane.
    Audio: tu namawiam cię na rezygnacje z rekorderów na rzecz zestawów bezprzewodowych. Chodzi o to żebyś miał kontrolę nad dźwiękiem w czasie nagrania. Za każdym razem jest przecież inaczej. Pracujesz bez stresu jeśli możesz z poziomu lustrzanki dokonać korekcji i w czasie nagrania masz odsłuch. Nie ma problemu przesterów przy podłączeniu do miksera kapeli. Do tego nie musisz w postprodukcji synchronizować kanałów. Jak korzystam z zestawu SONY ale jest trochę tańszy i równie dobry Sennheiser EW 100-ENG G3. Mikrofon ok
    Do zestawu obiektywów brakuje czegoś szerszego najlepiej ze stabilizacją. Ja używam 15-30 Tamrona. Jego wadą jest waga, ale jakość obrazu i jasność na najwyższym poziomie. Oczywiście posiada stabilizację więc nie ma problemu nawet z ujęciami z ręki.
    Pytasz o lampy. To bardzo dobrze świadczy o Twoim podejściu do tematu. Biorąc pod uwagę mnogość oferty ciężko napisać co jest najlepsze. Osobiście jestem zwolennikiem zachowania klimatu dlatego używam kilku lamp z wąskim strumieniem światła i puszczam je na nogi. Nikomu nie przeszkadza a podnosi poziom światła akceptowalny dla lustrzanek.
    Mam nadzieję że trochę pomogłem. Pozdrawiam


    DZiękuje za fachową i konkretną porade,SZACUN

    Jeszcze jedno pytanie :
    czy z obiektywem szerokokatnym jakiego Uzywasz i sobie Chwalisz czyli Tamron 15-30 moze konkurowac z Tokina 11-16 f2.8 lub samyang Ae 14 mm f2.8?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JonyBravo Zobacz posta
    DZiękuje za fachową i konkretną porade,SZACUN

    Jeszcze jedno pytanie :
    czy z obiektywem szerokokatnym jakiego Uzywasz i sobie Chwalisz czyli Tamron 15-30 moze konkurowac z Tokina 11-16 f2.8 lub samyang Ae 14 mm f2.8?
    Nie brałem nigdy pod uwagę Tokiny czy samyang-a ponieważ nie mają stabilizacji. Chodzi o to że ja używam statywu naramiennego a tam stabilizacja jest wskazana.
    Jeśli zamierzasz filmować głównie np. gimbal-em to stabilizacja nie jest konieczna.
    Jeśli chodzi o jakość obrazu to ten Tamron jest porównywany do Nikona 14-24, tyle że że ten Nikon też nie ma stabilizacji

  5. #5

    Domyślnie

    ZOOMa i tak kup, posiadanie niezależnego dźwięku to spora wygoda i większe bezpieczeństwo. Synchronizacja? O plural eyes każdy już chyba słyszał, nie mówiąc o tym że bez dopłat w aparatach mamy timecode a więc synchro z dokładnością do 1s, wystarczy podpiąć 4-5 2godzinnych plików do video, a dokładniej wsadzić je jeden po drugim jak się nagrywa non stop. Po trzecie - i tak trzeba synchronizować ujęcia jak się nagrywa na 2 lustrzankach.

    Polecanie nagrywania dźwięku wyłącznie na lustrzance to chyba zbyt radykalne posunięcie.
    ;]

  6. #6

    Domyślnie

    Tym bardziej że poziom zaszumienia dźwięku jest ogromne.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    Radziwiłłów
    Posty
    13

    Domyślnie

    CZyli ZOOMY maja wiecej zwolenników?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam Tascam dr40
    Wadą jest bardzo zły wzmacniacz słuchawkowy, przez który ogarnia cię przerażenie że dźwięk będzie zaszumiony. Na nagraniu tego nie uświadczysz.
    Kolejna wada jest guzikowy "potencjometr" - lepszym rozwiązaniem sa wersje z normalnym potencjometrem.
    Zoom h4n ma podobne wady i o ile pamietam może przyjąć sygnał na mniejszym poziomie niż Tascam.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chodzi o to kto czego jest zwolennikiem. Tylko co jest dobrym rozwiązaniem a co kiepskim. Wiesz, fajnie się czyta długie odpowiedzi do swojego wątku pisane przez Maćka, brzmią profesjonalnie, czujesz się happy że ktoś kto filmem zajmuje się na co dzień poświęcił swój czas i napisał to i tamto. Oczywiście to się ceni, nie ma nic cenniejszego niż czyjś czas. Jednak podpowiedzi Maćka w kwestii dźwięku brałbym z dużym dystansem. Mi też kiedyś takie rozwiązania proponował, widzę że na nic się zdały sugestie że to nie spełni zadania tak jak powinno.

    Żyjemy już w 2017r, oddajesz filmowany materiał w 1080p na bluray, może nawet w 4k, więc do dźwięku pasowało by również się przyłożyć. Jest ogrom minusów korzystania wyłącznie z sennhisera;
    - jeśli pracujesz we dwoje, dobry dźwięk masz tylko jak nagrywa lustrzanka z wpiętym odbiornikiem, drugi operator nagrywa co najwyżej z mikrofonu nakamerowego
    - dźwięk nagrywasz tylko jeśli nagrywasz wideo; czytanie w kościele czyta siostra/brat, musisz non stop nagrywać video żeby nagrać czytanie, to samo z kazaniem, które potrafi trwać 15-20min. Co jak w kościele są stare pięknie brzmiące organy które nie są podpięte do wzmacniacza, a obok nich gra skrzypaczka wynajęta przez młodych co młodzi chcą mieć na filmie? Jak pluskwę z nadajnikiem podepniesz do głośnika na kościele albo do wzmacniacza to jaki dźwięk zbierzesz? Zbierzesz to co dotrze do głośnika/mikrofonu, uwzględniając wszystkie kaszlnięcia, płacze dzieciaków, sapanie księdza jak stoi przy ołtarzu i czeka aż pieśń się skończy. A jak byś postawił małego H1 na chórze brzmiałoby to całkiem inaczej. Na weselu coś zaczyna się dziać, ktoś coś mówi do mikrofonu a Ty idziesz nagrywać, nie masz nagranej mowy od początku, bo w połowie dopiero włączyłeś rejestrator. Oczepiny to samo. Nagrywacie we dwóch? I co z tego skoro to Twój aparat nagrywa właściwe audio a Ty akurat jesteś w... sraczu.. :P
    - sytuacja kolejna - wpinasz się przy głośniku lub do wzmacniacza w kościele, a mikrofon trzymany przez kościelnego trzeszczy albo trzymany jest daleko i głos nagrywa się cicho, pasowałoby mieć mikro na młodym zapięty, ale niestety się nie da, bo jest zapięty przy głośniku. Pozostaje CI zaprosić do siebie młodych i nagrać raz jeszcze przysięgę.
    - pomijając powyższe, kapele często mają puszczone co innego na lewy głośnik a co innego na prawy. Co wybierzesz? Masz 1 kanał do przesłania, więc musisz wybrać. A co jak basista ma swój piec a perkusja gra akustycznie bez wpięcia w mikser? No kurde tego jednego kanału nie wepniesz w 3 miejsca, a chciałoby się wtedy nagrać wszystko jak należy... Ale ok, jak to kiedyś Maciek powiedział przecież jest nakamerowy, wiec resztę jakoś złapie. Ciul że jak odwrócisz się plecami do kapeli to złapie to inaczej niż jak stoisz do nich przodem na sali. Może młodzi lubią efekt fader na filmie.

    Jest jeszcze wiele innych sytuacji które mogą się wydarzyć, ale choćby z powodu 2 z nich - nagrywania audio wyłącznie jak podpięty do sennheisera aparat nagrywa video oraz nagrywanie tylko 1 kanału mono z kapeli porzuciłbym pomysł korzystania wyłącznie z sennheiserów i dokupił zoomy. Sennheiser jest super, ale nie jest od wszystkiego. Niektórzy nagrają wszystko przez sennha i oddają to młodym, każdy ma inne poczucie jakości dźwięku, więc niektórym to może wystarczać. Jak chcesz stawiać na jakość to nie idź tą drogą. W cenie 1 zestawu bezprzewodowego sennheiser masz kilka zoomów h1 + tascam dr10 z mikrofonem krawatowym sennheiser. Takim zestawem załatwisz wszystko co potrzeba przez cały dzień ślubu. Do zoomów trzeba dokupić mikser słuchawkowy (mały, 120zł na alle) żeby nie było przesterów jeśli podpinasz do H1/H4n dźwięk bez możliwości regulacji na wyjściu z miksera/wzmacniacza, to załatwia całkowicie przestery na zoomie, oczywiście nagrywaj z zapasem dB. Tascam nagrywa 2 ścieżki audio, jedną znacznie ciszej niż drugą, przez co sam w sobie robi zapas w razie mocniejszych dźwięków i ewentualnych przesterów. No i nie musisz (choć możesz) go podłączać do aparatu, może nagrywać non stop a Ty pracuj jak Ci wygodnie.
    ;]

  10. #10

    Domyślnie

    Aeon88 wielokrotnie Ci tłumaczyłem jak dobrze nagrać dźwięk ale widzę że nadal nic nie rozumiesz i dalej proponujesz niepewne rozwiązania w postaci rejestratorów.
    To jest dobre rozwiązanie w sytuacji gdy ujęcie możesz powtórzyć. W trakcie reportażu musisz mieć pewność że nagranie jest na określonym poziomie.
    Może przytoczę kilka faktów:
    To Ty się żaliłeś że ciągle masz przestery z rejestratorów zwalając winę na kapele!
    Nigdy nie korzystałeś z profesjonalnego zestawu bezprzewodowego bo wiedział byś że takie ryzyko nie występuje.
    Po trzecie nigdy nie napisałem żeby korzystać tylko z zestawu bezprzewodowego. Używam 2 niezależnych źródeł dźwięku. Jeden to mikrofon nakamerowy, drugi to np. zestaw bezprzewodowy. Spinam je specjalnym kablem i nagrywam 2 niezależne źródła dźwięku. Dopiero po zmiksowaniu tych kanałów osiągam określony efekt.
    Mam nadzieję że w końcu zrozumiesz i przestaniesz negować rozwiązania o których nie masz pojęcia.

    Nie twierdzę że moje rozwiązanie jest najlepsze, ale na pewno pewniejsze niż rejestrator nad którym nie masz kontroli w trakcie nagrania.
    Nie wyobrażam sobie oddać film z dźwiękiem jak z amatorskiej kamerki lub z przesterem, a z tego co pisałeś przytrafia Ci się to nagminnie.
    Dla porównania napiszę że odkąd korzystam z zestawu bezprzewodowego, czyli jakieś 15 lat nie miałem przesterowanego dźwięku!
    Jeśli to do Ciebie nie przemawia już mi ręce opadają i kończę polemikę. Nie ma sensu...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stabilizator video do Nikon D3200
    By Ceziq in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 10:05
  2. Sprzęt jak na video - statyw(?)
    By Animek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 18:57
  3. Jaki statyw lub monopod w góry ?
    By kolas in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 18:29
  4. Glidecam - stabilizator video v2.0
    By klojt in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 20:58
  5. Jaki sprzet do studia ? Dobry i tani. Co polecacie?
    By hunter77 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 08:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •