Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Fakty trochę nagiąłeś:
    - zoom w specyfikacji ma obsługę wejścia liniowego jak i mikrofonowego, to że ta obsługa jest słaba i sygnał potrafi wejść za mocny jest winą zooma, nie moją, ani nie kapeli. Sprawę załatwia mikser słuchawkowy za 120zł. Sądziłem że to kapela daje za mocny sygnał, bo skoro zoom coś obsługuje to założyłem, że tam nie ma winy, błędnie, co nie znaczy że sprawa nie została rozwiązana. Została, i to bardzo prosto. Pisanie "ciągle masz przestery od kapeli" czy "nagminnie oddajesz przesterowany materiał" jest już totalnie przegięte, bo tak nie było i nie jest. Narzekałem na rożnicę w poziomie np wokalu czy jakiegoś instrumentu względem reszty, na to że mikser ma dla niektórych zaspawane potencjometry i za nic nie można nimi ruszyć (mimo że oni mają swoje od wyjscia na głośniki a do rejestracji np przez aux są osobne, nie wpływające kompletnie na to co oni puszczają do wzmacniacza i głośników). Twoja rada: zoomy do kosza, kup sennhisera, TOP67 odrazu podpowiedział rozwiązanie najbardziej banalne i w 100% skuteczne - potencjometr między zoomem a mikserem.
    - używałem kilkukrotnie sennhisera bezprzewodowego, zastąpiłem go tascamem dr10, dla mnie to wygodniejsze rozwiązanie
    - napisałeś: "Audio: tu namawiam cię na rezygnacje z rekorderów na rzecz zestawów bezprzewodowych". Nawet teraz piszesz o nagrywaniu 1 kanału z miksera + drugi kanał z mikrofonu nakamerowego.

    Wymieniłem CI kilka minusów Twojego rozwiązania, mógłbyś się do nich ustosunkować? Co jeśli kapela ma podzielone kanały i część instrumentów lub co gorsza wokal puszcza tylko na jednym? Rezygnujesz z reszty i nagrywasz to.... nakamerowym? Perkusję? Bas? Część instrumentów? Jak to brzmi? Z pewnością jest to "określony efekt" ale nie pożądany efekt. Co podczas kazania? Nagrywasz video non stop przez 20min żeby nagrać audio księdza? Co jeśli młodzi nie dostaną mikrofonu podczas przysięgi a Twoja pluskwa przypięta jest do wzmacniacza lub głośnika w kościele 20m od nich? Nagrywasz przysięgę nakamerowym?

    Jedyny minus w rejestratorach (tylko w zoomach, tascamy sobie dobrze radzą) jest słaba obsluga wejścia ale to załatwia 1 mały mikser. Czemu piszesz o jakimś braku nadzoru nad materiałem audio? Ustawiasz rejestrator na -XdB i jesteś pewien że jest ok cały czas. W kościele nagrywasz audio rejestratorem z wzmacniacza, drugi idzie na chór i nagrywa skrzypce, klips z tascamem młody ma pod szyją, w razie gdyby mikrofonu nie dostał albo ten trzeszczał, co przecież się zdarza bo kościelne mikrofony jakością i świeżością nie pachną. Wszystko jest ogarnięte i co by się nie działo jestem spokojny o dźwięk.

    I jeszcze jedno - nikt nie broni korzystać z obu rozwiązań naraz, czyli wpiąć rejestrator w kapelę, w rejestrator sennhisera a odbiornik w aparat. Ale nagrywanie ciągle 1 kanału mono bezprzewodowo + to co jakoś tam zbierze mikrofon nakamerowy a czego w tym kanale mono z mixera nie będzie nazywasz jakością? Co z tego że używasz profesjonalny sprzęt jeśli robisz to w nieprofesjonalny sposób...?
    ;]

  2. #12
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Aeon88 wielokrotnie Ci tłumaczyłem jak dobrze nagrać dźwięk ale widzę że nadal nic nie rozumiesz i dalej proponujesz niepewne rozwiązania w postaci rejestratorów.
    ...
    A bierzesz pod uwagę, że to Ty się możesz mylić, a nie Aeon88? Powoływanie się na 15-letnie doświadczenie potwierdza tylko, że przyzwyczaiłeś się do tego rozwiązania. Znam wielu ludzi filmujących eventy i praktycznie nikt z nich nie stosuje zestawów bezprzewodowych. Dlaczego? Aeon88 już to napisał, więc nie będę powtarzał, bo zgadzam się z nim w 100%. Co do rejestratorów: Zoom H4n to stara i słaba konstrukcja., ale Zooma nie skreślaj, bo nowe H5 i H6 to doskonałe narzędzia. Polecam również Rolanda R26. Jako mobilny rejestrator do podłączenia mikrofonu krawatowego sprawdzi się tani Zoom H1. Nie oszczędzaj na mikrofonie krawatowym (ja używam Lavalier Rode). Przyda Ci się również mikrofon nakamerowy np.: Rode Videomic Pro albo jego nowszy odpowiednik. Jeżeli chodzi o monopody masz do wyboru Manfrotto, Benro lub Sirui (ja po 6 latach używania Manfrotto 561 przesiadłem się na Sirui, bo jest znacznie lepiej wykonany i umożliwia zablokowanie nóżek. I jeszcze jedna uwaga; odpuść sobie na początek szerokie szkło. Tokina o której piszesz jest pod cropa, 14 Samyanga to beznadziejne szkło (teraz wyszła nowa z AF - będzie pewnie sporo lepsza). Generalnie jeżeli masz 24-70 to już masz szeroko. Bardzo szerokie kadry w filmie (16 mm) wyglądają słabo. Jeżeli chodzi o stabilizator typu staedycam: trzeba naprawdę dobrego stabilizatora (Glidecam HD2000 lub HD4000) i sporo nauki, żeby nauczyć się z tym chodzić. Znam takich co już 15 lat próbują i im nie wychodzi Można zrobić dobry film zawierający wyłącznie statyczne kadry, a film z nieumiejętnie użytym stabilizatorem zawsze będzie słaby. W przyszłości możesz rozważyć jakiś elektroniczny gimbal bo taka stabilizacja niweluje trochę błędów użytkownika. Jeżeli chodzi o szynę; odpuść sobie tą slajdkamerę To jest tak ciężkie i nieporęczne, że odechce Ci się tego używać. Jeżeli nie chcesz wydać zbyt dużo kasy; kup Kameleona z Fotonu (krótkiego). Jeżeli masz nadmiar kasy to kup coś Edelkrona.

    Odpuść sobie oświetlenie, bo i tak się nanosisz wystarczająco

    I jeszcze generalna uwaga: nie skupiaj się na sprzęcie, staraj się być mobilny bo jeżeli będziesz miał za dużo gratów, to nie będziesz mógł się skupić na filmowaniu a czas spędzisz na przenoszeniu tego badziewia i zastanawianiu się czy czegoś nie zapomniałeś
    Ostatnio edytowane przez sv ; 08-01-2017 o 22:25

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    A bierzesz pod uwagę, że to Ty się możesz mylić,
    Mogę się mylić jak każdy ale na razie nic na to nie wskazuje.
    Tak się składa że jestem nie tylko filmowcem ale także fotografem. Czasem spotykam filmowców z rejestratorami. Wszyscy potwierdzają niedoskonałość tego rozwiązania, i problemy podobne do tych które opisywał Aeon88. Ani jeden nie trafił się który nie miał jakichś problemów z rejestratorem. Albo coś źle przełączył i nie zauważył, albo kapela nie taki dała sygnał itp. itp. Przekonują mnie także kapele kupujące moje nagrania ze względu na dźwięk. Kilku filmowców przekonałem do zestawu bezprzewodowego i teraz nie wyobrażają sobie pracy bez odsłuchu.
    Różnica między nami jest taka że ja pracowałem z rejestratorem, kilka razy montowałem materiał nagrany rejestratorem. Znam wady i zalety tego rozwiązania. Jestem pewny że żaden z Was nie pracował z zestawem bezprzewodowym. Odsłuch i podgląd na monitorze kanałów audio nie da się przecenić.
    Być może są już rejestratory z idealną automatyką dopasowujące się do każdych warunków, ale o takich nie słyszałem.
    Jestem zwolennikiem pracy manualnej i pełnej kontroli nad obrazem i dźwiękiem. Nikogo do niczego na siłę nie chcę przekonać. Piszę tylko że jest znacznie lepsza choć droższa alternatywa. Każdy przedstawił swoje argumenty a czytający wysuną swoje wnioski.

  4. #14
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    .... Albo coś źle przełączył i nie zauważył, albo kapela nie taki dała sygnał itp. itp....
    To, że jakiś neptyk nie potrafi obsłużyć rejestratora, nie może być argumentem przeciwko urządzeniu. Argumenty że czegoś nie włączył itd. dotyczą w równym stopniu mikroportów. Jakość dźwięku nagranego na lustrzankę z mikroportu będzie zawsze gorsza od dźwięku nagranego na dobry rejestrator. Co do automatyki: nigdy nic nie nagrywam na automacie, bo co za problem od czasu do czasu skontrolować poziom nagrywania na rejestratorze? Zawsze masz też możliwość nagrania 2 śladu -12dB. Problem z dźwiękiem na imprezach typu wesele to głównie problem z podłym dźwiękiem zespołów. Zdarzają się naprawdę profesjonalne kapele z własnym dźwiękowcem, ale często to co dostajesz od zespołu na wyjściu nie nadaje się do niczego (dlaczego opisał już Aeon8.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Tak się składa że jestem nie tylko filmowcem ale także fotografem. Czasem spotykam filmowców z rejestratorami. Wszyscy potwierdzają niedoskonałość tego rozwiązania, i problemy podobne do tych które opisywał Aeon88.
    Jak już pisałem, problemem jest słaba obsługa wejścia audio w zoomach, załatwia to 1 mały mikser za 120zł. Wpinając w niego 1 źródło od kapeli masz 4 wyjścia, każde z osobnym potencjometrem. Możesz nagrać wszystko na zooma bez żadnych przesterów (!), możesz wpiąć dodatkowo dwa nadajniki sennhisera tak żebyście i Ty i drugi operator mieli na lustrzance audio z kapeli, czyli tak jak lubisz tyle że lepiej, bo nie tylko Ty masz dobry dźwięk, również drugi operator kiedy Ty nie nagrywasz. Jak już nagrywasz sennheiserami to zoom może służyć jako zapas ustawiony dużo ciszej niż masz poziom w aparacie z odbiornika. Nie ma problemów z zoomami jeśli się tą pierdołę kupi. Spotkałeś ludzi którzy mieli problemy i nic z tym nie zrobili, nie wiem, z lenistwa, z przyzwyczajenia, nie powiem Ci dlaczego, to już ich zapytaj czemu od lat oddawali materiał z przesterami. To że im się nie chciało zainteresować jak działa zoom nie znaczy że zoom jest do bani.

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Albo coś źle przełączył i nie zauważył, albo kapela nie taki dała sygnał itp. itp.
    Co to za argument w ogóle? To kapela da Ci lepszy sygnał jak masz sennhisera?

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Przekonują mnie także kapele kupujące moje nagrania ze względu na dźwięk.
    Kiedyś (dla żartu) gościowi z kapeli zamiast ścieżkę z mixera puściłem ścieżkę którą rejestrator nagrywał na sali, normalnie postawiony na wprost kapeli na drugim końcu parkietu. Stwierdził że super dźwięk, żebym mu to zgrał to sobie gdzieś tam wrzucą. Także ten, tego... Jak kapela gra z playbacku albo ma wszystko wpięte w mikser i nagrywasz z aux gdzie masz to ustawione pod rejestrowanie a nie pod salę to brzmi to dobrze. Jeśli spotkasz ludzi z piecem, grających akustycznie część instrumentów bez wpinania w mixer to po przesłuchaniu Twojej ścieżki bądź pewny, że jej nie kupią.

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Kilku filmowców przekonałem do zestawu bezprzewodowego i teraz nie wyobrażają sobie pracy bez odsłuchu.
    Tych samych leniwców, którzy wcześniej nie chcieli się zainteresować jak działa zoom i przez lata mieli spartolony materiał jesli nie było potencjometru na wyjściu z miksera? To obecnie pracują wyłącznie na sennhiserze z tych samych, leniwych pobudek. Bosko przecież jest mieć na materiale wideo odrazu dźwięk i z kapeli i z nakamerowego, gdzie tylko sobie kanały rozdzielisz, zmiksujesz, i bez synchronizacji masz gotowy materiał, olewając wszystkie minusy i w razie W nagrać resztę nakamerowym (sic!)... Chyba, że zoomy sobie zostawili i zaczęli ich używać z głową, to zwracam honor...

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Jestem pewny że żaden z Was nie pracował z zestawem bezprzewodowym.
    Mam Ci stopklatkę z wesela wysłać ze mną w roli głównej żebyś uwierzył? Myślę że się obejdzie...

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Być może są już rejestratory z idealną automatyką dopasowujące się do każdych warunków, ale o takich nie słyszałem.
    Kto tu mówi o automacie? Mimo że nie mam 15 lat doświadczenia to nawet ja nie proponowałem nikomu automatu.

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Mogę się mylić jak każdy ale na razie nic na to nie wskazuje.
    Fakt, że pomimo wymienionych minusów idziesz dalej w zaparte świadczy chyba o czym innym. Liczyłem, że chociaż przed wpuszczeniem dźwięku z miksera do nadajnika muxujesz stereo w mono tak żeby z kapeli zebrać obydwa kanały bezprzewodowo, ale nawet o tym nie pomyślałeś, bo gdyby tak było zapewne byś o tym wspomniał w odpowiedzi na moje uwagi o nagrywaniu tylko 1 kanału.

    Maciek, nagrywasz 15 lat, klienci są mówisz zadowoleni, kapele tez, to rób tak dalej, przekonywał Cię przecież nie będę do niczego skoro wszystko jest ok. Ale nie licz na to że się z Tobą zgodzę i zacznę robić tak samo, bo mamy jak widać totalnie odmienny pogląd na jakość dźwięku.
    ;]

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Stabilizator video do Nikon D3200
    By Ceziq in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 10:05
  2. Sprzęt jak na video - statyw(?)
    By Animek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 18:57
  3. Jaki statyw lub monopod w góry ?
    By kolas in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 18:29
  4. Glidecam - stabilizator video v2.0
    By klojt in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 20:58
  5. Jaki sprzet do studia ? Dobry i tani. Co polecacie?
    By hunter77 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 08:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •