Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Zimowe niebo

  1. #1

    Domyślnie Zimowe niebo

    Zima bez śniegu też może być piękna. Zwłaszcza ta na niebie
    Na zdjęciu bardzo charakterystyczny zimowy trójkąt, na który składają się gwiazdy: Procjon, Betelgeza i najjaśniejszy Syriusz.
    Tak jak przez jego letni odpowiedni przebiega przez niego subtelny pas drogi mlecznej.

    PS. Spajki nie są dodane w photoshopie, to efekt użycia filtra dla podkreślenia najjaśniejszych gwiazd.

    #1



  2. #2

    Domyślnie

    Patrzę i zazdroszczę zdjęcia, bo dwa dni temu próbowałem sił w takiej fotografii i nie wyszło mi to najlepiej
    Można wiedzieć coś na temat warsztatu? Jedna klatka czy składane z kilku?
    pozdrawiam
    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    ta ja juz nie pamiętam kiedy gwiazdy widziałem

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    PS. Spajki nie są dodane w photoshopie, to efekt użycia filtra dla podkreślenia najjaśniejszych gwiazd.
    Dodane, czy nie...mnie się ten efekt nie podoba.
    W ogóle patrząc na Twój warsztat, to to zdjęcie jest słabe. Dół za mocno wyciągany, ale to nic. W wodzie niebo jest naświetlane przez 35 sekund,a góra przez 20 Przepraszam za moje techniczne wynurzenia, ale tak to wygląda
    Fuji

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Dodane, czy nie...mnie się ten efekt nie podoba.
    W ogóle patrząc na Twój warsztat, to to zdjęcie jest słabe. Dół za mocno wyciągany, ale to nic. W wodzie niebo jest naświetlane przez 35 sekund,a góra przez 20 Przepraszam za moje techniczne wynurzenia, ale tak to wygląda
    Ja tam jestem z tego zdjęcia bardziej niż bardzo zadowolony Z różnych względów, między innymi dlatego, że to jedna klatka naświetlana przez 13 sekund. W wodzie gwiazdy zawsze (no prawie) są bardziej rozmazane. Będzie to widać na innych zdjęciach. Teraz nie mam jak ich wstawić

  6. #6

    Domyślnie

    fajne, choc szczerze bardziej mi to przypomina letnie wieczory niz zime.

  7. #7

    Domyślnie

    Piotrze ! Całkowicie spaprałeś ten kadr, dobry fotograf umieszcza linię horyzontu dokładnie w 1/3 kadru, a Ty zrobiłeś ją w 1/4. Takie wykroczenie przeciw zasadom kompozycji ! Nie mieści mi się w głowie

    Ode mnie OK'ejka.
    A tak na marginesie, to przecież od Ciebie dowiedziałem się jak łapać Leonidy. Spędziłem na tym dwie noce w okolicach Trogiru i w końcu jeden kadr na 200 trafił

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    dobry fotograf umieszcza linię horyzontu dokładnie w 1/3 kadru, a Ty zrobiłeś ją w 1/4. Takie wykroczenie przeciw zasadom kompozycji ! Nie mieści mi się w głowie
    A to dobre! Gdyby nie emotikonka na końcu, pomyślałbym, że to zupełnie na serio pisane

    Wersja #2 kadrowo jest najmocniejsza, i jeśli miałbym ponarzekać, to właśnie na większą ilość nieba
    ...i to coś niebieskie na styku tafli jeziora na przeciwległym brzegu, początkowo myślałem, że to odbicie Syriusza, ale chyba nie (bo znajduje się ono niżej).
    Pozdrawiam! =]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Majchrzak Zobacz posta
    A to dobre! Gdyby nie emotikonka na końcu, pomyślałbym, że to zupełnie na serio pisane
    Wiesz, jak ktoś ma blog z tekstem "dobry fotograf" w nazwie, i krytykuje na całego kogoś, kto jest w czymś po prostu dobry, to ...
    Po prostu nie wytrzymałem i rzuciłem sarkazm.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Zimowe niebo
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 22:00
  2. [ Krajobraz ] Zimowe niebo
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 20:43
  3. [ Krajobraz ] Niebo
    By ULTOR in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 07:39
  4. [ Krajobraz ] Niebo ...
    By jeremi1234 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 22:02
  5. [ Krajobraz ] Niebo na górze, niebo na dole...
    By titus1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •