Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Osoby fizyczne mogą podpisać umowę o dzieło.
    Wtedy model wystawia rachunek.
    I dodajmy - pracodawca (fotograf) wpłaca też (do 20-go następnego miesiąca) zaliczką na podatek dochodowy modelki. Tylko wtedy jest OK wobec Urzędu Skarbowego. No i w styczniu kolejnego roku trzeba wysłać do (każdej zatrudnionej w danym roku) modelki i do US PIT11.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    I dodajmy - pracodawca (fotograf) wpłaca też (do 20-go następnego miesiąca) zaliczką na podatek dochodowy modelki. Tylko wtedy jest OK wobec Urzędu Skarbowego. No i w styczniu kolejnego roku trzeba wysłać do (każdej zatrudnionej w danym roku) modelki i do US PIT11.
    Zleceniodawca nie będący przedsiębiorcą nic nie musi. To po stronie zleceniobiorcy który również nie jest przedsiębiorcą powstaje obowiązek odprowadzenia podatku. Otrzymuje wynagrodzenie i ujmuje to w swoim rocznej deklaracji podatkowej jak przychód z innych źródeł.

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Gorzej, że w sporej części sa to uczennice czy studentki, które jeszcze nie rozliczały nigdy PIT, a kasa z pozowania/hostessowania jest ich jedynym zarobkiem w roku.
    Wątpię czy same w ogóle będą chciały/pamiętały złożyć PIT i zapłacić podatek (czyli pozbyć się kasy, którą już zapewne wydały ). Znając nastolatki - nie. Choć dostaną te kasę z powrotem - zmieści się to w ich kwocie wolnej.
    Ja mam działalność, więc mnie to nie dotyczy, ale bym się nie zdziwił, gdyby US ścigał jednak także pracodawcę. Zdaje się, że w takim przypadku jak piszesz powinno być ujęte w umowie kto płaci zaliczkę na podatek.
    Jestem ciekaw czy nie ma zmian na 2017 rok. Nie śledziłem tematu.

  4. #14

    Domyślnie

    To jest dokładnie taki sam przypadek, gdybym zaczepił Cię na ulicy i wręczył zupełnie za nic np. 2 tyś.
    Po Twojej stronie powstaje obowiązek podatkowy, a nie po mojej. Co z tym zrobisz to Twóje zmartwienie. Mnie US miałby ścigać ? Z jakiego powodu ?



    Jeśli pożyczysz od kolegi 6 tyś. to idziesz i płacisz podatek od czynności cywilno prawnych? A masz taki obowiązek przy kwocie powyżej 5 tyś.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Pozowanie w portrecie dla początkujących - wideo
    By PiotrekW in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 13:17
  2. pozowanie modelek
    By toming in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 10:35
  3. Pozowanie
    By scarlet in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 14:06
  4. Pozowanie czy jedzonko
    By Rob123 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 21:12
  5. sesja pozowanie za zdjecia pytanie
    By tol2di in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 18:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •