Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie zdj w domu jak uzyskac te swiatlo :)

    Witam ostatnio narodzil mi sie synek i moja luba zaŻyczyła sobie sesje no super mama octe lampe 400ws i sabine, chcialbym uzyskac efekt jak na zdj...


    zdj w lokalach umiem robic i portrety ale w domu takie cos nie bardzo nawet nie wiem jak ogarnac nie moj swiat fotografi ale wiecie jak to z kobietami przeciez tyle zdj robisz dasz rade....
    macie pomysl jak uzyskac takie osietlenie i przejscia swiatlo cien ? sadzac bo zdj moze to byc soft albo parasolka bo mieciutkie swiatlo ale parametry expozycji zeby uzyskac takie cienie za chiny mi nie wychodza z moja octa za mocno daje i swiatlo jest poprostu hmmm wszedzie...
    wiem ze ten ala bokeh i sniezki to ps ale mi chodzi o swiatlo jakies sugestie?
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 28-12-2016 o 20:04 Powód: ortografia
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  2. #2

    Domyślnie

    po prawej światło odbite - moze być dodatkowy duży rozpraszacz
    po lewej duża biala powierzchnia - nawet przescieradło podwieszone

  3. #3

    Domyślnie

    ogolnie dowiedzialem sie ze tak byla jedna parasolka i wsio tyle co moglem sie wywiedziec dobre rezultaty zrobilem z jupitera37am i bliskiej odleglosci z 400ws skreconej na min i octa 120 manulany obiektyw wiec trafilem w nos ;p

    ale z wiekszej odleglosci bym mogl uzyskac takie cienie pojawia mi sie problem ze cala postac jest jasna bez wlasnie tych przejsc ciemniejszych cieni wrrr
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę że jak napiszesz po polsku i dokładniej opiszesz... to będzie bardziej jasne co chcesz "powiedzieć"

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli twarz jest za mocno oświetlona, a reszta nie to kontruj odbijaj światło tam gdzie trzeba, przy tak małej odległości pasuje przymknąć ciut przysłonę żeby dziecko miało ostrą całą twarz bo takie rozmycia tworzą złe wrażenie, zamiast męczyć dzieciaka postaw jakiegoś misia/lalke czy nawet poduszkę i ćwicz bo to wyjdzie samo.

  6. #6

    Domyślnie

    najprostszy system świecenia

    Po prawej masz źródło światła (może być parasolka , okta itp - to nie ma zbyt dużego znaczenia na tym etapie.
    Czerwone kreski to linie które "obrazują" jak szeroko napier.. światło z takiego ustrojstwa
    Kulka na czarnym prostokącie to głowa dzieciaka
    Przy takim ustawieniu cień będziesz miał mniej więcej taki jak narysowałem
    Blendą może być nawet białe prześcieradło podklejone do sufitu

    czarne prostokąty o numerkach 1 i 2 (czerwone numerki) to tzw. murzyny które ogranicza padanie światła na tło i przed obiekt
    Można je zrobić choćby z ciemnych ręczników powieszonych na statywach lub podklejonych do sufitu (koc itp.)
    Zamiast murzynów możesz użyć kolejnych prześcieradeł - zmniejsza ilość światła padającego na tło i przed obiektem i jednocześnie zmiękczą granice światła i cienia.

    Od dołu parasolki/okty możesz również wstawić oświetleniowe przeszkadzajki aby zgasić trochę elementy leżące najbliżej źródła światła
    To jest ogólny przepis - czy użyjesz wszystkiego czy tylko 1 elementu - to zależy od pomieszczenia i tego co chcesz uzyskać

  7. #7

    Domyślnie

    a ja nawet nie wiem czy to pokazowe foto było błyskane. Równie dobrze wystarczy duże okno.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    a ja nawet nie wiem czy to pokazowe foto było błyskane. Równie dobrze wystarczy duże okno.
    Stawiam knyszę z gyrosem, że pokazowe było świecone / błyskane. To jak szybko zmienia się jasność prześcieradła w zestawieniu z ogólną miękkością światła przekonuje mnie, że źródło światła było blisko (natężenie światła odwrotnie proporcjonalne do kwadratu odległości od źródła...)- czyli to nie Słońce

    Co do tego jak było świecone - głowy nie dam, bo studyjnym prosem nie jestem. Co bym kombinował: Jeśli problem jest z nadmiarem światła i jego nadmierną równomiernością (tak zrozumiałem "octa za mocno daje i swiatlo jest poprostu hmmm wszedzie...") to zaryzykowałbym wpięcie sabinki do octy - w niewielkim wnętrzu powinna dać radę, a pozwoli zejść z mocą niżej niż 400 Ws (nawet z regulacją do 1/64...). Poza tym porady fafniaka są IMO w punkt

  9. #9

    Domyślnie

    Trzeba patrzeć w oczy

    Na drugim widać parasolki i można nawet policzyć druty

    A na pierwszym widać białe rozbłyski kurzu oświetlonego błyskiem. Takiego efektu nie uzyska się przy oknie. Wbrew temu co widać, kurz ten był bardzo blisko obiektywu. Świadczy o tym jasność i rozmycie.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Fajne zdjęcie zapiszę sobie te ustawienie, pewnie niebawem wykorzystam. Całe szczęście że mam same białe ściany w domu... to ułatwia sprawę odbicia. Muszę pokombinować z otwartym oknem i białą ścianą... niech już będzie więcej wiosennego słońca
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Swiatlo
    By login_87 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 04:40
  2. [ Glamour/Beauty ] swiatlo
    By rafael in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 20:57
  3. swiatlo
    By Patryk Olczyk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 22:30
  4. [ Glamour/Beauty ] Swiatlo
    By rafael in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-05-2008, 13:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •