Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1
    tbe
    Gość

    Domyślnie Nikon D50 vs. Konica-Minolta D5D

    Witam,

    Zastanawiam sie nad zakupem jednego z tych aparatow.. interesuja mnie Wasze opinie na ich temat ( glownie w kontekscie porownania ). Czy ktos testowal stabilizacje w D5D? Warta zachodu?

    Niestety fundusze pozwalaja mi na zakup KIT'ow tychze, ale kto wie? Moze kiedys posiade lepsze szkielka..

    P.S. Teraz mam Nikon Coolpix 8800 - moze zamiana na powyzsze + KIT nie jest dobrym pomyslem?

    Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi

    --

    p.

  2. #2
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  3. #3

    Domyślnie

    Poniżej masz linki do kilku sampli z d50, Dynax 5d, C 350D. Sample wykonałm w sklepach MediaMarkt wszystkie z kitowymi obiektywami. Nie można tego nazwać testem porównawczym -fotki robione "z ręki", niemniej warunki były zbiiżone(kiepskie, kontrastowe oswietlenie, czerwienie, szarosci i biel). Co do stabilizaci W KM to IMO sprawdza się w praktyce bardzo dobrze (tylko trzeba pamietać żeby ją włączyć). zrobienie nieporuszonej fotki w czasach 1/10 - 1/25 nawet przy dłuższych ogniskowych nie stanowi większego problemu.

    D50 - http://www.mielcarek.net/nikond50
    KM 5D - http://www.mielcarek.net/minolta5d
    C 350D - http://www.mielcarek.net/350d

  4. #4
    tbe
    Gość

    Domyślnie

    Przed zadaniem zapytania zapoznalem sie z parametrami Nikona D50 oraz KM D5D.. Wiekszosc z nich przemawia za zakupem D5, aczkolwiek jakos firma KM do mnie nie przemawia ( duzo negatywnych opinii na temat serii Z i niewielka liczba fachowych wypowiedzi na temad D5 ). Do nikona mam zaufanie - mam juz 2 aparat cyfrowy tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Najchetniej nie zmianial bym mojego Coolpix 8800, ale postanowilem przesiasc sie na lustro.. a nuz nadejda czasy bardziej obfitujace w gotowke i bede mogl sobie kupic jedno/kilka fajnych szkiel? Kto wie? Zawsze lepiej byc przygotowanym :P Powodem dla jakiego chce dokonac zmiany jest niebotycznie wolna praca 8800 ;( Zapis zdjec na karte trwa wieki, mozna robic niewielkie serie, a i AF nie jest rewelacyjnie szybki. Coz, takie sa uroki kompaktow - nawet tych z wyzszej polki..

    Wracajac do meritum - jestem totalnie niezdecydowany co do wyboru aparatu i bardzo prosze o pomoc W przyszlym tygodniu jade na wakacje i chetnie pobawie sie juz nowym sprzetem.

    Jesli D5 jest faktycznie przelomem i stanowi aparat 'o klase wyzszy' od D50 to faktycznie bedzie stanowil ciekawsza oferte, jesli jednak ( mimo stabilizacji ) nie jest duzo lepszy to pewnie zdecyduje sie na D50. Waznym jest tez fakt, iz zapewne nie bede mial na tyle gotowki by w najblizszej, przewidywalnej przyszlosci moc sobie pozwolic na dobre, stabilizowane obiektywy do D50..

    Jak to zatem jest z tymi aparatami? Ktory lepszy? Ktorego stosunek ceny do jakosci jest wyzszy?

    Zdesperowany

    --

    p.

  5. #5

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania, bo mam taki sam dylemat... w d5d odrzuca mnie tylko wygląd - d50 ładniejszy, no ale to nie jest najważniejsze

  6. #6

    Domyślnie

    Porównując zestawy z KITem niewątpliwie KM 5D wypada lepiej, pomijając stabilizacje właśnie ze wględu na lepszą jakość i większy zakres ogniskowych kitowego obiektywu. Porównując cenowo wychodzi 450 zł na korzyść D50 (najtansze sety D50 za ok 2750zł - KM 3199zł). Istnieje jeszcze opcja zakupu D50 body+KIT od d70 (18-70) wówczas cenowo wychodzi podobnie jak 5d+KIT i IMO jest wiekszy sens porównywania tych 2 opcji. Pozostaje dylemat czy chcecie body z wbudowaną stabilizacją czy body bez stabilizacji z lepszym szkłem na początek (niewątpliwie KIT 18-70 od D70 jest lepszym szklem od KITa z 5d). Ja osobiście też stoję przed dylematem takiego wyboru i jedno wiem na pewno-nie kupię d50 w opcji ze szkłem 18-55. Jakość obrazu oraz wrażenia dotykowe zupełnie mnie nie przkonują. Co do urody samych aparatów zupełnie mnie to nie rusza. Ergonomia body D50 i 5D to kwestia przyzwyczajenia-za krótko miałem w ręku obie puszki żeby się wypowiadać(w teorii 5D wypada lepiej) . Jeszcze co do D50 mam subiektywne wrażenie że na fotkach jest troche za dużo przepaleń ale jak komuś nie pasuje zawsze ma korektę EV. Pozostaje kwestia awaryjności w/w aparatów. Są jeszcze za krótko na rynku(szczególnie 5d) aby wyrobić sobie na ten tamat jakąś opinię. Mam tylko nadzieję, że awaryjność DSLrów KM nie jest taka jak kompaktów z serii Z. Do tego dochodzi jeszcze "twardogłowa" polityka KM Polska, której serwis jako jedyny nie uznaje garancji europejkiej (więc pozostaj ejedynie opcja zakupu sprzętu sprowadzonego za pośrednictwem KM PL). Inna sprawa, że jak narazie ceny 5D z KM PL i np z Niemiec są porównywalne. Zobaczymy co będzie jak cena 5D pzestanie pachnieć nowością.

  7. #7

    Domyślnie

    Co ci mogę powiedzieć jako początkujący. Mam D70 od prawie pół roku. Nigdy nie miałem Minolty 5D w ręku, ale też miałem dylematy co kupić. Na początku chciałem Coolpixa 8800 bo rajcowałem sie na stabilizacje obrazu. Potem dostałem do ręki Minolte A200 też ze stabilizacją. Jednak gdy bawiłem sie D70 wybór był już jasny co wezmę. Zaden z tych kompatków nie podskakiwał nawet ze stabilizacją do D70. nie ma sie co tak rajcować na tą stabilizacje, która i tak działa wtedy kiedy sama sobie chce! Nie ma to jak dobry jasny obiektyw
    Natomiast porównują jakość wykonania Nikon bije reszte na głowe co niestety odzwierciedla sie w cenie tego sprzetu. Moja opinia D50 albo zaden inny, zobaczysz nie pożałujesz.
    Pzdr!

  8. #8

    Domyślnie

    Czy to szkło 18-55 jest naprawdę takie złe? przymieżam się do zakupu d50 właśnie z tym szkłem a kupno tego z d70 wcale mi się nie uśmiecha - cena

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woocash
    Czy to szkło 18-55 jest naprawdę takie złe? przymieżam się do zakupu d50 właśnie z tym szkłem a kupno tego z d70 wcale mi się nie uśmiecha - cena
    Jeśli masz ochotę, to pooglądaj fotki robione właśnie tym szkłem:

    http://uni-truck.com.pl/~wozik/cpg13...s.php?album=27

    Pomniejszone są automatycznie przez skrypt galerii, ale zawsze mogę gdzieś wystawić oryginały.
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  10. #10

    Domyślnie

    dzięĸi wozik, widzę że masz dokładnie taki zestaw na jaki ja się pnamierzam... jak z tym szkłem 70-300? Wszyscy mówią że jest to raczejkiepska jakość, i nie będę tu polemizował - w porównaniu do innych jest bardzo tanie - ale interesuje mnie praktyka - jak wychodzą fotki? Nie wierzę żeby były zupełnie fdo niczego , ale chciałbym jakieś obejrzeć, jeśli masz

    Co do jakości tego 18-55 to jak dla mnie jest OK

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •