Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Okta 150 czy 170 cm

    Witam, chce kupić softbox okta 150 lub 170 cm do zdjęć całej sylwetki do domowego studia. Teraz mam 90 cm ale nogi modelki wychodzą ciemne . Odległość modelki od softboxa to 1,5-2 m (ograniczenia mini studia ). Czy takie duże oktyw takiej sytuacji się sprawdzą czy doświetlać dół drugim softboxem?
    http://marekbielecki.pl/
    D610 , N 28 1.8, N 50 1.8 , N 85 1.8, T 16-28 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Mini studio i okta 170cm? To może być ryzykowne
    Do tego dochodzi waga tego czegoś, i wygoda zakładania/zdejmowania. Na delikatniejsze lampy bałbym się zakładać (widziałem "w akcji" oktę 180cm na lampie 1000Ws, pomimo solidnego dokręcenia blokady lampa "opuszczała nos", pomogło powieszenie na uchwycie lampy butelki wody mineralnej, jako przeciwwagi), oczywiście przy okazji trzeba mieć odpowiednio solidny statyw.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Mini studio i okta 170cm? To może być ryzykowne
    Do tego dochodzi waga tego czegoś, i wygoda zakładania/zdejmowania. Na delikatniejsze lampy bałbym się zakładać (widziałem "w akcji" oktę 180cm na lampie 1000Ws, pomimo solidnego dokręcenia blokady lampa "opuszczała nos", pomogło powieszenie na uchwycie lampy butelki wody mineralnej, jako przeciwwagi), oczywiście przy okazji trzeba mieć odpowiednio solidny statyw.

    I tutaj już jedna dobra rada co do samego użytkowania. Już bardziej jestem za 150 bo faktycznie może być problem z ciężarem . Oczywiście chce kupić taka szybkiego montażu by w przypadku nie używania jej składać
    http://marekbielecki.pl/
    D610 , N 28 1.8, N 50 1.8 , N 85 1.8, T 16-28 2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majora Zobacz posta
    Witam, chce kupić softbox okta 150 lub 170 cm do zdjęć całej sylwetki do domowego studia. Teraz mam 90 cm ale nogi modelki wychodzą ciemne . Odległość modelki od softboxa to 1,5-2 m (ograniczenia mini studia ). Czy takie duże oktyw takiej sytuacji się sprawdzą czy doświetlać dół drugim softboxem?
    Do zdjęć sylwetki 170 to ciągle troszkę mało ale dlaczego to ma być okta? Wystarczy ekran o rozmiarze ca 220 (tak aby mieć troszkę manewru z góry) i dwa reflektory. Jeden na górę i drugi (powiedzmy, że troszkę słabszy) na dól.

    Pozdro
    Wiesiek

Podobne wątki

  1. Okta- jaki rozmiar
    By krotki90 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2016, 20:03
  2. [ Glamour/Beauty ] Magdalena i okta 120
    By e-mil11 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 21:31
  3. Film: Softbox okta czy prostokątny ? Różnice rozmiarów na jakość światła
    By malita in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 18:06
  4. Okta 140cm
    By oldarcher in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •