Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie zabezbieczenie sprzetu przed kradzieżą

    witam serdecznie forumowiczów,
    za ok 2 miesiące wybieram się na miesięczne wakacje marzeń no i oczywiście zabieram ze sobą cały mój fotograficzny dobytek. Oprócz zwiedzania gdzie torba ze sprzętem będzie w miarę bezpieczna, będzie również plażowanie, no i tu pojawia się problem bo będzie nas tylko dwoje ja i moja dziewczyna, Wchodzenie do wody na przemian nie ma żadnego sensu bo jaka to przyjemność gdy dziewczyna za brzegu pilnuje dobytku, a znowu pluskanie się razem ze strachem czy aby sprzęt nie zmienił już właściciela też odpada. Zastanawiałem się nad jakimś zabezpieczeniem torby przed kradzieżą i tu właśnie pytanie do Was szanowni forumowicze, jak sobie radzicie w takich sytuacjach, czy macie jakieś sprawdzone sposoby, kupujecie jakieś gadżety, alarmy?
    pozdrawiam

  2. #2

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Najtaniej wyjdzie zatrudnienie osoby do pilnowania, gorzej jak ona zgarnie wszystko i ucieknie

  4. #4

    Domyślnie

    Drogi sprzęt fotograficzny na plaży - zrób intensywną sesję i odnieś zabawki w dobrze strzeżone miejsce (hotel, mieszkanie). Potem już korzystaj z wody i słońca bezstresowo.

  5. #5

    Domyślnie

    Ubezpieczyć i to wszystko co możesz zrobić. Upewnij się tylko czy nie ma jakiegoś haczyka w przypadku wypłaty odszkodowania.
    A7III, A7IV, GFX50s

  6. #6

    Domyślnie

    ubezpieczenie nie obejmuje zostawienia sprzętu bez opieki na plaży w czasie kompania się w morzu z dziewczyną... (bez też zresztą...)

    Propozycja już padła - sesja, sprzęt do pokoju a później plażowanie, innej opcji nie ma.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #7

    Domyślnie zabezbieczenie sprzetu przed kradzieżą

    Dzieki za podpowiedzi, szczególnie tą o zaminowaniu plaźy wezmę pod uwagę
    Sprzęt będzie ubezpieczony ale to przecież nie gwarantuje, że nie bede okradziony.
    Co do zrobienia sesji i zostawienia sprzętu w hotelu to nie zawsze się tak da. To wyjazd z intensywnym zwiedzaniem np małych rajskich wysepek i zostawienie sprzętu w hotelu to totalne nieporozumienie , tak samo jako robienie tej samej wycieczki 2 razy.
    Poszukałem trochę w netcie i chyba udało mi się rozwiązać problem a przynajmniej ograniczyć ryzyko

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Zaminowanie plaży wokół legowiska
    Pozostaje później problem z rozminowaniem, żeby z powrotem dostać się do sprzętu... No i gorzej, jeśli sam miner wpadnie w rozstawione przez siebie miny...

    Wydaje mi się, że lepiej swoje skarby... Zakopać
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Sprzęt fotograficzny, a szczególnie obiektywy, które maja ruchome elementy nienawidzi plaży ( szczególnie z drobnym miłym dla stóp piaskiem). Zawsze po wakacjach na allegro jest sporo sprzętu "poplażowego".
    Jest on najczęściej opisany jako niesprawdzony z powodu braku baterii lub podobne głupoty.
    Ja ten problem rozwiązałem, kupując kompakt SONY HX5 (używany w idealnym stanie za 200 zł). Nie stresuje się gdyby go ukradli lub gdyby zapiaszczył się. Zdjęcia i filmy (pamiątkowe) wnuków wychodzą wystarczająco dobrze.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  10. #10

    Domyślnie

    Zasadnicze pytanie, dokąd jedziesz? Są miejsca, gdzie sprzęt można zostawić bez większego ryzyka. Ale najrozsądniejsze jest nie zabieranie lustrzanki na plażę, przynajmniej nie za często. Trudno o jakieś spektakularne zdjęcia w palącym słońcu dnia.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wypożyczalnia sprzętu
    By popi in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 10:23
  2. kradzież sprzętu
    By makiello in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 01:12
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 09:27
  4. Ubezpieczenie przed kradzieżą
    By loolekk in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 20:54
  5. zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza
    By altezza in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-04-2008, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •