Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 62
  1. #31

    Domyślnie

    Faktycznie dobrze wygląda.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Jako użytkownik i PK i Reportera potwierdzam twoje spostrzeżenia. I moim zdaniem nie ma rozsądnej (lub nie) alternatywy dla PK.
    Przy czym Reporter jest też znakomity na całodzienną włóczęgę po mieście. W oryginalnej konfiguracji nie nadaje się dla kogoś ze statywem czy mocowaniem na szelki plecaka.
    Ale jak pisałem zamierzam przerobić swojego reportera na mocowania PK i wtedy główna różnica pomiędzy paskami będzie wyeliminowana.
    System ślizgania się aparatu po pasku jest w Reporterze lepszy, w PK łatwość zmiany długości paska jest bezkonkurencyjna, podobnie jak większa poręczność po zdjęciu z aparatu.
    Dzięki za podzielenie się doświadczeniem z tymi paskami. To chyba potwierdza mój wybór.
    Odnośnie Twojej planowanej przeróbki Reportera to przypuszczam, że coś takiego jak w linku poniżej załatwi sprawę.
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/peakde...-do-paska.html

  3. #33

    Domyślnie

    Jest jeszcze pasek Fotospeed F1, można go podczepić do statywu, blokuje się go w każdym miejscu. Na filmie wygląda to całkiem spoko:

    FX: D600+grip | S 24-35/2.0 | N 85mm/1.8 | SB-800
    DX: D7200+grip | S 17-50mm/2.8 | N 35mm/1.8 | SB-600
    FOTOPRO MGA-584 + FPH-52Q

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    D.....Odnośnie Twojej planowanej przeróbki Reportera to przypuszczam, że coś takiego jak w linku poniżej załatwi sprawę.
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/peakde...-do-paska.html
    Dokładnie to kupiłem. Nawet dwa komplety, bo mam jeszcze jeden pomysł.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #35

    Domyślnie

    [QUOTE=K4JT3K;3799540]Jest jeszcze pasek Fotospeed F1, można go podczepić do statywu, blokuje się go w każdym miejscu. Na filmie wygląda to całkiem spoko:=QUOTE]

    Tego rozwiązania jeszcze nie spotkałem. Jako pasek na górskie wycieczki czy rower wygląda to dobrze. Widać, że dyndanie jest prawie całkowicie wyeliminowane. Ja jednak szukam paska do noszenia cięższego zestawu aparat obiektyw na ramieniu lub na szyi z częściowym podtrzymaniem go równocześnie ręką za mocowanie statywowe obiektywu. Przy takim sposobie noszenia ważna jest dobra regulacja długości paska. A przy nieco dłuższym noszeniu możliwość łatwej niewielkiej zmiany tej długości, żeby ręka podtrzymująca zmieniała pozycję. Widać tak jak ze wszystkim, niema jednego najlepszego rozwiązania, nawet dla tak prostych rzeczy jak pasek do aparatu. Dla mnie jednak ten PD wydaje się najbardziej odpowiedni. Poza tym jest dość uniwersalny, a cały system jak dla amatora dostatecznie szeroki ażeby ewentualnie na bieżąco dokupić potrzebne elementy.

  6. #36
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Bolesławiec
    Posty
    26

    Domyślnie

    A używa ktoś Peak Designe Slide w wersji Lite? Bo waham się między zwykłą wersją, a tą trochę odchudzoną. Największy zestaw jaki mam to D750 z 70-200.

  7. #37
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    55

    Domyślnie

    Mam oba i zdecydowanie polecam [https://www.peakdesign.com/product/straps/slide]

  8. #38

    Domyślnie

    Jakie macie wrażenia po zmianie standardowego paska na Peak Design? Byłem dziś w fotojokerze, dali tylko zobaczyć w opakowaniu, nie można było nałożyć na ramie . Zastanawiałem się czy te zgrubienie pomaga w noszeniu, lepiej niż jakiś pasek neoprenowy.

  9. #39
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Bolesławiec
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miro60 Zobacz posta
    Mam oba i zdecydowanie polecam [https://www.peakdesign.com/product/straps/slide]
    Dzięki

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_85 Zobacz posta
    Jakie macie wrażenia po zmianie standardowego paska na Peak Design? Byłem dziś w fotojokerze, dali tylko zobaczyć w opakowaniu, nie można było nałożyć na ramie . Zastanawiałem się czy te zgrubienie pomaga w noszeniu, lepiej niż jakiś pasek neoprenowy.
    Zgrubienie pomaga lepiej rozłożyć ciężar - pasek na ramieniu się nie zwija i zachowuje swoją dużą powierzchnię do rozłożenia ciężaru aparatu.
    Porównania do standardowego paska nie ma w ogóle. Nie ta liga rozwiązań.
    Jak bywasz w okolicach węzła Marsa lub Nadarzyna lub w poniedziałek/ środę wieczorem na Woli, to mogę wziąć D750 ze slidem, żebyś mógł pomacać....
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jaki obiektyw zamiast N18-105?
    By Shuya in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 17:01
  2. jaki pasek do D700? Joby - opinie
    By bryk77 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 19:48
  3. Jaki zoom F2.8 zamiast stałek?
    By vvilk in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 17:29
  4. jaki obiektyw zamiast kitowego
    By gander in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 23:28
  5. Jaki obiektyw zamiast Nikkor 18-105
    By bladii77 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 06:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •