Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    OK. Bardziej chodziło mi o to, czy można go tak unieruchomić aby można było chodzić nie przytrzymując aparatu ręką.
    Ale jedno się wiąże z drugim Dostosowujesz sobie długość paska. Potem opuszczasz aparat i w najwygodniejszej pozycji zapinasz dolny klip aby aparat nie przesuwał się na plecy. Górny klip mam zawsze zapięty na samej górze abym w każdej chwili mógł chwycić aparat i zrobić zdjęcie.


  2. #22

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie masz racji. Te ograniczniki nie zatrzymują bujania i jest to jedna z wad tego paska (bujanie) a to, dlatego, że aparat jest przymocowane tylko w jednym miejscu i chcąc nie chcą zawsze będzie się to bujać. Zapodam i ja przykładowym filmem (od 1:41) :




    Polecam obejrzeć cały film. Ja osobiście na razie używam paska Matin, ale w najbliższym czasie mam zamiar zmienić na Peak Design. Wcześniej interesowałem się też paskiem: GGS Jaguar



    bo można używam od razu 2 body, ale można też go sobie rozczepić i mieć tylko do jednego. Podobnie jak Peak Design ma on od razu możliwość przypięcia do statywu (nawiasem mówiąc kolejna wada BlackRapid), tylko, ze ten również jak idziesz się buja i dlatego zdecyduję się prawdopodobnie na Peak Design.
    Ostatnio edytowane przez K4JT3K ; 08-01-2017 o 08:56
    FX: D600+grip | S 24-35/2.0 | N 85mm/1.8 | SB-800
    DX: D7200+grip | S 17-50mm/2.8 | N 35mm/1.8 | SB-600
    FOTOPRO MGA-584 + FPH-52Q

  3. #23

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony nie polecam mocowania paska do aparatu za pomocą złącza statywowego - z filmiku, jaki zapodał kolega bryk77 . Mam bardzo podobny pasek. Niestety, trzeba uważać, bo śruba potrafi się sama poluzować a aparat walnąć o glebę. Trzeba non stop kontrolować mocowanie śruby. Podczas krótkiego spaceru, musiałem ją 2 razy dokręcać. Nie wiem do końca, jakiej można użyć siły, aby nie uszkodzić mocowania statywowego/gwintu w aparacie.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  4. #24

    Domyślnie

    Może masz jakąś chińską podróbkę paska i guma pod śrubą źle trzyma albo jest słabej jakości i stąd te problemy. Bryk77 podał link do filmu gdzie jest Blackrapid i on jest bezpieczny (swoje też kosztuje), jednak się buja podczas chodzenia.
    FX: D600+grip | S 24-35/2.0 | N 85mm/1.8 | SB-800
    DX: D7200+grip | S 17-50mm/2.8 | N 35mm/1.8 | SB-600
    FOTOPRO MGA-584 + FPH-52Q

  5. #25

    Domyślnie

    Buja się jeśli pasek jest zbyt długi.
    Trzeba go wyregulować i nie będzie się bujało. Nie ma opcji, żeby jakikolwiek przedmiot zawieszony w jednym punkcie się nie bujał jeśli wisi na wysokości kolan.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #26

    Domyślnie

    @K4JT3K Mam dokładnie taki jak na foto:
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  7. #27

    Domyślnie

    Śruba ma dość znaczną wytrzymałość, niemniej jednak jakieś ryzyko zawsze jest... Osobiście noszę dwa korpusy na szelkach Reportera (czasem, bardzo sporadycznie jeden- jest możliwość odpięcia jednej strony szelek) i jeszcze nie zdarzyło mi się aby któraś śruba się poluzowała. Aczkolwiek u mnie jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci paska dopinanego do jednego "ucha" w aparacie. I to mnie kiedyś uratowało przed roztrzaskanym zestawem- odpięła mi się klamra wpinana w metalowy bloczek która przez moją uwagę została niedostatecznie zablokowana. Efektem było wyskoczenie zapadki i zestaw zawisł na dodatkowej klamrze.

  8. #28

    Domyślnie

    Z tej dyskusji wysnuwam jednak wniosek, że mój wybór zmierzający do zakupu Peak Design jest dla mnie optymalny. Paski typu Reporter są pewnie doskonałe dla tych którzy przywożą sprzet na miejsce, wyjmują z torby i poruszają się z tym sprzętem w promieniu np. 200 metrów. Natomiast kiedy chodzi się po lesie z długim obiektywem często z przytwierdzonym monopolem, a za chwilę z lekkim krótkim obiektywem, a innym razem robimy panoramy ze statywu, to pasek musi być jak najbardziej uniwersalny. Mam na myśli szybką i możliwą do wykonania jedną ręką zmianę długości, możliwość alternatywnego szybkiego mocowania w dwóch punktach z trzech (boczne uszy aparatu, śruba statywowa aparatu lub obiektywu), no i oczywiście wygodny. Taki pasek może być i na szyję i na ramię, a mocowanie w dwóch punktach i dopasowanie długości minimalizuje tendencje do dyndania.
    Moje pytanie na koniec dotyczy tego: czy oprócz PD któryś z systemów pasków posiada takie cechy?
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 08-01-2017 o 14:57

  9. #29

    Domyślnie

    Jako użytkownik i PK i Reportera potwierdzam twoje spostrzeżenia. I moim zdaniem nie ma rozsądnej (lub nie) alternatywy dla PK.
    Przy czym Reporter jest też znakomity na całodzienną włóczęgę po mieście. W oryginalnej konfiguracji nie nadaje się dla kogoś ze statywem czy mocowaniem na szelki plecaka.
    Ale jak pisałem zamierzam przerobić swojego reportera na mocowania PK i wtedy główna różnica pomiędzy paskami będzie wyeliminowana.
    System ślizgania się aparatu po pasku jest w Reporterze lepszy, w PK łatwość zmiany długości paska jest bezkonkurencyjna, podobnie jak większa poręczność po zdjęciu z aparatu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #30

    Domyślnie

    Używałem Black Rapid, używam Carry Speed. Mocowanie puszki w BR nie do końca wzbudzało moje zaufanie
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jaki obiektyw zamiast N18-105?
    By Shuya in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 17:01
  2. jaki pasek do D700? Joby - opinie
    By bryk77 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 19:48
  3. Jaki zoom F2.8 zamiast stałek?
    By vvilk in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 17:29
  4. jaki obiektyw zamiast kitowego
    By gander in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 23:28
  5. Jaki obiektyw zamiast Nikkor 18-105
    By bladii77 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 06:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •