Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Na monitorze z poprawnie ustawioną jasnością - można
    Interesujące... Doprawdy...

    Edit:
    Kolega wyznacza chyba jakieś nowe "kanony"... Ale nie neguję, być może się przyjmą...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 03-01-2017 o 23:39

  2. #22

    Domyślnie

    Kanony, kanonami ale zwyczajowo przy obróbce się sugeruję tym co widzę, a histogram traktuję pomocniczo i o dziwo wydruki mi wychodzą takie jak je widzę na monitorze (prawidłowo ustawionym

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Interesujące... Doprawdy...

    Edit:
    Kolega wyznacza chyba jakieś nowe "kanony"... Ale nie neguję, być może się przyjmą...
    Po twojej niedawnej aktywności w wątku okołomonitorowym nie dziwi mnie, że nie masz zaufania do oceny poprawności ekspozycji "na oko", bez wspomagania się histogramem.
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Po twojej niedawnej aktywności w wątku okołomonitorowym nie dziwi mnie, że nie masz zaufania do oceny poprawności ekspozycji "na oko", bez wspomagania się histogramem.
    Podobnie mnie nie dziwi, że nie publikujesz zdjęć, skoro ekspozycję oceniasz na podstawie jasności monitora... No ale jak widać różnie ludzie pracują...

  5. #25

    Domyślnie

    Koledzy szanowni Naprawdę da się ocenić poprawną ekspozycję zdjęcia na kalibrowanym monitorze i myślę, że w tym twierdzeniu nie jestem osamotniony. A jeśli chodzi o histogram, to jako główny wyznacznik ekspozycji używam w pewnym konkretnym przypadku - czyli histogram na żywo w bezlustrach, super przydatne i jak na razie nieosiągalne dla luster

  6. #26

    Domyślnie

    Tak samo jak się da robić sport mając 3 fpsy i "wolny" obiektyw, tak samo da się obrabiać na "nie pro" monitorze... I nie piszę tego złośliwie. Po prostu wiele rzeczy się "da". Co innego jak ktoś o czymś pisze i widać "potwierdzenie" tego (jak u Ciebie), a co innego jak ktoś pisze dla pisania...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Tak samo jak się da robić sport mając 3 fpsy i "wolny" obiektyw, tak samo da się obrabiać na "nie pro" monitorze... I nie piszę tego złośliwie. Po prostu wiele rzeczy się "da". Co innego jak ktoś o czymś pisze i widać "potwierdzenie" tego (jak u Ciebie), a co innego jak ktoś pisze dla pisania...
    Prawidłowo oceniłem niedoświetlenie na prezentowanym tu zdjęciu na podstawie oceny organoleptycznej (bo skąd u licha miałbym mieć na forum histogram?), więc stwierdziłem że to możliwe.
    Co tu kwestionować? I co ma do tego brak publikacji własnych zdjęć?
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Prawidłowo oceniłem niedoświetlenie na prezentowanym tu zdjęciu na podstawie oceny organoleptycznej (bo skąd u licha miałbym mieć na forum histogram?), więc stwierdziłem że to możliwe.
    Co tu kwestionować? I co ma do tego brak publikacji własnych zdjęć?
    Tyle samo co moja aktywność w wątku "monitorowym". Organoleptyczna ocena. Dlatego nie warto być złośliwym, bo każdy kij ma dwa końce...

  9. #29

    Domyślnie

    złośliwości możecie dalej sobie prawić, bo obydwoje używacie skrótów myślowych, a autor wątku wie z tego nic.. btw to wątek o błyskaniu...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Cholerne DPI. Ja chyba tracę rozum przez grafików.
    By Michał Jędrak in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 09:32
  2. [ Krajobraz ] Cienie...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 12:14
  3. [ Reportaż ] Cienie
    By kropsi in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 15:18
  4. Cholerne CameraRAW
    By stig in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 15:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •