Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie Lampa dla amatora

    Witam

    Zakupiłem jakiś czas temu Nikona D3300 z zestawem 18-55 i 55-200. Jestem z niego bardzo zadowolony, szczególnie z teleobiektywu. Przyjaciel ostatnio stwierdził, że bardzo podobają mu się moje zdjęcia i czy zechciałbym fotografować mu 18-tkę. Stwierdziłem że nie ma problemu, aczkolwiek będzie do tego potrzebna lampa, której nie posiadam. I tutaj mam dylemat. Nie zostało mi na obecną chwilę zbyt wiele funduszu. Powiedzmy że ok. 1000 zł. Mogę za tą cenę kupić albo 35mm 1.8, albo jakąś lampę. Które z nich bardziej mi pomoże w robieniu reportażu w słabym oświetleniu? Na oku do tej pory miałem lampę Yongnuo YN-560 IV. Polecacie ją, czy jednak warto zainwestować w coś droższego?
    Na ogół wolę pracować w naturalnym oświetleniu, aczkolwiek umiejętność posługiwania się sztucznym światłem z lampy i posiadanie jej z pewnością nie zaszkodzi

  2. #2

    Domyślnie

    Zdecydowanie dokup najpierw lampe... I najlepiej jednak jakąś z TTL.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli muszę wydać trochę więcej, bo ta którą podałem jest manualna. Zgadza się?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kopydłowski Zobacz posta
    Przyjaciel ostatnio stwierdził, że bardzo podobają mu się moje zdjęcia i czy zechciałbym fotografować mu 18-tkę. Stwierdziłem że nie ma problemu, aczkolwiek będzie do tego potrzebna lampa, której nie posiadam. I tutaj mam dylemat.
    A czy przyjaciel widział jakieś Twoje zdjęcia z imprez, robione z dodatkowa lampą? Jeśli nie, efekty mogą być inne, niż takie, jakich oczekujecie
    Zacznij od http://foto.jasiu.pl a potem w tym dziale forum wyszukaj wszystkie wątki, w których pojawiały się aparaty Twojej klasy (d3100, d3200, d3300, ewentualnie "oczko wyżej" d5100, d5200, d5300). Znajdziesz tam naprawdę dużo informacji o ograniczeniach i możliwościach aparatu w pracy z lampą, oraz szczegółowe informacje co warto kupić a czego nie w różnych widełkach cenowych. Kilka takich tematów http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...ighlight=d3300

  5. #5

    Domyślnie

    Kup Sb700 I przed imprezą rób zdjęcia w domu. Oglądaj zdjęcia i rób lepsze
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #6

    Domyślnie

    Witam. Mam już mętlik w głowie po przeczytaniu kilku postów. Posiadam D3300 tak jak w temacie i używam raczej amatorsko do sesji z dzieciakami czasem makro. Dlatego też nie chcę ładować dużo kasy w lampę. Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami:
    1. Kupić nową lampę yongnuo yn-560IV brak i-TTL czy dle początkującego amatora będzie to duży kłopot - przeczytałem, że warto dołożyć i;
    2. Kupić nową lampę yongnuo yn-568ex z polskiego sklepu - zalety cena i duża ilość ludzi ją chwali, ale co niektórzy piszą, że czasem fiksują, ale czy to jest tak uciążliwe??;
    3. Kupić jak wyżej lampę yongnuo yn-568ex ale z e-bay'a - jeszcze lepsza cena ale brak polskiej gwarancji chyba, że się mylę bo nigdy nie kupowałem z tego portalu;
    4. Kupić używaną sb-600 lub sb-700 lub sb-800 - na alledrogo za 400-500 zł można każdą kupić ale czy warto, czy te lampy są awaryjne? czy oprócz przepalonych żarników może ulec uszkodzeniu elektronika? gdzieś przeczytałem post, że ktoś grzebał przy wymianie palnika i uszkodził lampę, ale ile jest może być takich w sprzedaży.
    Dużo ludzi na forum poleca również lampy firmy METZ bodajże model 52af ale mowa przekracza mój budżet a używanych jest jak na lekarstwo.
    Trudna decyzja czy ktoś coś podpowie?

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup chińczyka jakiegoś w stylu Triopo TR-982II lub TR-586EX i będziesz zadowolony.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja kupiłem używana SB-600 jest jak nowa praktycznie parę razy użyta. Ostatnio dużo na OLX jest lamp od amatorów co kupili i nie używali ale warto jechać i sprawdzić. I na pewno systemowa będzie dobrze działać z aparatem a nie systemowa może mieć jakieś kaprysy choć nie musi.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pablo_ Zobacz posta
    4. Kupić używaną sb-600 lub sb-700 lub sb-800 - na alledrogo za 400-500 zł można każdą kupić ale czy warto, czy te lampy są awaryjne? czy oprócz przepalonych żarników może ulec uszkodzeniu elektronika? gdzieś przeczytałem post, że ktoś grzebał przy wymianie palnika i uszkodził lampę...
    Nie miałem do czynienia z SB-700, ale sam mam SB-600 i znam kilku użytkowników SB-800. Obie, a właściwie wszystkie trzy, to dobre lampy i szczególnie awaryjne nie są. Każda z nich może jednak ulec awarii. Uszkodzeniu palnika czasami towarzyszy uszkodzenie tranzystora IGBT i wówczas po wymianie palnika lampa błyska tylko pełną mocą. Wymiana tranzystora w SB-600 i 800 raczej nie powinna być droga ani problematyczna. W SB-700 nie wiem. SB-600 jest dość wrażliwa na upadki, nawet w etui. Często po upadku z włożonymi bateriami urywa się dławik na PCB i w efekcie lampa przestaje się włączać. Usterka jest powszechna i dobrze opisana w internecie, wraz ze sposobem naprawy. Tutaj również naprawa nie należy do wyjątkowo skomplikowanych, ale autoryzowany serwis tego nie naprawia - wymieniają całą płytkę za koszmarne pieniądze. Dawno temu część użytkowników skarżyła się na migający wyświetlacz w SB-600, ale nie natrafiłem na tę usterkę od wielu lat. Może jakaś jedna partia produkcyjna miała ten problem. Tyle o awaryjności.

    Generalnie amatorzy kupowali SB-600, a profesjonaliści dokładali do SB-800 (wiem, uogólniam). Z tego względu, o ile SB-600 w świetnym stanie dość łatwo kupić, to SB-800 często są mocno zmęczone życiem. Ceny jakie ostatnio osiągają SB-600 i SB-800 uważam za jakiś żart. Nie tak dawno można było kupić używaną SB-800 w przyzwoitym stanie za 500zł, a dzisiaj cena potrafi przekroczyć 700-750zł. SB-600 kiedyś widywałem za 350-400zł, a niedawno poszła na licytacji za 550zł. SB-700 za nieco ponad 500zł widziałem raz w życiu i nie jestem przekonany czy transakcja faktycznie doszła do skutku. Trochę zbyt tanio według mnie i dwa razy bym się zastanowił czy lampa jest na pewno z legalnego źródła i nie ma ukrytych wad. Jeśli oferta jest ok, to będzie na pewno świetny zakup.

    Od siebie mogę polecić SB-600, bardzo fajna lampa, aczkolwiek nie ma trybu fotoceli, więc nie wyzwolisz jej zdalnie lampą wbudowaną w D3300. SB-800 jest jeszcze lepsza, ale trzeba uważać, żeby nie kupić mocno wyeksploatowanego egzemplarza. Nie mogę polecić SB-700, bo jej nie znam, ale osobiście bym "zaryzykował", bo wydaje się całkiem niezła i opinie słyszałem w większości dobre. Jedynie SB-700 nie pozwala na swobodne przełączanie między TTL i TTL-BL przy pomiarze matrycowym. Cały czas pracuje w TTL-BL. Jednym to przeszkadza, innym wcale. No i na sam koniec - SB-600 i 800 piszczą w czasie ładowania, SB-700 jest całkowicie cicha.

  10. #10

    Domyślnie

    Powiadasz że sb-600 nie wyzwole za pomocą błysku? Mam na oku taką sabinke za małe pieniądze od profesjonalisty z tym, że jest uszkodzona, prawdopodobnie jest do wymiany palnik. Ale raczej sobie ja odpuszczę.

    Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa dla amatora.
    By hiuman in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 18:41
  2. Lampa błyskowa dla amatora
    By Migdzinski in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 05:35
  3. Dobra i tania lampa dla amatora
    By Pantoitoi in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 10:27
  4. Dobra lampa do D7000 dla amatora
    By SzymonPOZNAN in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 23:45
  5. Druga lampa dla amatora
    By Sever in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2007, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •