Close

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Opcja 5: 85/1.4G. Bo ma szybki AF, jest ostre od 1.4 nawet na 36mpix D800 nie tylko z bliska ale i z daleka (na 1.4 z odległości 1m większość szkieł jest conajmniej użyteczna), super pracuje pod światlo, nie ma problemów z BF/FF - dobrze gada z nikonami bo to nikkor. Szkło nie ma wad. A używkę można kupić taniej niż sigmę art której używek jak narazie nie ma i pewnie długo nie będzie.
    To w chwili obecnej chyba najgorszy wybór z mozliwych z punktu widzenia amatora. Szybki af? Szybki af to ma wersja "d", ostrość na pełnej dziurze też pozostawi wiele do życzenia, ostości i aberracji z Sigmą czy ciemniejszym Tamronem nawet nie ma co porównywać. A co do af to naprawdę pora przestać wierzyć w te mity o braku problemów BF/FF i pewności/bezkompromisowości szkieł systemowych Problemy się zdarzają, pudła w zależności od odległości ostrzenia również, tyle, ze przy takim szkle to się zwala na af w puszce co nie ? W przypadku arta to na bank wina Sigmy
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #22

    Domyślnie

    Mam 85/1.4G, używam na D800 na ślubach. Jest bardzo ostry od 1.4 niezależnie od odległości fotografowanej osoby nawet na zdjęciach 36mpix, AF nie pudłuje zauważalnie, zdaży się mu jak każdemu innemu obiektywowi (mam też sigmy art 1.4), aberracje to ma duże ale wersja 1.8G, zrobiłem swoją masę zdjęć i nie doskwierał mi ten problem. Gdybym miał kupować nowy brałbym 85/1.4A bo z moich artów jestem bardzo zadowolony a nowa sigma tańsza niż nikkor, ale w przypadku uzywki nie ma artów na rynku, stąd na dzień dzisiejszy brałbym nikkora, który wg mnie napewno gorszy nie jest. używany 85 1.4D jest może tysiak tańszy niż używany 1.4G, różnica z pewnością jest warta dopłaty. Używkę 85/1.4G masz od ręki za 3800zł, art nowy kosztuje 5k, używek nie ma. To 1200zł za porównywalne szkło tyle że nowe, jak ktoś lubi nowe to dopłaci, nikt nie broni.

    Tu masz porównanie ostrości:

    źródło: http://petapixel.com/2016/11/15/sigm...e-85mm-lenses/

    Ja zapinam to szkło i po prostu robię zdjęcia, nie mam mu nic do zarzucenia. Popatrz jak zachowuje się N85/1.4G na 1.4 z kilku metrów, cropy 100% z D800: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3647033
    85 to zdjęcie 2 i 3.

    PS. Co z tego że amator? Ma przez to używać gorszego szkła? Jeśli wymienił w 1 poście 85 arta za 5k to znaczy że go stać na nikkora za 3.8k. A jego poziom umiejętności nie ma nic do tego.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 30-12-2016 o 15:58
    ;]

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    To jeden z nielicznych wczesnych testów Sigmy A 85/1.4 na Nikonie, ale na Twoim miejscu podchodziłbym do wyników z dystansem. Recenzja drogiego obiektywu marki Sigma i w tekście nie ma jednego słowa o pracy AF. Wytknięto to zresztą w komentarzach. Poza tym przyjrzyj się tej tablicy uważnie. Jakby N85 f/1.4G był rzeczywiście na pełnej dziurze ostrzejszy od nowej portretówki Sigmy, nikt nie wygłupiałby się porównując ją do Otusa. Ba, po co byłyby te medytacje nad powtarzalnością AF-u w Sigmie? Bez poczucia, że coś się traci, można by zrobić tak, jak radzisz, czyli kupić używanego Nikkora albo dozbierać do nowego.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja bym kupił Sigmę A85 , ale przez internet - jak się okaże , że działa niespecjalnie to zawsze można odesłać.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Mam 85/1.4G, używam na D800 na ślubach. Jest bardzo ostry od 1.4 niezależnie od odległości fotografowanej osoby nawet na zdjęciach 36mpix, AF nie pudłuje zauważalnie, zdaży się mu jak każdemu innemu obiektywowi (mam też sigmy art 1.4), aberracje to ma duże ale wersja 1.8G, zrobiłem swoją masę zdjęć i nie doskwierał mi ten problem. Gdybym miał kupować nowy brałbym 85/1.4A bo z moich artów jestem bardzo zadowolony a nowa sigma tańsza niż nikkor, ale w przypadku uzywki nie ma artów na rynku, stąd na dzień dzisiejszy brałbym nikkora, który wg mnie napewno gorszy nie jest. używany 85 1.4D jest może tysiak tańszy niż używany 1.4G, różnica z pewnością jest warta dopłaty. Używkę 85/1.4G masz od ręki za 3800zł, art nowy kosztuje 5k, używek nie ma. To 1200zł za porównywalne szkło tyle że nowe, jak ktoś lubi nowe to dopłaci, nikt nie broni.

    Tu masz porównanie ostrości:

    źródło: http://petapixel.com/2016/11/15/sigm...e-85mm-lenses/

    Ja zapinam to szkło i po prostu robię zdjęcia, nie mam mu nic do zarzucenia. Popatrz jak zachowuje się N85/1.4G na 1.4 z kilku metrów, cropy 100% z D800: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3647033
    85 to zdjęcie 2 i 3.

    PS. Co z tego że amator? Ma przez to używać gorszego szkła? Jeśli wymienił w 1 poście 85 arta za 5k to znaczy że go stać na nikkora za 3.8k. A jego poziom umiejętności nie ma nic do tego.
    Nikkor 85 1.4 G w pełni otwarty ma mniejszą CA od w pełni otwartego Tamrona Nie no, Monty Phython wysiada. To może przymkniesz swojego Nikkora do 1.8 i porównamy rawy, co Ty na to?

    Takich petapikselowych stronek jest w internecie mnóstwo, no ale, ze mięciutki na 1.4 Nikkor jest na pełnej dziurze ostrzejszy od megaostrej Sigmy art, tego jeszcze nie grali. Ale dobra, niech będzie Przyjmijmy, że tak jest. W takim układzie petapikselowy tester musiał trafić na supergenialną sztukę Nikkora, generującą ostrzejszy obraz na pełnej dziurze od Sigmy, oraz mniejszą CA od Tamrona. Świadczy to w najlepszym przypadku o olbrzymim jakościowym rozrzucie szkieł Nikkora, który trafia się mięciutki na 1.4-1.8 i z ogromną abberacją.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #26

    Domyślnie

    Mięciutki na 1.4 nikkor? Oglądałeś zdjęcia które podałem w linku? Co do porównań, chętnie jakieś porobię. Może się mylę co do nikkora, po prostu piszę jakie mam z nim doświadczenia.
    ;]

  7. #27

    Domyślnie

    to ja zacznę:

    dwukrotnie tańszy Tamron 1.8 na pełnej dziurze:



    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #28

    Domyślnie

    Będziecie oceniać ostrość na podstawie pomniejszonych jotpegów?

  9. #29

    Domyślnie

    w sumie słuszna uwaga

    To ja wkleję cropy z tych zdjęć 1:1 nieobrabiane



    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #30

    Domyślnie

    Tamron ma 1.4? Ile kosztuje tamron z 1.4? Jak się sprawuje na 1.4? Aaaa. zapomniałem, nie ma takiego.. Po co mam domykać nikkora? Nie po to go kupiłem. A cropy 100% już wkleiłem wyżej. Jakby co, wklejam jeszcze raz:



    Surowych już nie mam, ale były takie same, bo nie wyostrzam zdjęć w poście, max 10pkt/100 w Lr niektóre. Jeszcze jedno - to są cropy z D800 czyli z 36mpix zdjęcia na 1.4. A Ty jakiego body użyłeś do powyższych? Po trzecie, dlaczego w ogóle Ci przyszło do głowy porównywać tamrona do N85/1.4G? Przecież jest N85/1.8G, do niego porównuj tamrona, bo to te same obiektywy (ogniskowa, światło).
    ;]

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jaki obiektyw portretowy wybrać
    By himself in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 17:42
  2. Który obiektyw wybrać?
    By Początkująca in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 00:03
  3. Który obiektyw wybrać?
    By mouse321 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 01:14
  4. Który obiektyw wybrać ?
    By komand1306 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 11:57
  5. Ktory Obiektyw wybrac
    By Koliber44 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •