Close

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 124
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Ja używałem dwóch pierwszych, wszystko się rozchodzi o fundusze. Faktycznie jeżeli chodzi o cenę to Nikkor jest bezkonkurencyjny...i tylko cenę.
    Napisz coś więcej o tych obiektywach, jakieś porównanie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zależy mi głównie na jakości obrazka, ostrości od pełnej dziury w centrum i na całym kadrze, w portrecie na ładnym rozmyciu tła. Na szybkim AF mi nie zależy bo od tego mam N 24-70 i 70-200.

  2. #12

    Domyślnie

    Mam Nikkora 85/1.8G - AF jest dosyć wolny, na otwartej przysłonie w niesprzyjających warunkach może mocno aberrować (jednak bardzo łatwo to poprawić w postprodukcji). Miałem kiedyś Sigmę 85/1.4 (nie Art) z Sony A580 i była podobna jeśli chodzi o AF i aberracje do 85/1.8G.
    Mimo wszystko bardzo lubię tego Nikkora - lekki, tani, ostry, ładny bokeh i przy dobrym świetle z D610 spokojnie trafia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dareknik Zobacz posta
    Zależy mi głównie na jakości obrazka, ostrości od pełnej dziury w centrum i na całym kadrze, w portrecie na ładnym rozmyciu tła. Na szybkim AF mi nie zależy bo od tego mam N 24-70 i 70-200.
    W takim razie bierz 85/1.8G
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  3. #13

    Domyślnie

    Ja Nikkora 1.8 G mogę polecić tylko w przypadku kryterium cenowego. Tamron to inna liga w każdym aspekcie z wyjątkiem wagi. Jest dużo lepiej wykonany, ostrzejszy na pełnej dziurze w centrum, dużo ostrzejszy na brzegach, CA praktycznie pomijalna, af blyskawiczny ( w gorszych warunkach nieco zwalnia, ale nie zdażyło mi się jeszcze aby przejechał skalę), celny, idealnie liniowy (boczne i centralny) na bliskim i dalekim. Ma też nieco większą skalę odwzorowania. Z wad to ogromna winieta na 1.8 i skuteczność VC, tu spodziewałem się wiecej.

    Moim zdaniem różnica jakościowa w stosunku do Nikkora jest warta tych dodatkowych 1100 zł , ale to czysto subiektywna kwestia.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #14

    Domyślnie

    Jeśli ma się 5 tyś w portfelu to najlepszą inwestycją moim zdaniem jest sigma 85 art. Ja wymieniłem na nią nikkora 85 1.8G. Nikkor był dla mnie zbyt wolny i trochę zbyt mydlany na 1.8. Jego jedyną zaletą dla mnie była jego cena i waga. Długo myślałem o tamronie ale ostatecznie stwierdziłem że jak już mam kupić nowe szkło to takie żeby już mnie nie kusiło do kolejnych zmian. Sigma jest spora i ciężka ale jak na razie trafia tam gdzie ja chcę i daje bardzo ładny obrazek. Trzeba też wspomnieć o jednej niemierzalnej kwestii. To szkło ma po prostu coś w sobie. Coś co do niego przyciąga. Jest chyba najbardziej magiczne ze wszystkich artów. Jeśli ktoś tego nie czuje to nie będzie to obiektyw dla niego bo taki ktoś stwierdzi że to wielki klocek a na wydruku i tak nie widać strasznej przewagi nad innymi szkłami więc po co przepłacać:P

  5. #15

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za bardzo wyczerpujące odpowiedzi. Czy Ktoś z Forumowiczów miał starszą Sigmę 85/1.4?

  6. #16

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu kupil bym 85G a reszte zaoszczedzonej kasy zainwestowal np. w warsztaty portretu, postprodukcji. Uwazam ze tego typu inslwestycja najbardziej wplynie na jakosc zdjec.

    Mialem 85 1.8D testowalem potem 85 1.8G ktory byl bardzo ostry od przeslony 1.8 i uwazam ze to bardzo dobre szklo. Sam kupilem w koncu sigme 85 1.4 ale tylko dlatego zebym juz nie mial wymowek ze ktos uzyl 1.4 i dlatego zdjecie jest lepsze (co jest oczywiata bzdura )

    Sigma 85 1.4 ex na przeslonie 1.4 jest troche mieksza od nikkor 85 1.8G na 1.8(przynajmniej tego ktory testowalem)
    na przeslonach 1.6-2.0 w centrum kadru wygrywa Sigma.
    Sigma jest lepsza w pracy pod swiatlo.
    Nikkor ma mniejsza odleglosc ostrzenia i jest troche roznicy pomimo ze to tylko 5 cm

  7. #17

    Domyślnie

    Kupiłem do Nikona D700 (tę starszą nie ART).
    Zdjęcia ładne dawała i chyba szybsza była jak Nikony G, ale tak z większej odległości trafiała loteryjnie.
    Tzn. raz przed raz za.
    Odesłałem do sklepu.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adamk Zobacz posta
    Sigma 85 1.4 ex na przeslonie 1.4 jest troche mieksza od nikkor 85 1.8G na 1.8(przynajmniej tego ktory testowalem)
    na przeslonach 1.6-2.0 w centrum kadru wygrywa Sigma.
    A jak zachowuje się poza centrum kadru na F 1.4 i 1.6-2.0?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareknik Zobacz posta
    A jak zachowuje się poza centrum kadru na F 1.4 i 1.6-2.0?
    Same rogi sa pewnie miekkie szczegolnie na 1.4 (rogi mnie nie interesowaly w tego typu obiektywie)

    1.4 jest jaknajbardziej uzywalne aczkolwiek zazwyczaj przymykam do 1.6

    na 2.0 w srodku jest bardzo ostro a tzw mocnych punktach 2/3 kadru tez jest ostro.

  10. #20

    Domyślnie

    Opcja 5: 85/1.4G. Bo ma szybki AF, jest ostre od 1.4 nawet na 36mpix D800 nie tylko z bliska ale i z daleka (na 1.4 z odległości 1m większość szkieł jest conajmniej użyteczna), super pracuje pod światlo, nie ma problemów z BF/FF - dobrze gada z nikonami bo to nikkor. Szkło nie ma wad. A używkę można kupić taniej niż sigmę art której używek jak narazie nie ma i pewnie długo nie będzie.
    ;]

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jaki obiektyw portretowy wybrać
    By himself in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 17:42
  2. Który obiektyw wybrać?
    By Początkująca in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 00:03
  3. Który obiektyw wybrać?
    By mouse321 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 01:14
  4. Który obiektyw wybrać ?
    By komand1306 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 11:57
  5. Ktory Obiektyw wybrac
    By Koliber44 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •