Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie O co chodzi w fotografii ślubnej?

    Jak w temacie: O co chodzi w fotografii ślubnej, i czy na pewno to jest to, czego chcą klienci?

    Chciałbym poznać zdanie osób które zajmują się taka fotografią, ale nie tylko.

    Czy należy założyć, że ilu fotografów, tyle może być różnych odpowiedzi i każdy robi po swojemu, a rynek, klienci weryfikują, czy ma rację, czy nie. Bo rynek ma zawsze rację? (neoliberalny slogan)

    Czy też fotografia ślubna ma spełniać pewną konkretną funkcję?

    Nurtuje mnie ten temat, szczególnie gdy przeglądam różne prace, często bardzo ciekawe, ale widzę, że para młoda jest tylko dodatkiem do architektury, krajobrazu itp. bez możliwości rozpoznania, czy to faktycznie oni, a nieraz trudno ich znaleźć w ogóle w kadrze (chociaż sceneria jest piękna).
    Nie wnikam już, czy to ma być dokument, czy kreacja, czy to ma być prawda o ich związku, czy zupełnie bajkowa ustawka, idealizacja. Chodzi mi raczej o te kadry, gdzie para młoda zajmuje tylko 1, lub mniej procenta kadru.

    Czy to jest jakiś trend, wymuszony konkurencją, jakaś fotografia-ślubno-podróżniczo-artystyczna... gdzie młodzi zatrudniają artystę (ze świadomością konsekwencji), a nie rzemieślnika; gdzie autora nie obchodzi, czy będzie to akceptowalna pamiątka, tylko realizuje swoje kadry artystyczne (no bo jest artystą, skończył szkoły itp.), i czy portret, bliskie kadry jest już niemodny, a może mało praktyczny, bo ludzie nie są tak piękni, lub można wykorzystać zdjęcie, bo nie da się rozpoznać wizerunku?

    I najważniejsze? Jak na to reagują klienci?
    A może oczekiwania klienta nie mają znaczenia, bo to fotograf ma wiedzieć jak dobrze czy ciekawie przedstawić temat. I skoro tak przedstawił, to tak jest dobrze, bo ma dyplom szkoły artystycznej, który to gwarantuje.

    Co o tym sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 20-12-2016 o 21:25

  2. #2

    Domyślnie

    nie wiem czy to podpucha ? - ale ......, aby klient był zadowolony (zresztą jak przy wielu usługach), jeśli dogadasz się i zrozumiesz co che, a później będziesz w stanie to spełnić, to już masz odpowiedź na swoje pytanie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że chodzi o to głównie, żeby mieć co do garnka włożyć i zapłacić ZUS i podatki.

  4. #4
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Że niby para młoda jest dopelnieniem do krajobrazu? Tak to prawda ale przecież robi się różne zdjęcia w których jest na odwrót tylko tego się nie pokazuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli para młoda chce na miejsce plenerowe coś co ma piękny krajobraz, to szkoda tego nie uchwycić. To są bardziej zdjęcia na zasadzie "byliśmy tu na plenerze" i "mamy piękne tło" niż pamiątka tego, jak wyglądała ich twarz i jaką mieli figurę tydzień po ślubie, od tego są inne zdjęcia. Jak jedziesz z dziewczyną w góry i robisz sobie selfie to też Wasze twarze nie zajmują 50% czy więcej kadru, tylko starasz się jak najwięcej uchwycić tego, gdzie jesteś. A że jak już wspomniałem na plenerze nie tylko krajobrazowe zdjęcia się robi, to nie ma problemu z tym, że takowe w ogóle są robione.

    Tak, młodzi takie zdjęcia lubią. Młode to się wręcz prześcigają w tym która gdzie sobie zrobi sesję. Nie bez powodu, tło to ogromna część ogólnego wrażenia zdjęcia. Idź przed blok/dom, stan z żoną/dziewczyną razem, zrób sobie zdjęcie na tle domu. Takie normalne, zwyczajne, bez nie wiadomo jakiej pozy. Potem zrób sobie identyczne na innym tle, np w górach, w grecji, nad morzem. Które się będzie podobało bardziej Twojej żonie?

    Tak poraz drugi - rynek wie wszystko. Jest popyt to jest i podaż.
    ;]

  6. #6
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Brawo Ty.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Że niby para młoda jest dopelnieniem do krajobrazu? Tak to prawda ale przecież robi się różne zdjęcia w których jest na odwrót tylko tego się nie pokazuje.
    Tak, ale młodzi (chyba) wybierają fotografa, w oparciu o to, co pokazuje w folio.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Tak, młodzi takie zdjęcia lubią. Młode to się wręcz prześcigają w tym która gdzie sobie zrobi sesję.
    Hmm, nie wszyscy chyba mogą sobie pozwolić zabrać fotografa np. do Wenecji.

    A może to wynika z tego, kto jaką fotografią się zajmuje (oprócz ślubnej). Jeśli ktoś preferuje portret i modę, raczej będzie robił trochę inne zdjęcia ślubne, niż ten kto uprawia fotografię krajobrazową.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 23-12-2016 o 15:15

  8. #8

    Domyślnie

    Chodzi o to, żeby wszyscy wyglądali na pięknych, młodych, szczęśliwych i bogatych. O zaspokojenie próżności i błysk zazdrości w oczach koleżanek. Jak na Instagramie i innych podobnych mediach. Prościej się nie da wytłumaczyć.
    A7III

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychoo_ Zobacz posta
    Chodzi o to, żeby wszyscy wyglądali na pięknych, młodych, szczęśliwych i bogatych. O zaspokojenie próżności i błysk zazdrości w oczach koleżanek. Jak na Instagramie i innych podobnych mediach. Prościej się nie da wytłumaczyć.
    Niestety prawda. Choć czasami zdarzają się wyjątki i para jest naturalnie szczęśliwa i chce "prawdziwe" zdjęcia a nie wystylizowane
    Inna perspektywa fotografii i filmu| skynetic
    Nowe studio fotograficzne w Łodzi| piorunstudio.pl

  10. #10

    Domyślnie

    A co za różnica... Po co filozofować...? Jest rynek, są klienci, jest usługa. Czyja usługa odpowiada klientom bardziej, ten zarabia więcej.
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 w fotografii ślubnej
    By jacekni in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 21:27
  2. Preset do fotografii ślubnej
    By emilcabaj86 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 22:00
  3. Sprzęt do fotografii ślubnej
    By andi87 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 23:58
  4. Książki o fotografii ślubnej
    By Floyd Rose in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:07
  5. Jeszcze o fotografii ślubnej
    By fiorel in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-04-2005, 10:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •