Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34
  1. #31

    Domyślnie

    Plenery w górach to trudny i szalony temat. Najpierw masrz 2-3 godziny, potem ludzie na górze uwaleni zmęczeniem, najbardziej fotograf . Pomysły i kreatywność zostały gdzieś na dole i jedyne na co stać to zazwyczaj krajobrazowe pocztówki ze stojakami na tle gór, czyli PMy stojące na baczność, a czasem nawet przytulone do siebie
    W górach jest przecież tyle miejscówek gdzie nie trzeba wysoko wchodzić aby zdjęcia fajne zrobić, a wiele można podjechać samochodem nawet
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Dobrze nazwane, produkcja pamiątek. Jasne, nie ma co się oszukiwać, że robi się tu sztukę, i zwykle nie najlepiej to świadczy, jeśli ktoś mimo wszystko próbuje dowodzić, że to może być sztuka, choćby z racji tego, że sam temat nie jest tego godzien. (zakładam, że sztuka a rzemiosł to nie to samo).
    Bo przecież nie robimy zdjęć ślubnych dla siebie, czy do portfolio, tylko dla klienta, któremu chodzi raczej o pamiątkę. Po co klientowi jakieś wydumane kadry, nieprawdziwe historie, na których nawet nie można rozpoznać młodej pary? Problem jednak w tym, że klienci sami nie wiedza czego chcą, oglądają czyjeś zdjęcia, cos im się podoba, coś nie, ale zapominają, że pewnych estetyk, kadrów, tematów nie da się przenieść do fotografii ślubnej, a jeśli już ktoś próbuje to robić, to zazwyczaj wychodzi żałośnie (np. fotografia krajobrazu i gdzieś tam miniaturowa młoda para, i że niby chodzi o klimat miejsca) i co po zmianie trendów, mody jest srogo wyśmiewane, i wstyd po latach pokazać takie zdjęcia itp.
    Historie są wtedy dobre gdy są prawdziwe - jakiś czas temu widziałem imprezę na stoku w górach w tym i sesję. Panna młoda w koronkach, pan młody w gangu ale po poziomie jazdy na nartach było widać, że przypadku tu nie było. Fotograf też ogarniał. Sam bym sobie zrobił taką sesję narciarską albo na DH, XC czy enduro. I miałbym gdzieś zastanawiania się czy ktoś po latach coś powie. Problem jest gdy chce się zrobić coś na siłę, gdy para młoda ani fotograf nie zna tematu.
    Góry jako tło ale też miejsce zdarzeń są wprost fantastyczne - nikt nie każe stosować wyłącznie planów ogólnych. Jest nawet tak, że szanse na świetne zbliżenia z czymś w tle są o niebo większe jak gdzie indziej - wiatr we włosach, odległy pejzaż, strumień wody, wodospad, głazy, pokręcone drzewa, jacyś nieostrzy turyści, stare szałasy, szlak. Albo np wspin w Sokolikach. Ale jeśli para to miejskie lalunie co po przejściu 100 m padają to rzeczywiście będzie kicha a raczej przewóz ceprowozem do Moka. I wszystko to będzie pachniało ustawką.
    Moim zdaniem (a ślubniaków nie robię więc mogę się bezstresowo wypowiadać) należy szukać pomysłu w parze i być może znaleźć coś co siedzi w ich zainteresowaniach, umiejętnościach i temperamencie. A jeśli jest to miłość do gór to warto z tego skorzystać bo potencjał jest gigantyczny.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 14-03-2017 o 14:05

  3. #33

    Domyślnie

    Coś mądrego miło było poczytać.
    Miałem przygodę w górach z parą młodą, o mały włos życia nie straciłem
    Dobrze, że młody był silny i bystry chłop, prawdziwy Góral i paski do aparatów Matin cholernie mocne, więc w ostatnim ułamku sekundy chwycił mnie za pasek, a ja już byłem prawie po tamtej stronie. Od tej przygody stukam się każdemu w czoło kto chce sam się ciągnąć w góry z parą młodą i narażać ludzi na niebezpieczeństwo. Ciekawe jakby tak zapytać tego i tamtego czy ma polisę OC od swoich działań na wypadek wypadku przy pracy w górach

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Historie są wtedy dobre gdy są prawdziwe - jakiś czas temu widziałem imprezę na stoku w górach w tym i sesję. Panna młoda w koronkach, pan młody w gangu ale po poziomie jazdy na nartach było widać, że przypadku tu nie było. Fotograf też ogarniał. Sam bym sobie zrobił taką sesję narciarską albo na DH, XC czy enduro. I miałbym gdzieś zastanawiania się czy ktoś po latach coś powie. Problem jest gdy chce się zrobić coś na siłę, gdy para młoda ani fotograf nie zna tematu.
    Góry jako tło ale też miejsce zdarzeń są wprost fantastyczne - nikt nie każe stosować wyłącznie planów ogólnych. Jest nawet tak, że szanse na świetne zbliżenia z czymś w tle są o niebo większe jak gdzie indziej - wiatr we włosach, odległy pejzaż, strumień wody, wodospad, głazy, pokręcone drzewa, jacyś nieostrzy turyści, stare szałasy, szlak. Albo np wspin w Sokolikach. Ale jeśli para to miejskie lalunie co po przejściu 100 m padają to rzeczywiście będzie kicha a raczej przewóz ceprowozem do Moka. I wszystko to będzie pachniało ustawką.
    Moim zdaniem (a ślubniaków nie robię więc mogę się bezstresowo wypowiadać) należy szukać pomysłu w parze i być może znaleźć coś co siedzi w ich zainteresowaniach, umiejętnościach i temperamencie. A jeśli jest to miłość do gór to warto z tego skorzystać bo potencjał jest gigantyczny.

    Pozdro
    Wiesiek
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #34
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No sesja w górach nie należy do łatwych należy do bardzo łatwych. Ale trzeba po tych górach latać i być z nimi w zgodzie i pokorze. Zawsze mawiam że zdjęcia w górach robią się same. Tylko trzeba pamiętać by nie popaść w pocztówkową skrajność

    Wysłane z mojego SUPER przy użyciu Tapatalka

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. D750 w fotografii ślubnej
    By jacekni in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 21:27
  2. Preset do fotografii ślubnej
    By emilcabaj86 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 22:00
  3. Sprzęt do fotografii ślubnej
    By andi87 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 23:58
  4. Książki o fotografii ślubnej
    By Floyd Rose in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:07
  5. Jeszcze o fotografii ślubnej
    By fiorel in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-04-2005, 10:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •