Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Ja jestem w trakcie opracowywania profili przy użyciu D750. Na innych Nikonach też powinny się sprawdzać.
    Niestety mam teraz trochę zamieszania i nie wiem kiedy je dopracuję, ale jakby była chęć, to mogę udostępnić do przetestowania.

    Problemem większości profili dostępnych w internecie jest ogólna niezgodność ze standardowymi LUT'ami do profili LOG czy np. Cinestyle, a dodatkowo nieodpowiednie nasycenie kolorów (często zbyt nasycone przy mocno obniżonym kontraście). Przez to bywają problemy z korygowaniem takiego materiału.
    Możesz napisać coś więcej?

  2. #12

    Domyślnie

    Zacząłem kombinować z tworzeniem profili. Cel jest taki, żeby dało się materiał obrabiać przez wrzucenie LUT'a i tylko ewentualną dodatkową korekcję.
    Próbuję zrobić profile dające efekt zbliżony do zapisu typu LOG - dzięki temu możliwe stanie się używanie wielu dostępnych LUT'ów z wszelkiego rodzaju "filmową" kolorystyką, które są często przystosowane właśnie do zapisu z krzywą logarytmiczną.
    Robię też profile dające od razu w miarę "normalny" obraz, choć z większą rozpiętością tonalną, przypominającą profil Flat w nowych Nikonach.

    Używałem wcześniej kilku profili (AlvaroYus-Curve, PhotoIO Cineflat, TassinFlat, Flaat_11p, itp.) i nie dają odpowiedniego efektu, a do tego są problemy z nasyceniem i ciągłością odwzorowania kolorów.
    Profile które robię mają w zamyśle dawać wyrównany poziom kontrastu do nasycenia i w miarę możliwości ciągłą gradację koloru przy ograniczeniach płaskiego zapisu w 8 bitach.
    Edytor profili Nikona jest mocno ograniczony, ale jest szansa, że w zadowalającym stopniu efekt będzie ok. Na razie niestety nie mogę poświęcić czasu na dopracowanie i przetestowanie do końca tych profili, ale jakbyś chciał, to daj namiar na PW, to mogę udostępnić do przetestowania - przyda się opinia, czy sprawdzą się u innych i jest sens przy tym dłubać

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Które profile Neat Image do Nikona D80
    By Remek87 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2010, 14:17
  2. Lightroom 3 Beta - profile z Nikona
    By Lesiu83 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 22:06
  3. płaskie skanery, obróbka negatywów - zapraszam
    By mizerek in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 14:56
  4. [ Przyroda ] dwie okrągłe i płaskie
    By klon in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 00:19
  5. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-11-2005, 06:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •