Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie SIGMA USB DOCk a odległości.

    Witajcie

    Mam problem. Nie mam pojęcia na jakie odległości ustawić obiektywy Sigmy, by regulować FF I BF.
    Do ustawiania mam:

    Sigma ART:
    20mm, 24mm, 35mm, 50mm i 85mm (komplet)

    Proszę o konkretne odległości od matrycy dla każdego z obiektywów. Kartę mam wydrukowaną, statyw gotowy, dock podpięty.
    Pomocy rodacy

  2. #2

    Domyślnie

    Podłącz Dock'a do PC, uruchom program Sigmy, podłącz obiektyw - rozpozna obiektyw i wyświetli Ci odległości do ustawienia poprawek (przynajmniej z S 18-35 A tak to działa).
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  3. #3

    Domyślnie

    Jak pisze Zbyszek, włącz program to wszystko będziesz wiedział

  4. #4

    Domyślnie

    To co mi pokazuje, to nie do końca sprecyzowane odległości, kreseczka znajduje się np, pomiędzy 3, a 5. Mam to dowolnie interpretować? jako 28 cm, a może 42? taka dokładność ma znaczenie?

  5. #5

    Domyślnie

    I tak samo ma się ustawić skala w obiektywie za szybką, nie ma w tym żadnej filozofii

  6. #6

    Domyślnie

    czyli nie musi być milimetrowej precyzji ? ufff będę walczył
    Dziękuję

  7. #7

    Domyślnie

    Nie. Te odległości odpowiadają temu, co na się pokazać na skali odległości w obiektywie. Na oko, to nie laboratorium

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Też się nad tym zastanawiałem, chyba nawet dłużej niż sama kalibracja, za to nieskończoność jest dla mnie nadal zagadką

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Też się nad tym zastanawiałem, chyba nawet dłużej niż sama kalibracja, za to nieskończoność jest dla mnie nadal zagadką
    Bo nieskończoność robi się albo z "tendencją" wywnioskowaną z przedostatniej odległości, albo na oko, korzystając z budynku, znaku, czy sąsiadki na przeciwko

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Bo nieskończoność robi się albo z "tendencją" wywnioskowaną z przedostatniej odległości, albo na oko, korzystając z budynku, znaku, czy sąsiadki na przeciwko
    ewentualnie drobną pomocą programu reikan focal (niestety płatny) ustawiając jego tablicę testową na odległości np ponad 4m dla S50, na oko trudno ocenić rozkład GO na dużej odległości a program wyrzuci z siebie wykres i liczbę. metoda interpolacji (jak z cytowanego posta) też jest niezła, jedną z jej zalet jest to że nie trzeba wydawać kasy na kolejny program.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 19-12-2016 o 21:13
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma USB DOCK
    By R in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 25-02-2018, 13:30
  2. Sigma Wrocław Dock
    By szklarczyk in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 23:09
  3. Sigma USB Dock sigma 18-35 pomoc.
    By Met_ in forum Serwis
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •