Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Gdzieś wyczytałem, że powinno się ustawiać na odległość 3 krotnie większą niż ogniskowa. Czyli np z obiektywem 50mm ustawiasz się na 1,5m od tablicy testowej. Tablicę ustawiasz pod kątem 45st ale co ja tam wiem....
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson_zg Zobacz posta
    Gdzieś wyczytałem, że powinno się ustawiać na odległość 3 krotnie większą niż ogniskowa. Czyli np z obiektywem 50mm ustawiasz się na 1,5m od tablicy testowej. Tablicę ustawiasz pod kątem 45st ale co ja tam wiem....
    Tak się robi dla mikroregulacji w aparacie, dock kalibruje dla czterech odległości, a w przypadku zoomów, dla czterech ogniskowych

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tak się robi dla mikroregulacji w aparacie, dock kalibruje dla czterech odległości, a w przypadku zoomów, dla czterech ogniskowych
    czyli wiedziałem, ale nie do końca
    Od tygodnia mam S50 1,4Art i właśnie w podobny sposób ją kalibrowałem, wyszło mi +10
    Ale od znawców tematu słyszałem, że jak chcemy dobrze skalibrować, to najlepiej przez USB dock, albo z puchą do serwisu.
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson_zg Zobacz posta
    czyli wiedziałem, ale nie do końca
    Od tygodnia mam S50 1,4Art i właśnie w podobny sposób ją kalibrowałem, wyszło mi +10
    Ale od znawców tematu słyszałem, że jak chcemy dobrze skalibrować, to najlepiej przez USB dock, albo z puchą do serwisu.
    Kup sobie docka, będzie ideał Ja się właśnie 50 Art bawię i przekonuje się do niej

  5. #15

    Domyślnie

    Co do 50-tki - czy ma ona może "problemy" ze współpracą na punktach poza centralnym z D7200 jak 18-35 1.8? Bo tak szczerze mówiąc przymierzam się do niej a nie chciałbym wtopić $
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Godrick Zobacz posta
    Co do 50-tki - czy ma ona może "problemy" ze współpracą na punktach poza centralnym z D7200 jak 18-35 1.8? Bo tak szczerze mówiąc przymierzam się do niej a nie chciałbym wtopić $
    Nie sprawdzę jej z D7200, ale dzisiaj ja podepnę pod D7100. Na razie na D700 jest celna na każdym punkcie. Miała spłycający się FF, który z odległością był coraz mniejszy. Dock to załatwił

  7. #17

    Domyślnie

    Ok tak więc czekam na wieści o współpracy z D7100 + ewentualne sample na pełnej dziurze Dock wiadomo obowiązkowa rzecz, z biegiem czasu D7200 ustąpi fajnemu FX (a nóż widelec D810 jak fantazja poniesie) a słoik z dockiem zostanie na kalibrację pod kolejną puchę
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Godrick Zobacz posta
    Ok tak więc czekam na wieści o współpracy z D7100 + ewentualne sample na pełnej dziurze Dock wiadomo obowiązkowa rzecz, z biegiem czasu D7200 ustąpi fajnemu FX (a nóż widelec D810 jak fantazja poniesie) a słoik z dockiem zostanie na kalibrację pod kolejną puchę
    Sigma już niestety oddana, ale mogę napisać kilka słów podsumowania. Kalibrowałem ją z D200, miała FF, większego z bliska, mniejszego na większym dystansie. Później na D700 i D7100 wystarczyła drobna korekta FF na +5 jak się nie mylę i było zawsze celnie. Obiektyw lepiej zachowuje się na D700, jest bardziej przewidywalny, celny na każdym punkcie, nawet w trybie AF-C. Na D7100 celność jest doskonała na środkowym i kilkoma dookoła, im dalej od środka tym gorzej. Jeżeli obiekt się nie porusza, raczej na D7100 Sigma trafia bez problemu, jeżeli każemy jej śledzić obiekt na innym punkcie niż centralny, raczej z trafnością jest kiepsko. Tak jak pisałem, na D700 tego problemu nie ma, jest celnie zawsze i na każdym punkcie Co do ostrości... Bajka... na 1.4 jest doskonale, a po przymknięciu masakrycznie ostro! Zakochałem się w tym szkle chyba... A że nie mam chwilowo żadnej 50, to już wiem czego szukam

    Nikon D700 i Sigma 50 1.4 Art - 2.8

    Nikon D700 i Sigma 50 1.4 Art - 1.4

    Nikon D700 i Sigma 50 1.4 Art - 1.4

    Nikon D7100 i Sigma 50 1.4 Art - 1.4

    Nikon D7100 i Sigma 50 1.4 Art - 1.4

    Generalnie jest to bardzo dobrze wykonany, perfekcyjnie ostry obiektyw. Trochę kosztuje, ale myślę że warto

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do kalibracji 18-35 to zrobiłem ponownie przy okazji testując jak wygodniej i szybciej.
    Doszedłem do wniosku że najlepiej zrobić sobie kalibracje trzech pierwszych odległości na spokojnie w domu przy komputerze na odległościach 28cm, 37cm i 55cm dla wszystkich ogniskowych ( to akurat oczywiste ) szybką metodą bez wzorca LV do porównania, nie jest to teraz potrzebne.
    Potem idziemy w teren i walczymy bo nie jest łatwo dostrzec dokładnie jakie mamy przesunięcie, pierwszą kalibracje zrobiłem na ścianie budynku pod kątem ostrym tak ~30 stopni z odległości 15m ręki, największy problem jest przy 18 bo nie zawsze dobrze widać.
    Następnie robimy kontrole w domu ponownie z odległościami 28cm, 37cm, 55cm i tym razem robimy sobie wzorzec w trybie LV i robimy regulacje do niego już perfekcyjnie.
    No i na koniec użyłem płytę styropianową 50x100cm z naklejoną szachownicą wydrukowaną na kartkach A4 żeby łatwiej ostrzyć i widzieć co się dzieje, oczywiście statyw i płyta ustawiona pod ~45 stopni, odległość 20 metrów, tu też zdjęcia LV traktowane jako wzorzec.

    Dlaczego wstępne wyrównanie obiektywu i dopiero potem perfekcyjne ponownie, a no dlatego że zauważyłem że jak mamy fabryczną nówkę i ustawimy kolejno wszystko to na koniec jest wszystko "rozjechane".
    Jeśli mamy już skalibrowany obiektyw to ewentualne późniejsze poprawianie nie wymaga tyle roby bo mamy ustawione wszystkie ogniskowe i wprowadzane zmiany nie wpływają na inne.

    Obiektyw raz skalibrowany na D3400 działa perfekcyjnie na D90, do testu mam jeszcze z pełną klatką ale wcześniej zauważyłem że wymagał D750 mikro kalibracji +2 i oczywiście to co ustawione było z ogniskowymi trzyma, to dość istotne info bo ktoś pytał jak wygląda sprawa kalibrowania i podpinania pod inne aparaty.
    Problem może się pojawić jeśli mamy aparat "walnięty", a nie posiada mikro kalibracji, wtedy tylko serwis aparatu i kalibracja do wzorca, wtedy nie ma prawa żeby mieć problem.

    Czeka mnie jeszcze jedna kalibracja 18-35 u znajomej, wiec dopracuję tą metodę
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 30-12-2016 o 15:56

  10. #20

    Domyślnie

    Czyli jeżeli szkło prosto wyjęte z pudełka daje satysfakcję po wstępnych próbach na mikroregulacji +10 w aparacie i mimo to stwierdzam, że przydało by się delikatnie skalibrować "nieskończoność" USBDOCKIEM to... skasować wartość +10 z aparatu i wtedy dokonać kalibracji usbdockiem? Czy zostawiamy aparatowe +10 jako bazę i wtedy dopiero doregulowac usbdockiem?

    Ps. Czy jak zrobimy w aparacie +10 a w usbdocku -10 to te wartości zniosą się i w efekcie będzie 0?
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 05-01-2017 o 08:07
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma USB DOCK
    By R in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 25-02-2018, 13:30
  2. Sigma Wrocław Dock
    By szklarczyk in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-12-2016, 23:09
  3. Sigma USB Dock sigma 18-35 pomoc.
    By Met_ in forum Serwis
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •