Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Istnieje zwrot "zdjecie ma potencjal", ktory ja rozumiem: "pomysl dobry, ale wykonanie mniej".Takimi zdjeciami sa 2 i 4 (4.moze nawet "troche bardziej"). Gdybym sie znal a pan autor zdjec z moja opinia sie liczyl, powiedzialbym (napisal): "dobry kierunek. jest potencjal". Pozdrawiam z zalozonego przez Rzymian a wiec wloskiego Regensburg (Castra regina).
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ...
    trzeba by uswiadomic mieszkancow Londinium, Lutetii, Lugudunum, Colonii Agripiny, Noviomagus itd. itp. ze ich obecne nazwy miast sa z d* i nie maja prawa ich uzywac

    tylko cala dyskusja jest kompletnie z d*. Wroclaw czy Breslau to tak samo poprawne nazwy. tyle co, ze obecna nazwa urzedowa jest Wroclaw. natomiast Breslau pozostaje prawidlowa nazwa miasta po niemiecku. tak samo obecna nazwa urzedowa jest Lviv (juz po transkrypcji) ale Lwow jest i bedzie poprawna nazwa miasta po polsku...
    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    ... Pozdrawiam z zalozonego przez Rzymian a wiec wloskiego Regensburg (Castra regina).
    Bo do mnie pijecie...

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Jak Ukraina to Lviv.
    Lwów był polski. Zawsze.
    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    To tak jak z Danzig lub Stettin lub Breslau.
    Zaś ja odniosłem się do tych wypowiedzi. Nie widzę NAJMNIEJSZEGO POWODU, żeby na polskim forum używać niemieckich nazw dla polskich miast: Gdańsk, Szczecin i Wrocław. Oprócz tego, że w pewnych okresach były w granicach państw niemieckich, nie zostały przez nich nawet założone.
    Tak jak my nie mamy praw do Wilna, założonego najpewniej przez Litwinów (pierwsza wzmianka o tym mieście pochodzi gdy było stolicą Litwy), które przez większość czasu było stolicą Litwy. Jak słusznie zauważyliście, łatwiej nam używać polskiej nazwy.
    Stąd zupełnie nie rozumiem, dlaczego tutaj dla polskich miast miałbym używać nazw niemieckich? Może to mi ktoś wytłumaczyć?

    Drażni mnie niemiecka propaganda, która niemieckie obozy śmierci przypisuje nam, zaś nasze miasta im. Drażni mnie szczególnie gdy Polacy powtarzają takie bzdury.

    Przepraszam autora za offtop. Jedyny chyba pozytywny skutek tego pobocznego wątku jest taki, że każdy zaczął szukać po źródłach, jakiego pochodzenia jest jego miasto, kiedy i przez kogo zostało założone.

    Z przedmowcą zgodzę się w połowie. Oba zdjęcia 2 i 4 mają potencjał, z czego 4 jest rewelacyjne!!! Także pod względem wykonania i złożoności. Dwóch panów siedzących, jeden zajęty swoimi sprawami, drugi patrzący w naszą stronę, zupełnie inaczej. Nawiązana relacja fotografowany - fotografujący ( a w rezultacie odbiorca zdjęcia). Trzeci pan w drzwiach... Ściśnięty i przytłoczony, "odbiciem modelki z bilbordu" NS drzwiach autobusu. Ten dodatkowy smaczek. Te wszystkie niuanse, w jednym zestawieniu... W zdjęciu ulicznym. Rewelacja i jeszcze raz rewelacja.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #13

    Domyślnie

    4. Zdecydowanie 4 jest bomba dzięki odbiciu.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #14

    Domyślnie

    1,2,3,4 - rewelacyjne zdjęcia, to jest coś do czego dążę, do niebanalnych ujęć z wyjazdów, bo to połowa moich fot, a tu jest to świetnie pokazane. Bonus hmmm, dobry ale wg mnie psuje poprzednią czwórkę.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  5. #15

    Domyślnie

    Po tytule spodziewałem się krajobrazów, ale fajnie, że zaskoczyło mnie nietuzinkowe podejście. Szczególnie czwórka mi się podoba, dużo się na tym zdjęciu dzieje.

  6. #16

    Domyślnie

    Fota 4 to własny/autorski kawalek rzeczywistości.Autor zqgęścił wiele elementow i powiązał je ze soba.Patrzymy...i i odkrywamy związek pomiędzy pozornie odległymi planami.Uchwycić chwilę,w ktorej wiele kadrow wiąze jeden obraz - to sukces
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    100

    Domyślnie

    Z tą historią, to coś nie bardzo!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ukraina- Drohobycz, Lwów.
    By mks33 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 21:41
  2. Lwów
    By FlashGordon in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 22:31
  3. [ Architektura ] Lwów
    By verus in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 21:05
  4. Ukraina - Lwów - Granica
    By arturherda in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 08:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •