Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Ukraina. A dokładniej- Lwów.

    Pieć kolorowych, jak zwykle bez zbędnego owijania w bawełnę

    1.





    2.






    3.





    4.







    I mały bezczłowieczy bonus:
    5.

  2. #2

    Domyślnie

    bonus mniej. ale pierwsza czworka jest mega

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym nie ujmował piątce, jest w niej tyle szczegółów, dziwnych rozwiązań, jak to zamknięcie drzwi z alarmem, umieszczenie grzejników we wnęce, i te siedziska. Sztuka pełną gębą.
    Lubię robić zdjęcia inwazyjne, gdzie przekracza się granicę prywatności, to nie jest łatwa sfera, miałem kiedyś taką sytuację nieopodal Sutton a mianowicie w Cheam. Pracownica optyka pomagała staruszce na moje oko 90 lat wsiąść do samochodu za kółko oczywiście miałem aparat jak zwykle, niestety nie miałem śmiałości zrobić zdjęcia, ponieważ z tą pracownicą widywałem się dwa razy dziennie, służbowo rzecz jasna. Przeszedłem 10 sekund walki ze sobą, Jak to bywa w streecie często nie ma czasu na myślenie, ostatecznie przegrałem.
    Tu gdzie mieszkam prawo inaczej traktuje fotografię uliczną, niż w Polsce.
    Po Twoich zdjęciach widać jak nieinwazyjnie podejść do sprawy uzyskując świetny efekt.
    Każde z czwórki ma swój urok i widać, dlaczego zostają pokazane.
    Ostatnio edytowane przez hofman ; 17-12-2016 o 20:10

  4. #4

    Domyślnie

    Jak Ukraina to Lviv.
    Lwów był polski. Zawsze.

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dobre kadry, zatrzymały mnie na dłużej. Masz oko!

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Jak Ukraina to Lviv.
    Lwów był polski. Zawsze.
    To tak jak z Danzig lub Stettin lub Breslau.

  7. #7

    Domyślnie

    Czwórka - zdecydowanie najlepsza. Niesamowita.

    Przepraszam - kilka rzeczy muszę sprostować:

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    To tak jak z Danzig lub Stettin lub Breslau.
    Gyddanyzc - był słowiański / polski od zawsze. Nazwa występuje w żywotach Świętego Wojciecha autorstwa Jana Kanapariusza. Później zajęcie przez krzyżaków / brandenburczyków... Później okres bezprawnej okupacji min tych terenów przez państwo zakonu krzyżackiego. Miasto - mieszkańcy opowiedzieli się po stronie Polski w czasie Związku Jaszczurczego. Należało do Prus Królewskich - obręb Rzeczpospolitej. W okresie upadku Rzeczpospolitej opowiadało się po stronie Stanisława Leszczyńskiego.

    Szczecin - nazwa pochodzenia słowiańskiego...

    Z Wrocławiem też pudło - miasto - jego nazwa - najpewniej jest czeskiego pochodzenia. W tej okolicy istniało już miasto wymieniane przez Rzymian. Później zajęte przez Polan.

    Żadne z powyższych miast, które wymieniłeś nie zostało założone przez Niemców. Sama faszystowska propaganda nie wystarczy, żeby nadać im niemieckie nazwy.

    Lwów - założony przez Daniela I Halickiego - Księcia Halicko-Wołyńskiego. Państwa już nieistniejącego. Później z drobnymi przerwami - wchodził głównie w skład Królestwa Polskiego / Rzeczpospolitej. Miasto bardziej związane z Polską niż jakimkolwiek innym państwem.
    Eot.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Jak Ukraina to Lviv.
    Lwów był polski. Zawsze.
    a nie przypadkiem: jak Україна to Львів ?




    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Gyddanyzc - był słowiański / polski od zawsze. Nazwa występuje w żywotach Świętego Wojciecha autorstwa Jana Kanapariusza. Później zajęcie przez krzyżaków / brandenburczyków... Później okres bezprawnej okupacji min tych terenów przez państwo zakonu krzyżackiego. Miasto - mieszkańcy opowiedzieli się po stronie Polski w czasie Związku Jaszczurczego. Należało do Prus Królewskich - obręb Rzeczpospolitej. W okresie upadku Rzeczpospolitej opowiadało się po stronie Stanisława Leszczyńskiego.

    Szczecin - nazwa pochodzenia słowiańskiego...

    Z Wrocławiem też pudło - miasto - jego nazwa - najpewniej jest czeskiego pochodzenia. W tej okolicy istniało już miasto wymieniane przez Rzymian. Później zajęte przez Polan.

    Żadne z powyższych miast, które wymieniłeś nie zostało założone przez Niemców. Sama faszystowska propaganda nie wystarczy, żeby nadać im niemieckie nazwy.

    Lwów - założony przez Daniela I Halickiego - Księcia Halicko-Wołyńskiego. Państwa już nieistniejącego. Później z drobnymi przerwami - wchodził głównie w skład Królestwa Polskiego / Rzeczpospolitej. Miasto bardziej związane z Polską niż jakimkolwiek innym państwem.
    Eot.

    trzeba by uswiadomic mieszkancow Londinium, Lutetii, Lugudunum, Colonii Agripiny, Noviomagus itd. itp. ze ich obecne nazwy miast sa z d* i nie maja prawa ich uzywac

    tylko cala dyskusja jest kompletnie z d*. Wroclaw czy Breslau to tak samo poprawne nazwy. tyle co, ze obecna nazwa urzedowa jest Wroclaw. natomiast Breslau pozostaje prawidlowa nazwa miasta po niemiecku. tak samo obecna nazwa urzedowa jest Lviv (juz po transkrypcji) ale Lwow jest i bedzie poprawna nazwa miasta po polsku...

  9. #9

    Domyślnie

    z dużą przyjemnością patrzę - szczególnie podobają mi się 2 i 4, za wyciszony, nostalgiczny klimat

  10. #10

    Domyślnie

    4 przyciąga mój wzrok. Szkoda loga - odciąga
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ukraina- Drohobycz, Lwów.
    By mks33 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 21:41
  2. Lwów
    By FlashGordon in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 22:31
  3. [ Architektura ] Lwów
    By verus in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 21:05
  4. Ukraina - Lwów - Granica
    By arturherda in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 08:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •