Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    ... No tak... Jak zwał tak zwał... Nie wiem, czy jako kryterium "kitowatości" szkła spece od sprzedaży nie biorą pod uwagę stosunku ceny szkła do ceny puszki, z którą jest sprzedawane? Ale idąc tą ścieżką rozumowania można by sprzedawać d5 z N24-70/2.8 jako kitem
    https://www.foto-mundus.de/19563/nik...-2-8-g-ed?c=69
    https://www.foto-mundus.de/19562/nik...8-e-ed-vr?c=69

    Wolność tomku.....
    D750 - Fuji S5 Pro - T 24-70 /2.8 VC USD - N 70-200/2.8 VRII - TO 17/3.5 ATX PRO - N 50/1.4 G - S 85/1.4 EX DG HSM

  2. #12

    Domyślnie

    i to też się nazywa zestaw z kitem??
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #13

    Domyślnie

    To nie są fabryczne "kity" zwyczajnie sklep połączył body z obiektywem.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co innego firmowy zestaw, a co innego sprzedawcy, przecież ulubionym obiektywem do takich zestawów jest genialny tamron 70-300 LD, a służy chyba dobrze jako przycisk do papieru

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    To nie są fabryczne "kity" zwyczajnie sklep połączył body z obiektywem.
    Dokładnie. W podobny sposób można "połączyć" wszystko z wszystkim...

  6. #16

    Domyślnie

    Panowie dzieki za podpowiedzi. A jak sobie radzi w slabo oswietlonych miejscach? Znajomy kupuje dla żony -wczesniej 'bawila' sie DXem teraz maz chce kupic jej pelna klatke na prezent. Glownie foto rodzinne na poczatek, potem by myslala o zarobku - fotografia dziecieca, noworodkowa itp. Czy 24-120 moze byc a za jakis czas kupic stalki czy lepiej od razu pakowac pieniadze w body i np 35 i 50?

    P.

  7. #17

    Domyślnie

    Niech zacznie od zooma, po pewnym czasie wyciągnie wnioski co to preferowanych przez siebie ogniskowych. Wtedy można pomyśleć o stałkach.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #18

    Domyślnie

    24-120 nie jest może demonem prędkości jeśli chodzi o AF ale jak dla mnie jest to obiektyw pierwszego "rzutu". Uniwersalny i tyle. Może niezbyt szeroki ale sobie można poradzić składając panoramy (ja tak często robię) a jak 120 za krótko to tryb x1. 2 lub ostatecznie dx i masz pozornie dłużej. Polecam!

  9. #19

    Domyślnie

    Ja go używam w większości na dx (teraz tylko) i daje radę, choć matryca na d7200 jest wymagająca.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  10. #20

    Domyślnie

    Ja go dokupiłem do dX gdy planowałem przejście na FX. Sprawdzał się. Zmieniłem puszkę na FX popstrykałem i wiem teraz czego potrzebuje do FX. Bardzo wygodny na wakacje czy spacer. Jest przyzwoity jednak na ostatnich wakacjach miałem właśnie ten obiektyw plus stałka n50 1.4 różnice da się zauważyć co chyba oczywiste. Bardzo polecam jako właśnie model przejściowy bo jednak na FX inaczej się robi zdjęcia. Kupiłem jako pierwsza stałe właśnie 50 bo moja ulubiona na dX była s30 1.4 więc wydawali się to oczywiste, że 50 będzie mi pasować, a jednak to nie to samo, warto sprawdzić właśnie na takim zoomie, żeby nie było droższych pomyłek....

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. AFS-S Nikon D750
    By Foto1270 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 14:03
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •