Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Szybka subiektywna rezenzja nowego MacBook Pro 15"

    Dotarł do mnie z Dzikiego Zachodu najnowszy MacBookPro.
    Podziele się z Wami wrażeniami - może komuś się przydadzą moje przemyślenia przed zakupem.
    Obiekt: MBPro 15” colour space grey 2,7 GHz, 16 GB RAM, 512 SSD grafika 2 GB.
    Zasadzałem się na konfigurację z 1 TB SSD i 4 GB RAM ale ponieważ przynajmniej przez kilka tygodni nie będzie takich w sprzedaży to kupiłęm wersję nieco chudszą.
    Wygląd: jest ładny Wyglądem i grubością przypomina Mac Book Air a nie starego Pro.
    Pozytywne zaskoczenie że 15” jest lżejszy niż stara 13”. Mówiąc „stara” mam na myśli model MBPro Retina Late 2013.
    Smukły i zgrabny, wielki gładzik (jak mały telewizor). Na górze Touch Bar dotykowy który przejął pasek klawiszy funkcyjnych (pogłaśnianie, jasność itp) i jeszcze kilka innych rzeczy które mnie nie będą do niczego potrzebne (miniaturka paska www itp).
    Tu moje pierwsze niezbyt pozytywne wrażenia - na gładziku klika się dziwnie… Nie umiem tego dokłądnie opisać ale na starym było to kliknięcie z wyrażnym „puk” jak naciskaliśmy palcem a tu jest taki „gong”. Pewnie kwestia przyzwyczajenia…
    Ekran OK na pierwsze wrażenie (jak to Retina) ale mam nadzieje że nie będzie takiej wpadki że ekran się wyciera przy czyszczeniu dedykowanymi narzędziami. Tak jest w starych MBPro Retina. W sprzęcie tej klasy nie powinno mieć to miejsca.
    Drugie nie miłe zaskoczenie to ładowarka - jest to wielka kostka
    Trzecia najbardziej niefajna sprawa to tylko i wyłącznie 4 złącza USB-C. Do ładowani a i wszystkich peryferiów.
    Nie wiem jaki ………. poddał Apple ten pomysł ale dla mnie to paranoja bo żeby komfortowo pracować muszę mieć kilka przejściówek. USB-C —> Thunderbolt, USB-C —> zwykłe USB itp.
    No po prostu PARANOJA!
    Używam w terenie zewnętrznych dysków LaCie Rugged 4TB (te pomarańczowe) i kiedyś poprostu wpinałem w bok i OK. Teraz muszę mieć dodatkowy kabel.
    Wprawdzie LaCie już robi te dyski w wersji USB-C ale jeśli ktoś ma takie i takie to niestety trzeba dodatkowe kable.
    Kolejna rzecz która bardzo mi się nie podoba to zrezygnowanie z czytnika kart SD. Mam we wszytstkich Leicach te karty i było dla mnie prościej wyjąć z aparatu i włożyć w bok komputera niż kupować dodatkowy czytnik…
    Wydajność - zapuściłem test RAW (forumowy) w Capture One Pro 10 na nowym liczydle: 3 min 42 sek. Szybciej niż na starym MB Pro. o prawie 2 min
    Podsumowanie - jak stary japkowiec kupiłem japko - komputer w obecnej odsłonie śliczny ale dla mnie niezbyt funkcjonalny do pracy w terenie.
    Gdyby nie fakt że potrzebowałem szybko nowego komputera to pozostał bym przy „starym” MBPro...
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    ...
    Gdyby nie fakt że potrzebowałem szybko nowego komputera to pozostał bym przy „starym” MBPro...
    To czemu nie kupiłeś nowego "starego"???

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    To czemu nie kupiłeś nowego "starego"???
    Bo jednak jest to nowszy sprzęt, nawet godząc się na pewne mankamenty pewnie do nich przywyknę.
    LaCie pod USB-C można już kupić, zostaje czytnik kart i przejściówka na USB. O trwałości się nie wypowiadam - tak jak napisałem jest to recenzja "na szybko".
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #4

    Domyślnie

    Po 1,5 miesiąca użytkowania nowego MBPro mogę dopisać że jednak szlag mnie trafia na te przejściówki...
    Mam kilka dysków LaCie Rugged 4TB i jak chcę któryś podpiąć - przejściówka, jak chcę zgrać coś na normalny USB - przejściówka, podłączyć MBP do EIZO - przejściówka.
    Musiałem też dokupić czytnik SD bo nowy MBPro nie ma nic oprócz 4 durnych portów USB-C. Chory pomysł z wykastrowaniem wszystkich portów i czytnika kart SD.
    Komputer działa fajnie, generalnie jest OK ale nie przypuszczałem że aż tak wkurzające będą te przejściówki...
    Nie wiem czy teraz nie kupiłbym "starego" MBPro z wszystkimi portami i czytnikiem SD. Bardzo upierdliwe są te dodatkowe kabelki.
    Pod rozwagę chcącym kupić najnowszego MBP...
    Pozdrawiam. Piotr
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 24-01-2017 o 20:56
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  5. #5

    Domyślnie

    I co gorsza, duży problem z przejściówką umożliwiającą podłączenie monitora nawet 2560x1440, nie mówiąc o UHD.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    No niestety po ponad pół roku użytkowania mogę stnowczo powiedzieć że gdybym mógł cofnąć czs to nigdy bym tego modelu nie kupił
    Dlaczego? - poniżęj.
    BADZIEWNA klwiatura - która pracuje jak chce - jedne klawisze OK a w drugie musze jeb.nąć żeby zadziałały.
    Brak jakichkolwiek portów opróćz czeterech gównianych USB-C - na ch... mi potrzebnych jak potrzebuje USB, Thunderbolt i wejścia na karte SD
    Fatalna łdowark - wielki klocek a kabel przywejsciu sie marszczy odstaje, mam wrażenie e zaraz się rozpierd....li.
    Podsumowując - takie GÓWNO za takie pieniądze (ok.5.000 USD) - DZIĘKUJĘ...
    P.S.
    Jestem, użytkownikiem Macow Pro od początku - odkąd się pojawiły. TAkiego badziewnego egzemplarza nie spotkałem.
    U mnie komputery służą do pracy - tak jak się*SUPER sprawdził Mac Pro 2013 Retina to to nowe gówno jest poprostu kuriozalne.... Ładny design, dobre parametry ale prcować to średnio się na tym da...
    Jakby ktoś miał "starego" Pro 15 i chciał poszpanować najnowszym i njbardziej ********ym - to ja sie chętnie zamienię....

    Przyczyna edycji posta - gówniana klawiatura która działa jak chce!!!!!!!!!!!!!!!
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 14-09-2017 o 18:12
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  7. #7

    Domyślnie

    ja kupilem ostatniego 2015 z "dobrych" tzn porty usb3, starszego 2011 z dvd oddalem synowi, opisywalem w watku aplowskim o moich perypetiach, wymieniana byla 3 razy plyta glowna a ostatnio karty portow, grzeje sie niepomiernie, moze to kwestia dwoch monitorow podlaczonych? poza tym zauwazylem dziwne zjawisko przeklamywania kolorow na eizo, ostatnio robilem i blade byly, pozniej jak wygenerowalem jpga wystraszylem sie, za duzo czerwieni, po pewnym czasie wskoczyl z powrotem na kolory i nie wiem teraz czy kwestia grafy czy monitora


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Jakby ktoś miał "starego" Pro 15 i chciał poszpanować najnowszym i njbardziej ********ym - to ja sie chętnie zamienię....

    !!
    akurat mam, ale po tej recenzji to chyba będę go z w złotej skrzyni trzymał Z tego co widze to ostatnie wypusty które mają sens

  9. #9

    Domyślnie

    1TB w SSD i 4GB RAM...

    zupelnie sensowne... do lajkowania na fejsie tej pamieci starczy, czegos powazniejszego sie nie odpali, no ale zakladam ze to nie do pracy kupione...

  10. #10

    Domyślnie

    zapewne literówka w tekście autora. Napisał ze kupił wersję odchudzona z ... 16Gb RAM Poza tym takie gadanie ze komputer z 4Gb RAM nadaje się do lajkowania na fejsie od bardzo dawna mnie juz bawi - bzdura wierutna

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. MACBOOK PRO 13" i5
    By anita-głowacka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 18:09
  2. MacBook Pro 13.3" opinie
    By haki in forum Komputery
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 11:24
  3. Macbook 13" - Pro czy Air?
    By Tr0n in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 14:36
  4. F80+MB16-zaciaganie "nowego filmu"
    By grajnert in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2008, 20:22
  5. Jak zrobić stare zdjęcie z "nowego"?
    By ddMON in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 31-10-2004, 11:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •