Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Obiketyw do D3300, Makro + szeroki

    Witam,

    Posiadam D3300, jestem raczej początkującym fotografem.
    Aktualnie posiadam podstawowe szkło NIKKOR 18-55 VR AF-S DX

    Poszukuje obiektywu do robienia zdjęć MACRO, generalnie potrzebuję dobrego zbliżenia.
    Dodatkowy obiektyw do zdjęć szerokokątnych - pejzaże.

    Idealnym rozwiązaniem było by połączenie tych 2 obiektywów w jeden

    Wiem, że nie jest to idealnie możliwe, ale może ktoś coś doradzi, bo aktualnie nie wiem jeszcze jaką drogę zdjęć obiorę czy będzie to makro, czy pejzaże.
    Myślałem o tym Tamron 18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD (Model B00. http://www.tamron.eu/pl/obiektywy/af...-di-ii-vc-pzd/
    Dało by mi to na początek chyba wszystko czego potrzebuję.

    Możecie coś polecić ?

    Przedział cenowy do 1800 zł maks, bo nie wiem w którym kierunku się będę rozwijał.

  2. #2

    Domyślnie

    Połączenie makro i szerokiego kąta? Niby się nie da... ale...

    http://www.optyczne.pl/8515-news-Ven...1:1_Macro.html

    Ewentualnie:
    Kup obiektyw szerokokątny z zakresu 24-28mm (koniecznie z pierścieniem przysłony), zamocuj odwrotnie przez pierścień odwrotnego mocowania. Oczywiście pamiętaj, że nie będziesz mieć pomiaru światła i żadnej automatyki, za to ogromne powiększenia. A znając D3300, w normalnej fotografii nie będziesz mieć AF, bo pierścień przysłony mają starsze serie obiektywów.

    Nie kupuj zoomów do makro. Te dopiski "Macro" w obiektywach, to tylko chwyt marketingowy.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  3. #3

    Domyślnie

    Do pejzaży to masz już całkiem przyzwoity obiektyw. Jedyny chyba sens zmiany na tym etapie, to żeby było szerzej. Tu bezkonkurencyjna cenowo i bardzo przyzwoita będzie Sigma 10-20. Polecam starszą, ze zmiennym światłem f4-5.6. Używaną można dostać za ok.1 000 zł.

    Do makro to sposobów jest sporo. Twój obiektyw ma skalę odwzorowania o ile pamiętam ok. 1:3, co pozwala na całkiem ciekawe zbliżenia, lepsze niż ww Tamron. Najtańszy nowy obiektyw makro to Nikkor 40 mm za ok 1000 zł, potem Tamron 60/2 (ten wart rozważenia, przy okazji to portretówka). Jeśli ma być taniej, to kup soczewkę Raynox 250 za ok 250 zł, to całkiem przydatne rozwiązanie i nie powoduje dużych strat jakości obrazka ( o tańszych soczewkach nie słyszałem nigdy nic dobrego).

    Manualne, tanie obiektywy z pierścieniami to według mnie rozwiązanie dla bardzo cierpliwych i na początek nie polecam, bo zniechęcić się łatwo. Odwrotne mocowanie za kilkanaście zł dokupisz także do Twojego obiektywu, możesz zobaczyć, czy interesują Cię odwzorowania powyżej 1:1 i jak wygląda sprawa z głębią ostrości.

    Tamron, którego wymieniłeś... najkrócej, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Poczytaj opinie, recenzje. Ogólnie, super-zoomy mocno zniekształcają (beczka) na krótkich ogniskowych, mydlą na długich, często dochodzą też inne wady optyczne. Jeśli akceptujesz słabszą jakość, to popatrz na Sigmę 18-250 (o ile pamiętam wersja makro, poszukaj na forum) lub Tamrona 16-300, które mają w miarę rozsądne ceny i akceptowalną jakość. Tyle, że do landszaftów lepszy będzie Twój zoom, a do makro Raynox.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ......potem Tamron 60/2 (ten wart rozważenia, przy okazji to portretówka). Jeśli ma być taniej, to kup soczewkę Raynox 250 za ok 250 zł, to całkiem przydatne rozwiązanie i nie powoduje dużych strat jakości obrazka ( o tańszych soczewkach nie słyszałem nigdy nic dobrego).

    Manualne, tanie obiektywy z pierścieniami to według mnie rozwiązanie dla bardzo cierpliwych i na początek nie polecam, bo zniechęcić się łatwo. Odwrotne mocowanie za kilkanaście zł dokupisz także do Twojego obiektywu, możesz zobaczyć, czy interesują Cię odwzorowania powyżej 1:1 i jak wygląda sprawa z głębią ostrości.

    Tamron, którego wymieniłeś... najkrócej, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Poczytaj opinie, recenzje. Ogólnie, super-zoomy mocno zniekształcają (beczka) na krótkich ogniskowych, mydlą na długich, często dochodzą też inne wady optyczne. Jeśli akceptujesz słabszą jakość, to popatrz na Sigmę 18-250 (o ile pamiętam wersja makro, poszukaj na forum) lub Tamrona 16-300, które mają w miarę rozsądne ceny i akceptowalną jakość. Tyle, że do landszaftów lepszy będzie Twój zoom, a do makro Raynox.
    Mówisz o http://www.tamron.eu/pl/obiektywy/sp...d-if-macro-11/. pod makro ? Co myślicie ?

    Ten co mam na chwile obecną mnie zadowala na pejzaże, chyba bym raczej skłaniał się do makro, z kolejnym obiektywem.

  5. #5

    Domyślnie

    Dokladnie o tym macro mowa jest to nowa seria od Tamrona ktora jest tu dosc zachwalana jednak konkretow ci nie powiem bo nie mialem obiektywu w rekach


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matt. Zobacz posta
    Dokladnie o tym macro mowa jest to nowa seria od Tamrona ktora jest tu dosc zachwalana jednak konkretow ci nie powiem bo nie mialem obiektywu w rekach


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Czy ten obiektyw trzeba kalibrować do aparatu ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dragonowy Zobacz posta
    Czy ten obiektyw trzeba kalibrować do aparatu ?
    To zalezy juz od sztuki polecam przejsc sie do jakiegos pobliskiego sklepu foto i potestowac albo zamowic i potem wyslac obiektyw wraz z body do kalibracji jesli bedzie taka wymagana


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki, decyzja chyba już zapadła.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2016, 21:34
  2. D3300
    By Paweu in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2016, 16:15
  3. D3300
    By <| MICHAŁ |> in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-12-2013, 21:27
  4. Nowy obiketyw Tilt Shift Samyanga
    By malwinka in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 10:29
  5. Jak szeroki -szeroki kąt?
    By yoss in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29-11-2004, 23:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •